У Китаї дозволили експлуатацію безпілотних таксі.

У Шеньчжені, місті з населенням 18 мільйонів людей на півдні Китаю офіційно дозволили експлуатацію безпілотних таксі. З понеділка автономні перевізники можуть курсувати міськими магістралями. Водій, як і раніше, повинен перебувати в салоні, але тепер може не сидіти за кермом. Крім цього, влада визначила, хто нестиме відповідальність у разі дорожньо-транспортної пригоди за участю роботаксі.

Раніше в КНР експлуатацію автономного таксі було дозволено, але з обмеженнями. Шеньчжень встановив прецедент для всієї країни, закріпивши законом принципи відповідальності у разі аварій з такими машинами.

Так, якщо в ході ДТП за кермом перебував водій, він і має нести покарання. Якщо машина повністю безпілотна, відповідальність ляже на плечі власника. Однак якщо виявиться, що до інциденту призвів дефект транспортного засобу, відповідатиме виробник.

У влади Шеньчженя великі плани на сферу розумної мобільності. Вони розраховують, що вже до 2025 року індустрія приноситиме до 200 мільярдів юанів доходу щорічно. На сьогоднішній день у місті проводять випробування відразу кілька автономних перевізників: це Apollo, що належить «китайському Google» Baidu, Pony, підтримуваний Toyota, WeRide від Nissan, AutoX від Alibaba та DeepRoute. Останній планує випустити до тисячі роботаксів на дороги Шеньчженя в найближчі кілька років.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

"Здирають гроші без будь-яких послуг": відомий економіст розповів, як його обдурив таксист "Bolt"

Непорядні таксисти в Україні вигадали нову схему «розлучення» клієнтів на гроші. До неприємної історії потрапив співзасновник Українського інституту майбутнього, економіст Анатолій Амелін, який у своєму посту у Фейсбук розповів, що історія сталася, коли він замовив машину біля сервісу «Bolt». «Скажіть, а Bolt вже зовсім скурвився? Або як з клієнтів здирати гроші без […]
error: Content is protected !!