Французький суд зобов’язав Uber виплатити водіям близько 17 млн євро

Французький суд зобов’язав компанію Uber виплатити близько 17 мільйонів євро як компенсацію збитків і недоотриманої заробітної плати групі водіїв, які стверджували, що з ними мали поводитися як із працівниками, а не як із самозайнятими.

«Це величезна перемога після тривалої судової тяганини, яка розпочалася 2020 року», — сказав адвокат Стефан Тесьє, який представляв інтереси 139 водіїв, які подали позов до суду з трудових спорів у Ліоні.

Суд вирішив, що трудові відносини мали бути кваліфіковані як трудовий договір, а це значить, що Uber мав відшкодувати професійні витрати, як-от купівля автомобіля, паливо і понаднормові.

Компанія Uber заявила, що подасть апеляцію, додавши: «Ми рішуче налаштовані домогтися прогресу в питанні прав працівників платформ і переконані, що правильний шлях вперед лежить через соціальний діалог із представниками водіїв».

Постанова стосується тільки минулого і не означає, що водії обов’язково матимуть статус працівників у майбутньому, сказав Тйсьє.

Питання про те, як кваліфікувати правовий статус працівників на онлайн-платформах у таких секторах, як транспортні перевезення або доставка їжі, обговорюється в багатьох країнах.

Платформи стверджують, що працівники незалежні і можуть обирати, скільки і коли працювати, в той час як працівники і профспілки часто стверджують, що їм повинні бути надані ті ж пільги, що і працівникам, оскільки вони залежать від платформ, щоб заробити собі на життя.

У 2020 році вищий суд Франції вперше визнав право водія Uber вважатися працівником. Це рішення вплинуло на бізнес-модель американської компанії, зажадавши від неї платити більше податків і надавати працівникам такі пільги, як оплачувана відпустка.

Раніше цього місяця Uber оголосила про укладення знакової угоди з водіями у Франції, гарантуючи мінімальну заробітну плату в розмірі 7,65 євро нетто за поїздку, що стало прецедентом після кількох місяців переговорів.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Влада Нью-Йорка змусить Uber та Lyft повністю перейти на електромобілі до 2030 року

Мер міста Нью-Йорк Ерік Адамс заявив, що до кінця десятиліття компанії мають скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу до нуля. Він зазначив, що сама адміністрація Нью-Йорка теж займеться електрифікацією міського транспорту та створенням інфраструктури для заряджання електромобілів. Джерело. Про це пише The Verge. Деталі. За реалізацію плану відповідатиме комісія з таксі та лімузинів, […]
error: Content is protected !!