Uber, Lyft і інші підняли ціни в Каліфорнії після витрати рекордних $ 200 млн на лобізм

Компанії витратилися на виборчу кампанію проти закону про кваліфікацію підрядників і тепер хочуть повернути гроші.

Ціни підвищили Uber, Lyft, DoorDash, Instacart і Postmates, пише The Verge. Видання зазначає, що компаніям потрібні додаткові гроші, щоб заплатити за «міру Пропозиції 22» — згідно з нею, водії і кур’єри не рахуються співробітниками, але сервіси повинні надати їм допомогу на медстраховку і мінімальний погодинний заробіток.

У листопаді каліфорнійські виборці дозволили сервісам не перекваліфікувати підрядників в співробітників. Щоб домогтися цього рішення, спільно сервіси витратили рекордні $ 200 млн на виборчу кампанію, писало Bloomberg.

Кампанія була побудована на тому, що сервіси таксі не зможуть належним чином заплатити і захистити водіїв, якщо вони повинні будуть перекваліфіковувати їх в працівників — в результаті вони підвищать ціну або скоротять кількість послуг, відзначає видання. Наприклад, Uber витратив б понад $ 500 млн, а Lyft — $ 290 млн в рік, якщо б їм довелося вважати водіїв співробітниками.

Генеральний директор Uber Дара Хосровшахі публічно заявив, що в великих містах Каліфорнії, таких як Сан-Франциско і Лос-Анджелес, ціни виростуть на 20-40%, а в невеликих містах зростуть удвічі.

Виборці врахували аргументи компаній і прийняли цю поправку, але ціни все одно виросли. За даними San Francisco Chronicle, компанії стягують додаткові гроші для виплати допомоги працівникам: Uber — $ 1-2 з замовлення, Lyft — до $ 1,5, Postmates — $ 2,5, Instacart — 3% вартості замовлення.

Разом з цим, погіршилося становище працівників, передає The Guardian. Вони скаржаться, що погані умови праці зберігаються, а оплата праці знизилася.

На відміну від США, в Лондоні 19 лютого суд зобов’язав Uber вважати водіїв співробітниками, тепер вони можуть отримувати мінімальну зарплату, відпускні та інші виплати. Поки рішення поширюється тільки на невелику кількість водіїв, але на привілеї претендують «десятки тисяч» підрядників.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Водители такси в Афинах и Салониках сегодня объявили забастовку

Как сообщает издание Iefimerida, в Афинах таксисты проехали колонной по центру города. В Салониках Комитеты таксистов провели встречу с Министерством транспорта Македонии. Они подчеркнули, что их доход ничтожен или совсем отсутствует, и они не могут удовлетворять свои потребности. Они пожаловались на то, что правительство игнорирует их проблемы, поскольку только 40% […]