Детективи БЕБ зайнялись компанією Uber

Українське представництво міжнародного перевізника Uber підозрюють у несплаті податків на велику суму. Бюро економічної безпеки (БЕБ) вважає, що підприємство могло ухилитись від сплати 40 млн грн податку. Звинувачують директорку і бухгалтера, які нібито організували схему.

Про те, що керівництво підприємства-партнера всесвітньо відомої платформи пасажирських перевезень отримало підозру, повідомляє пресслужба БЕБ. Дотримуючись таємниці слідства, назву фірми не розкривають. Водночас авторитетне економічне видання Forbes стверджує, що перелічені факти вказують лише на одне підприємство — ТОВ «У-Драйверс-Партнер Убер в Україні».

«Детективи Бюро економічної безпеки України встановили підприємство-партнера всесвітньо відомої платформи пасажирських перевезень, яке ухилилось від сплати 40 млн грн податку. Товариство було зареєстроване в Україні для обслуговування представництва закордонної компанії та оплати праці водіїв. Під час досудового розслідування детективи встановили, що директорка фірми, її спільник та головний бухгалтер організували схему ухилення від сплати податків», — пишуть у БЕБ. 

Тут пояснюють, що гроші, отримані водіями від перевезення пасажирів, надходили напряму компанії-власнику платформ. Далі, за мінусом комісії, зараховувалися на рахунки підприємства фігуранта справи. Звідти вони йшли на оплату роботи водіїв партнерів та утримання представництва.

«Надалі ці кошти у незаконний спосіб переводилися в готівку за допомогою підконтрольних фігурантам ФОП в якості оплати за надання неіснуючих інформаційних посередницьких послуг.Також детективи встановили, що за 2019, 2021 та 2022 роки підприємство не подало жодних податкових звітів. Такі дії призвели до ухилення від сплати майже 40 млн грн податків», — інформують у детективному бюро. 

Директору і бухгалтеру оголосили про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України. Їм інкримінують  ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). За 2019, 2021 та 2022 роки підприємство не подало жодних податкових звітів, зазначають у БЕБ. 

Не перший інцидент з перевізниками

У березні 2023 року детективи Бюро економічної безпеки повідомляли, що викрили схему ухилення від сплати 52 мільйонів гривень в українському представництві всесвітньо відомого бренду таксі. Тоді також писали, що оплату роботи водіїв-партнерів, виводили в незаконний спосіб готівкою. Назву фірми не називали. За інформацією ЗМІ, йшлося про «У-Драйверс-Партнер Убер в Україні». Це юрособа компанії U-Drivers, яка займалась сервісом підключення та підтримки водіїв Uber і Bolt.

До слова, технокомпанії на кшталт Uber, Bolt та українського Uklon не позиціонують себе як служби таксі. Вони заявляють, що лише надають послуги платформи. Додаток Uber став доступним для українців у 2016 році. 

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Українські служби таксі працюватимуть за новими правилами: що відомо.

Українські служби таксі віднині працюватимуть за новими правилами. З першого жовтня в усіх машинах мають бути встановлені касові апарати, а пасажирам видаватися чек. Тож чи всі служби вже перелаштувалися на роботу в нових умовах? Юрій Куций дослідив.  Податкові штрафи дісталися до таксистів. З 1 жовтня компанії-перевізники мають встановити в машинах […]