Таксі в Україні є одним із найдешевших у світі — Антонюк

Таксі в Україні, зокрема у Києві є одним із найдешевших у світі. Це стверджував в ефірі Українського Радіо голова правління Всеукраїнської ГО “Українська таксомоторна асоціація” Андрій Антонюк. За його словами, в Києві таксі дешевше, ніж у багатьох невеликих містах України. Вартість кілометра і вартість середньої поїздки буде дешевшою. Також Антонюк констатує:  99% ринку таксі в Україні – нелегали і вони не несуть жодної відповідальності. Ці таксисти не зареєстровані, як ФОПи. А якщо вони не підприємці, то не можуть видати чек, каже Антонюк. Не треба водія примушувати купувати касовий апарат і вибивати чек, зауважує він. І додає: диспетчерська служба знає про поїздку пасажира все. Вона може відправити чек і пасажиру, і в податкову без проблем.

 Упродовж останніх кількох днів ми маємо ускладнені погодні умови. Зростає попит на таксі. Яка ситуація зараз, чи сильно зросли ціни, особливо в час пік у великих містах?

Зараз ускладнені погодні умови, тому такі моменти бувають і ціни зростають. Але це повинні наші пасажири розуміти, що саме така специфіка роботи таксі. Одна і та ж поїздка коштує по-різному. Якщо о 8 годині ранку поїздка в Києві з Хрещатику на Троєщину може зайняти 15 хвилин і ви проїдете 15 кілометрів за 15 хвилин, тоді ціна становитиме 200 гривень. А о 8 годині ранку із Троєщини на Хрещатик буде та ж сама відстань, але ви будете їхати вже 50 хвилин або годину і коштуватиме це задоволення 400-450 гривень. Тому не може перша і друга поїздка коштувати однаково. І вона має іншу витратну частину. Так є в усьому світі. Раніше був таксометр у старих класичних таксі, який рахував і простій, і пробки, і кілометраж. Це все зараз оцифровано. І все залежить від ситуації, від попиту та пропозиції, від напрямку поїздки. 

— Ці ціни регулюються якось? Чи все залежить від вільної машини, попиту, напрямку…  

Це регулюється зараз за допомогою інтернет-додатків, диспетчерських служб. Усе регулює програма. В повітряну тривогу дорожчає рух з одного берега Дніпра у Києві на інший, бо закривається частина мостів. Виїхати стає ще важче. Це все зараз забито в програмах. Якщо таке стається, тоді програма автоматично все розраховує. У нас така ситуація, що для пасажирів завжди це дуже дорого, а для водіїв при такій ціні палива така вартість є занизькою. В Україні та в Києві таксі – одне з найдешевших у світі. Причому в Києві таксі дешевше, ніж у багатьох невеликих містах України. Вартість кілометра і вартість середньої поїздки буде дешевшою.

— Чим це пояснюється?

Є набагато більше пропозицій, ніж попиту, більше перевізників, більше людей, які тут тимчасово підпрацьовують. 

— Це привабливий заробіток, чи вимушеність? 

Вимушеність. Він не є дуже привабливим, він не є рентабельним. Таксі в Києві зі складними розв’язками, з пробками, мостами є найдешевшим в Україні. І це нонсенс. Споживачі мають розуміти, що це привілейований вид транспорту. Це єдиний транспорт, який може під’їхати під під’їзд і відвезти вас під під’їзд. Це був завжди найдорожчий вид транспорту. У нас зараз забагато пропозицій, багато людей не можуть знайти іншої роботи і вимушені підробляти.

“Не треба водія примушувати купувати касовий апарат і вибивати чек”

— З 1 жовтня таксисти мають видавати чеки клієнтам. 

Це чергова безглузда порожня реформа, яка робить багато шуму, але з цього не буде нічого. Ніхто не видавав нікому чек і не видає. 99% ринку таксі в Україні – нелегали. На жаль, вони не несуть жодної відповідальності. Люди не зареєстровані, як ФОПи. Якщо він не підприємець, то він не може видати чек. Держава починає не з початку, а з кінця. Замість того, щоби дати можливість людям нормально ввійти у правове поле, створити спочатку нормальні умови, переглянути закони, починають з касового чеку. Пасажирів цікавить, хто понесе відповідальність у разі ДТП? Яка доля диспетчерської відповідальності і яка доля водія? Може бути 50 на 50. Легал може за щось відповідати, але їх менше 1%. Нелегал не відповідає ні за що. Вони не несуть жодної відповідальності. 

Андрій Антонюк. Фото: Українська таксомоторна асоціація

— Це ваша позиція. Що пропонує асоціація, яку ви очолюєте, що зараз необхідно?  

Усі електронні додатки, інтернет платформи, будь-яку диспетчерську службу треба зробити податковими агентами або інформаторами. Не треба водія примушувати купувати касовий апарат і вибивати чек. Диспетчерська служба знає про поїздку пасажира все. Вона може відправити чек і пасажиру, і в податкову одночасно без проблем. І ніхто ні за ким не бігає. Автоматично нараховуються податки. А корупціонери не наживуться на касових апаратах і на їхньому обслуговуванні. Ви, пасажир, маєте право перевірити цей чек. Якщо його немає на сайті Податкової, то вам мають виплатити за вашу сумлінність винагороду 1000 або 10 тисяч. От автоматичний контроль. Тут немає місця корупції. Від цього виграє пасажир та держава. 

“Таксі – не автобус”

— Є таксі, які їдуть смугами громадського транспорту. Що для цього потрібно? 

Ця норма існувала ще з давніх часів. Її скасували пару років тому. Ця норма є чинною десь 5 років. Це нормальний європейський і світовий досвід. І це є перевага таксі легального над нелегальним. Він таким чином доїде за 35 хвилин із Троєщини до Хрещатику, а не за 50-т. 

— Багато є онлайн сервісів…

У кожній країні по-різному. В Німеччині є нонсенсом ситуація, коли ви наперед дзвоните і хочете замовити таксі під готель. В Еміратах викликають з руки. Якщо наперед замовити, то це додатково коштує грошей. Поїздка в таксі в різний час оплачується по-різному. Якщо є пробки, то ціна може бути в 1,5-2 рази вищою. Таксі – не автобус. 

— Як ви ставитеся до муніципальних служб таксі?

Дуже погано. Все, що створюється державою, є неефективним. Цілі чиновників не є ринковими. Це має бути точно приватним бізнесом. Муніципальне метро збиткове…  

—    Однак громадський транспорт рідко коли є прибутковим.  Я за те, що це має бути приватний бізнес. Але це потрібно і регулювати

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

Uklon, Uber і Bolt будуть платити "податок на Google"

Популярні сервіси таксі активно провадять електронну комерцію. Податкова розробила для них пропозицію щодо оподаткування. Як повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, сервіси таксі Uklon, Uber і Bolt відповіли згодою на пропозицію сплачувати “податок на Google”. Податкова наразі здійснює моніторинг компаній, які надають послуги з електронної комерції. Хто ще […]