З 1 ЧЕРВНЯ В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЮТЬ КАМЕРИ АВТОМАТИЧНОЇ ФІКСАЦІЇ ПОРУШЕНЬ ПДР: ЯК ОТРИМАТИ, ЗАПЛАТИТИ ЧИ ОСКАРЖИТИ ШТРАФ

З 1 червня в Україні запрацюють перші камери автоматичної фото-і відеофіксації порушень правил дорожнього руху – спершу у Києва та Київської області.

Про це повідомив у Facebook заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

За його словами, перші 50 камер встановлено в Києві та на автомагістралях Київської області в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками.

Надалі відеокамери поступово будуть встановлюватися по всій Україні.

Він також уточнив, що на трасах камери встановлюють за рахунок держбюджету, у містах і ОТГ — за рахунок місцевих бюджетів. Місця встановлення камер погоджуються з Департаментом патрульної поліції.

Спочатку в автоматичному режимі будуть фіксуватись лише факти перевищення швидкості.

Поступово, вже в цьому році, система буде фіксувати і інші порушення ПДР — проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год (+2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год).

Розміри штрафів:

255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год але не більше50 км/год; 510 грн –при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год.
Штраф зменшується на 50%, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Дізнатися про факт фіксації порушення можна буде:

за допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС;

на офіційних веб-сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет;

від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;

від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону –іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Постанова про притягнення до відповідальності може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення.

Терміни оскарження постанови – 10 днів з дати набрання постановою законної сили.

Постанова набирає законної сили:

з дня отримання;

з дня відмови про отримання;

з дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову;
якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Особа звільняється від адміністративної відповідальностіу випадках:

якщо протягом 20 днів з дати отримання постанови, особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з його законного володіння в результаті протиправних дій (угон, викрадення);

якщо особа, яка фактично керувала транспортним засобом, упродовж 20 днів має сплатити штраф та надати заяву до уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо визнання факту правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності.

Штраф необхідно сплатити у такі терміни:

протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили (постанова набираєзаконної сили (див. вище).

при оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті.

Наслідки несплати штрафу:

після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження –на транспортний засіб боржника та інше майно(нерухомість, цінні папери тощо)може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Якщо транспортним засобом користується кілька осіб (наприклад, водії служб таксі), хто буде нести відповідальність?

Постанова виноситиметься на особу, за якою зареєстрований транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Якщо визначено належного користувача – відповідальність несе належний користувач. Якщо ТЗ зареєстровано за юридичною особою – керівник юридичної особи.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

В Uber уничтожили тысячи электрических велосипедов

Действия Uber по уничтожению электрических вилосипедов вызвали протест среди сторонников велоспорта. Компания Uber уничтожает тысячи электрических велосипедов и скутеров, продав свой бизнес Jump компании Lime. Видео о том, как красные мотоциклы компании были раздавлены в центре переработки, было опубликовано в социальных сетях, что вызвало недовольство сторонников велоспорта. Uber заявил, что решил […]