БЕБ викрило на ухиленні від сплати податків представництво всесвітньо відомого бренду таксі

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили схему ухилення від сплати податків на суму 52 млн грн посадовими особами українського представництва всесвітньо відомого бренду таксі.

Слідством встановлено, що кошти, які іноземна компанія направляла в Україну на утримання представництва служби таксі і оплату роботи водіїв-партнерів, в незаконний спосіб переводилися в готівку.

Директор та головний бухгалтер компанії організували схему за якої платежі здійснювалися на рахунки низки ФОПів в якості оплати за неіснуючі «інформаційно-посередницькі послуги».

Це дозволяло уникати сплати податків до державного бюджету у повному обсязі. Встановлена сума ухилення – 52 млн грн.

Наразі детективи з’ясовують всі обставини вчинення кримінального правопорушення та повне коло причетних до цієї схеми осіб.

Джерело

  • За інформацією AIN.UA , мова йде навіть не про сам Uber, а про його українського партнера, з якими співпрацювала компанія.

Про що взагалі мова? Редакція AIN.UA дуже спрощено описує, як могла виглядати схема ухилення від сплати податків.

  • Український користувач платить за поїздку. Гроші йдуть частіше всього у Нідерланди.
  • Сервіс переводить кошти своєму українському партнеру, щоб той розрахувався з водієм.
  • Український партнер приймає гроші на ТОВ чи ФОП, яких у нього було чимало і далі вже скидає гроші конкретно кожному водію.
  • Водій таксі часто не мав жодного ФОП і отримував гроші просто на картку, не сплативши при цьому жодних податків.
  • Часто сам посередник також не сплачував податки у повному обсязі.
  • Для міжнародного сервісу така схему була зручною, оскільки дозволяла не розбиратись в українській дійсності: чому у водія картка дружини, коли у водіїв немає громадянства України, а отже й карток, чому у водія немає ФОП тощо. Все це також дозволяло швидко масштабуватись, оскільки можна працювати з одним партнером, а не тисячею водіїв окремо. А як працює партнер — це вже його відповідальність.
  • Для водіїв це було також зручно, адже часто-компанії партнери платили щодня, а сервіси у випадку роботи напряму — раз у тиждень. До того ж компанії-посередники часто пропонували не лише щоденні виплати, а й бонуси у вигляді знижок на паливо, точок відпочинку водіїв, доступнішого за цінами СТО. Все це робилось для того, аби залучити максимально багато водіїв, а отже — зробити сервіс популярнішим: саме тому сервіси таксі закривали на це очі, адже це дозволяло швидко масштабуватись.

За інформацією AIN.UA, деякі з таких компаній-посередників мають російське коріння, що й пришвидшило їх викриття правоохоронними органами, оскільки про існування такої схеми говорили давно і багато не лише з точки зору ринку таксі, а й згадуючи сервіси доставки, що присутні на українському ринку.

Редакція AIN.UA відправила запит на коментар до Uber.

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

Uklon знову потрапив у скандал, в Одесі...

Одеса знову опинилася в центрі уваги. Цього разу об’єктом скандалу став таксист, який на вимогу пасажирки Юлії принципово відмовився перемикати російську музику. Під час спілкування одеситки із водієм виявилося, що він залюбки поїхав би до Росії, якщо б випускали. Юлія зафільмувала розмову із таксистом та виклала її у соцмережі. На […]