Встреча в Департаменте ГАИ с руководителями ПСТУ

4 лютого начальник Департаменту ДАІ — генерал-майор міліції Валерій Лозовий та керівники профільних відділів зустрілися з представниками профспілок таксистів України. На початку зустрічі начальник Департаменту ДАІ довів до присутніх стан аварійності на автошляхах держави, відмітивши при цьому позитивну тенденцію до зниження дорожньо-транспортних пригод. Врегульовані норми законодавства та відповідна організація роботи підрозділів ДАІ з його виконання стали головними чинниками зниження рівня аварійності у минулому році. Упродовж 2010 року вдалося зберегти життя 737 учасникам дорожнього руху та запобігти травмуванню більш як 7 тисяч осіб.

     Керівник Державтоінспекції нагадав, що сьогодні зусилля служби направлені не на виконання каральних функцій, а спрямовані на профілактику автотранспортних пригод та поліпшення взаємовідносин між водіями та співробітниками ДАІ.       Далі начальник ДАІ розповів про запровадження технічних новинок по нагляду за дорожнім рухом. Зокрема, про вдалий експеримент з впровадження сучасного технічного комплексу (тестувався у м. Києві на стаціонарному посту ДПС “Биківня”). Комплекс оснащений пошуковими системами “Відеоконтроль” та “Арена”, за допомогою яких можна в режимі он-лайн виявляти водіїв, які перевищили швидкісний режим або позбавлені права керування, а також транспортні засоби, що знаходяться в розшуку. Розповів начальник ДАІ і про лазерні вимірювачі швидкості транспортних засобів “TruCAM” та алкотестери “Drager”. Використання таких технічних засобів дозволить привести роботу по нагляду за дорожнім рухом до європейських стандартів. Подібна практика роботи дорожньої поліції є одним з визначальних чинників європейських стандартів безпеки дорожнього руху. Перший крок із запровадження новітніх технологій для нагляду за дорожнім рухом вже зроблено.

     На зустрічі обговорювалися актуальні проблеми у сфері дорожнього руху, взаємовідносини міх перевізниками — таксистами та інспекторами ДАІ. Потрібно сказати, що багато питань, які турбують представників таксистів, лежать за сферою діяльності ДАІ.       Основні нарікання на погані дороги та затори у великих містах потребують комплексного вирішення проблеми і багато в чому залежать від органів місцевого самоврядування і власників автомобільних доріг. Однак Валерій Лозовий зазначив, що зі свого боку підрозділами Державтоінспекції відповідно до наданих їй повноважень постійно здійснюються обстеження вулично-дорожньої мережі, під час яких перевіряється стан утримання вулиць і доріг, повнота її облаштування технічними засобами організації дорожнього руху.       Зокрема під час огляду фіксується стан покриття (наявність деформацій у вигляді ямковості, осідань, колійності та ін.), узбіч, смуги відведення, придорожніх територій, тротуарів, автопавільйонів, технічних засобів організації дорожнього руху (дорожніх знаків, розмітки, огороджень, світлофорів), зовнішнього освітлення.      Здійснюючи державний нагляд за дотриманням власниками вулично-дорожньої мережі правил, норм і стандартів безпеки дорожнього руху, підрозділи Державтоінспекції в минулому році видали понад 8,5 тис. обов’язкових для виконання приписів на усунення наявних недоліків. Майже 9 тис. посадових осіб дорожніх організацій притягнуто до адміністративної відповідальності, у тому числі понад 3,3 тис. за не виконання приписів.         Начальник Департаменту наголосив, що Державтоінспекція завжди відкрита для конструктивного діалогу та пообіцяв підтримку у вирішенні тих питань, що належать до компетенції ДАІ. Втім, під час зустрічі з’ясувалося, що багато питань можливо вирішити на регіональному рівні, а тому Валерій Лозовий порадив перш за все звертатися за допомогою до начальників управлінь та відділів ДАІ на місцях.       Завершуючи зустріч, що пройшла у щирій, доброзичливій атмосфері, керівник Державтоінспекції висловив сподівання, що надалі такі “робочі наради” будуть проводитися постійно і пообіцяв сприяти у налагодженні контакту регіональних керівників ДАІ та представників профспілок таксі. 

Прес-служба Департаменту ДАІ МВС України


Таксопорт комментарий

      Исходя из представленного выше сообщения Прес-службы ГАИ, на совещании говорили обо всём чём угодно, кроме того, что прежде всего волнует законно ведущих свою хозяйственную деятельность  налогоплательщиков-перевозчиков на такси и легковыми автомобилям по заказу. В т.ч. самозанятых, которых в рядах профсоюза  должно бы быть подавляющее большинство. Ибо таковой проблемой для них является  напрочь отсутствующий уже много лет государственный контроль, в первую очередь, по признакам законности нахождения на линии и оказания услуг перевозки за наличный расчёт каждым легковым автомобилем и его водителем, который в рамках действующих нормативных положений находится за пределами компетенции органов ГАИ.

    Так может стоило бы говорить о необходимости «подправить компетенцию» единственного государственного контролирующего органа, который располагает необходимым для организации системного контроля штатом инспекторов, постоянно находящихся на улицах и дорогах, т.е. в месте оказания услуг перевозки?  Может стоило бы говорить о гипертрофированной тенизации рынка легковых автомобильных перевозок, связанными с этим практически нулевыми поступлениями в бюджет и социальные фонды с одной стороны,  невозможностью эффективной хозяйственной деятельности добропорядочного перевозчика — с другой, непрозрачностью услуг для их потребителя и вытекающей отсюда незащищённостью пассажира — с третьей?

    И, как следствие, констатировать нулевую результативность таких встреч, если даже обсуждение того, где и что целесообразно «подправить», не получается?

     Может, прикрывшись принципом «краткость — сестра таланта» Пресс-служба ГАИ просто не все ключевые моменты мероприятия осветила? Или наиважнейшие для нормализации рынка услуг легковых автомобильных перевозок вопросы действительно оставлены за рамками этого совещания? Тогда зачем оно? Для галочки, или для фарса?

     Все эти вопросы отправлены на электронную почту Председателя ПСТУ Василия Попика.  Ждём ответ.

Анатолий Галазюк — Портал Таксопорт

мнения и комментарии в этой теме Таксопорт форума

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Проект закону про спрощену систему оподаткування

Від імені Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» 04.02.11 подано проект, який спільно  підготували об’єднання підприємців з більшості областей України і який збереже малий та середній бізнес, а також сформує диференційовану систему сплати єдиного податку в залежності від доходів підприємців. Підприємницький проект урядовій робочій групі по розробці законопроекту про […]