Апеляційний суд став на сторону хмельницького таксиста

Суд повернув Укртрансбезпеці матеріали справи про притягнення таксиста до адмінвідповідальності за роботу без ліцензії.

Про це інформують в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду, пердає Depo.Хмельницький.

Суд розглянув матеріали справи про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою водія, якого Хмельницький міськрайонний суд визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП – провадження господарської діяльність без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» і наклав на нього стягнення у виді 17 000 гривень штрафу.

Згідно із постановою судді, удень 29 липня 2020 року на вулиці Шевченка у Хмельницькому водій автомобіля Renault без ліцензії здійснював перевезення на таксі. На думку апелянта, постанова суду першої інстанції незаконна, бо він не є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 КУпАП, оскільки ним може бути лише суб`єкт господарювання і така діяльність має носити регулярний, систематичний характер.

Апеляційний суд зауважує, що на такий вид господарської діяльності, як надання послуг з перевезення пасажирів, чинним законодавством передбачено обов’язкове ліцензування діяльності. При цьому на перевізника покладається обов’язок пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті, зокрема, ліцензію, а у випадку, якщо водій таксі перебуває у трудових відносинах із перевізником юридичною особою – посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, інші документи, передбачені законодавством України.

Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, чи водій вчинив адміністративне правопорушення як суб’єкт підприємницької діяльності, чи як особа, яка перебуває у трудових відносинах з перевізником, в матеріалах справи немає доказів, які підтверджують ці обставини. До адмінпротоколу додане лише фото машини, номерний знак, на якому встановлена номерна шашка служби таксі з номером телефону.

«Апеляційним судом ураховано, що навіть у випадку доведеності одноразового перевезення пасажирів на власному автомобілі за плату, такі його дії не можуть кваліфікуватись як зайняття господарською діяльністю, бо такі дії мають носити систематичний характер, оскільки підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст.42 Господарського кодексу України) і особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення, повинна довести наявність всіх цих випадків, зв`язати їх воєдино, а також довести їх систематичність», – ідеться в постанові апеляційного суду.

Суддя вважає, що відсутність в діях апелянта системи в провадженні господарської діяльності та сам факт її реалізації не дає обґрунтованої і об’єктивної можливості сформувати склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.

«Складений у такому вигляді протокол про адміністративне правопорушення, коли матеріали зібрані поверхнево, позбавляє суд можливості постановити законне та обґрунтоване рішення. За наведених у ньому обставин справи не можна зробити жодного категоричного висновку, повно та об’єктивно визначитись з кваліфікацією діяння, інкримінованого (апелянту), та наявності чи відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП. Неможливо цього зробити і в процесі судового розгляду, оскільки слід провести ряд процесуальних дій, що є непритаманною суду функцією», – зауважує суд.

Відтак Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу водія: скасував постанову місцевого суду, а матеріали справи повернув для належного оформлення Управлінню Укратрансбезпеки в Хмельницькій області.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

У США звинуватили у вбивстві оператора безпілотного Uber, який збив людину

У США пред’явлено звинувачення у вбивстві з необережності оператору безпілотного автомобіля компанії Uber, який у 2018 році збив людину. Автомобіль збив на смерть 49-річну Елейн Херцберг, яка переходила дорогу в недозволеному місці, у Фініксі, штат Аризона. Від отриманих травм вона померла в лікарні. 46-річний Рафаель Васкес не визнав себе винним. […]
error: Content is protected !!