У Хмельницькому водії Uklon протестували

  • Два десятки водіїв таксі вийшли на протест у Хмельницькому.
  • Мова йде про драйверів українського онлайн-сервісу “Uklon”. 
  • В чому проблема і як це може вплинути на хмельничан? Розповідаємо детальніше.

У Хмельницькому не вперше мітингують водії таксі. Цього разу висловити те, що “накипіло” зібрались драйвери сервісу замовлення авто “Uklon”. Вони кажуть, за час повномасштабної війни виріс курс долара, змінилась інфляція і відчутно здорожчало пальне. Попри ці всі фактори тариф залишився на місці. Додають, працювати в таких умовах невигідно. Тому змушені попередити, якщо їх не почують, працювати відмовляються. Дізнавались деталі.

“Який тариф, такий має бути і автомобіль”

Uklon  — це український райдхейлінг сервіс, який працює у 27 містах. Простіше кажучи, це онлайн сервіс для виклику авто. Ним активно користуються і в Хмельницькому. Загалом в компанії працюють десятки тисяч водіїв по Україні. Серед яких і хмельничанин Дмитро. Він є драйвером “Уклону” більше чотирьох років. До слова, всі водії перевозять пасажирів на особистих автомобілях, які ремонтують і обслуговують за власний кошт. Додають, що зараз це все дуже дорого обходиться, а діючий тариф ці витрати не покриває. 

– Відколи почалась повномасштабна війна, виріс рівень інфляції, курс долара. А ремонти автомобіля у нас прив’язані до цього курсу. Зараз дуже дорого обходиться обслуговування автомобіля. Плюс паливо здорожчало. Попри це тарифи на таксі майже не піднімались. За останніх півроку може на 3-5 %, але вони не покривають абсолютно нічого, – скаржиться Дмитро. 

Як додає водій Артем, мова йде загалом про посадку і ціну за кілометр. За словами самих драйверів, за найдешевшим тарифом посадка в них вартує 45 гривень. 

– В “Uklon” є тариф “лайт” – найдешевший економ-тариф. В багатьох містах його вже відключили, у нас він досі залишається. Ще знижками “підгодовують” пасажирів. В результаті пасажири по всьому місту проїжджають по ціні маршрутки. Тариф має бути більшим відсотків на 20-25% мінімум, щоб компанія і не втратила свого пасажира і в той же час могла заробити. Ми постійно жаліємось на тарифи, але вони нічого не хочуть робити. Працювати в теперішніх умовах неможливо. Не вистачає коштів на ремонти і обслуговування автомобілів. Громадський транспорт здорожчав, а таксі залишилось на тому ж рівні. Наприклад, сідає чотири пасажири. Тариф – 45 гривень, тебе з-під будинку забирають і під будинок підвозять. В підсумку виходить інколи навіть дешевше, ніж на маршрутці, – нарікає хмельничанин. 

За словами водіїв, багато хмельничан обирають службу саме за сервіс. Мовляв, він може бути кращим лише в тому випадку, коли водії задоволені роботою. Для цього треба переглянути тариф. Адже обслуговувати свої автівки стає все складніше. 

“Який тариф, такий і має бути автомобіль”, – додає водій таксі Артем.

“Як не будуть реагувати – перестанемо возити людей”

Водії скаржаться, не можуть навіть висловити свої претензії, адже не спілкуються безпосередньо з керівництвом. Контактують лише через операторів. Власних офісів у Хмельницькому “Uklon” теж не має. Тобто, в онлайн форматі водії долучаються до команди, а також підтримують зв’язок. 

Додамо, що мова йде не лише про “Uklon” , а й про інший сервіс “Bolt”. На зборах драйвери зібрали підписи. Додають, якщо компанії не будуть реагувати на їхні скарги, то водії перестануть возити пасажирів. Адже це – невигідно. 

– Для того, щоб був сервіс – потрібно, щоб водії його якісно надавали. Для цього вони не повинні бути злі на компанію. Це підняття тарифу не просто для того, щоб ми заробили, – каже драйвер Олександр. 

Не брати “невигідні” замовлення – теж не варіант, адже в цьому випадку водії втрачають. 

Загалом драйвери вирішили не їздити найближчі три дні. Водночас написали лист-скаргу й зібрали підписи про зміну тарифів. На розгляд і всю процедуру може піти місяць. 

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

Підрозділ Google Waymo робить роботаксі платним і починає працювати в Каліфорнії

Компанія Waymo, підрозділ Alphabet, отримала остаточний дозвіл на роботу своїх безпілотних таксі в Каліфорнії і з 21 серпня почне стягувати плату за послуги роботаксі у Сан-Франциско. Про це повідомляє Elektrek. Минулого тижня комісія з комунальних послуг Каліфорнії видала остаточний дозвіл, що дозволяє службам безпілотних таксі Waymo від Google і Cruise від GM […]