У Профспілці таксистів повідомили, чи підвищуватимуть ціни у Києві

Сьогоднішній тариф на таксі потребує підвищення, вважають у Профспілці таксистів.

У КМДА повідомили про подорожчання у 2,5 раза проїзду в автобусах, трамваях, тролейбусах та метро столиці. Чи може це позначитися на тарифах таксі, повідомив у програмі «Ранок чемпіонів» на телеканалі «Україна 24» голова Профспілки таксистів України Василь Попик.

«Я вже неодноразово говорив про те, що таксисти абсолютно не впливають на тарифи, за якими вони возять наших пасажирів. На сьогодні тарифоутворення нам абсолютно незрозуміле… Сьогодні нам незрозуміло, і ніколи не було зрозуміло, яким чином формується тариф для перевезення в таксі, тому що ми до цього не маємо ніякого відношення. Тарифи встановлюють компанії-посередники. Щодо можливого збільшення (тарифів — ред.) — можливо, буде. Але якщо ми не розуміємо логіку, то я вам не можу сказати, як вони будуть збільшуватися», — сказав експерт.

Він зазначив, що тарифи на таксі потребують підвищення. За його словами, сьогодні таксисту в Києві, щоб щось заробити, треба колесити містом понад 16 годин. 

«Я не можу знайти слів, щоб пояснити те, що сьогодні робиться на ринку таксі й на ринку пасажирського перевезення. У нас він (ринок – ред.) абсолютно безконтрольний… Тарифи абсолютно необґрунтовані. Вони вже роками потребують підвищення, тому що у всьому світі таксі — це не громадський транспорт… Щоб таксист міг заробити за сьогоднішнім тарифом, за яким він сьогодні возить людей по місту Києву, йому треба працювати 16+ годин», — повідомив Василь Попик.

Своєю чергою голова громадської спілки «Всеукраїнська асоціація автостанцій» Ігор Житінський пояснив, наскільки обґрунтовано підвищення у 2,5 раза ціни на проїзд на муніципальний транспорт у Києві.

«Ми згодні з тим, що підвищується електроенергія і комунальні платежі, але ні про яку ціну у 20 грн мови бути не може, це економічно необґрунтована ціна. Якщо враховувати плутанину, яка йде в транспортній сфері в Києві, я думаю, що ціна 13-15 грн — це та ціна, яку можна обговорювати… Ми останні два дні ведемо переговори з найбільшими транспортними компаніями Києва, щоб почути їхнє обґрунтування тарифу, з точки зору економічного обґрунтування їхніх маршрутів. На наш експертний погляд, ціна на проїзд у Києві — від 13 до 15 грн, не більше «, — сказав він.

16 листопада на Офіційному порталі Києва з’явилося повідомлення про те, що столиця змушена підвищити вартість проїзду в комунальному громадському транспорті. Аргументом підвищення є забезпечення стабільної роботи транспорту та безпеки перевезення пасажирів. 

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що це пов’язано зі значним зростанням вартості складових тарифу і, відповідно, економічно обґрунтованого тарифу.  

«Нинішня ціна в комунальному транспорті давно не відповідає економічно обґрунтованому тарифу. За розрахунками КП «Київпастранс», економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті сьогодні становить 22,30 грн. За розрахунками КП «Київський метрополітен», обґрунтований тариф у метро – 22 грн. Однак ми розуміємо, що це велике фінансове навантаження на пасажирів, тому при розрахунку нових тарифів одне із завдань – залишити транспортні послуги диференційованими з системою знижок», – зазначив Микола Поворозник.

За його словами, одна поїздка в комунальному транспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі, автобусі) коштуватиме 20 грн у разі придбання разового квитка. При розрахунку за проїзд електронною картою «Муніципальна карта «Картка киянина» вартість поїздки складе 12 грн.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Uber Shuttle перестав їздити в Києві з 19 листопада - що зміниться і в який бік

Експерти наполягають на тому, що шатли не повинні були їздити від початку, адже вони порушують закон і принципи конкуренції. Але є думка, що автобуси Uber незабаром повернуться. Компанія Uber заявила, що з сьогоднішнього дня сервіс Uber Shuttle припиняє свою роботу.  Як повідомляють у пресслужбі компанії, їх сервіси таксі роботу продовжать, […]