Суд Бельгії відмовився визнати, що водій Uber є його найманим працівником

Суд Брюсселя ухвалив рішення на користь платформи таксі Uber у позові про трудовий статус її колишнього водія, який вимагав визнати себе найманим працівником.Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Politico.

У позові брали участь, з одного боку, колишній водій Uber і держава Бельгія, а з іншого – сам Uber і Бельгійська асоціація платформ для водіїв (BPRA), якою він керує.

У рішенні суду, оприлюдненому ввечері в четвер, йдеться, що водій Uber перебував у «робочих відносинах незалежного характеру» із платформою і BPRA, тож із боку Uber не існує «ніякого ієрархічного контролю» над працівником.

Рішення суду скасовує ухвалу від жовтня 2020 року адміністративного комітету Бельгії, який регулює трудові відносини. Тоді він вирішив, що умови праці водія Uber були несумісні із самозайнятою роботою і він повинен бути перекваліфікований у найманого працівника.

Uber привітав рішення суду як «важливе рішення для тисяч водіїв, які користуються нашим додатком і хочуть залишатися незалежними».У різних європейських країнах платформа в судах намагається довести, що водії, які нею користуються, є не найманими працівниками, а незалежними підрядниками, а отже, на них не поширюються відповідні соціальні права та захист.

Рішення суду є ще одним випадком, який затьмарює питання про те, чи повинні такі працівники, як водії Uber, користуватися соціальними правами найманих працівників, або ж мати більш легкий соціальний захист, пов’язаний з тим, що вони є незалежними підрядниками.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Катерина Репяхова поділилася вечірньою неприємною історією з Uklon

Жінка розповіла про неприємну ситуацію з популярним сервісом таксі. Забули про те, що за вікном війна. Дружина відомого українського артиста Віктора Павлика Катерина Репяхова поділилася вечірньою неприємною історією, що сталася з нею та її співробітницею. Нові stories були опубліковані на її сторінці в соціальній мережі Instagram, активним користувачем якої вона […]