На Uber подали колективний позов через сексуальні домагання та насильства з боку водіїв.

У США понад 500 жінок подали до суду на Uber, вони стверджують, що зазнали нападів з боку водіїв, які використовують платформу агрегатора таксі. Груповий позов містить відомості, що жінки в кількох штатах стали жертвами викрадень, зазнавали сексуальних домагань, згвалтувань, переслідувань та інших проявів насильства.

Інтереси позивачів представляє адвокатська фірма Slater Slater Schulman, яка надіслала документи до Верховного суду округу Сан-Франциско. Юристи повідомили, що претензії до компанії мають 550 жінок. Ще 150 скарг перебувають на стадії розслідування.

У 2014 році стало відомо, що деякі водії Uber домагалися та ґвалтували жінок-пасажирів та продовжували це робити протягом останніх восьми років, зазначено у прес-релізі адвокатської фірми.

Позов надійшов до суду за два тижні після публікації другого звіту про безпеку Uber. З документа стає відомо, що Uber отримала 3824 повідомлення у п’яти найбільш серйозних категоріях сексуальних домагань у 2019-2020 роках, починаючи від «поцілунків не сексуальної частини тіла без згоди» до «статевого проникнення без згоди» або зґвалтування.

За даними Uber, кількість зареєстрованих сексуальних посягань скоротилася на 38% порівняно з першими звітами, які охоплювали 2017-2018 роки.

Незважаючи на те, що компанія визнала поширеність сексуального насильства з боку водіїв в останні роки, її реакція була повільною та неадекватною, що призвело до жахливих наслідків, наголошує партнер та засновник Slater Slater Schulman Адам Слейтер.

Юристи пишуть, що Uber віддає пріоритет власному зростанню, а не безпеці клієнтів. Компанія була зациклена на швидкому прийомі водіїв та уникала традиційних стандартів перевірки даних майбутніх водіїв, вважають адвокати.

Колишній генеральний директор Uber Тревіс Каланік погодив політику, в рамках якої у водіїв не знімали відбитки пальців та не пропускали інформацію про них через бази даних ФБР, заявили у Slater Slater Schulman. Цю практику продовжив поточний голова компанії Дара Хосровшахі, який обійняв посаду у 2017 році.

Останнім часом Uber ввела низку заходів для забезпечення безпеки пасажирів, включаючи перевірку водіїв під час реєстрації на платформі. Цей захід компанія повторює щороку. Керівництво Uber заявило, що не може відповідати за водіїв, бо вони не є співробітниками і працюють як незалежні підрядники.

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

В Італії таксисти протестують проти Uber

Стихійні акції протесту проти лібералізації ринку пасажирських перевезень влаштували італійські таксисти у Римі, повідомляє la Repubblica. За даними видання, кілька сотень таксистів зібралися на одній із центральних вулиць Віа дель Корсо біля урядового Палацу Кіджі. Протестувальники виступають проти законопроекту про «конкуренцію у сфері пасажирських перевезень», який обговорюють у парламенті. Законопроект […]