Як дефіцит пального впливає на сервіси замовлення авто в Україні. Запитуємо в Uklon, Bolt та Uber

Як дефіцит пального впливає на водіїв і компанію? Як дефіцит і зростання вартості пального впливає на ціноутворення поїздки?

BOLT

Кількість водіїв, що здійснюють поїздки в нашому сервісі, не зменшилася суттєво під впливом дефіциту пального. Хоча, звісно, є певні водії, які тимчасово вирішили не здійснювати поїздки – і в тому числі на це рішення могли вплинути й проблеми з доступністю пального – на загальну роботу нашого застосунку це значно не вплинуло.

Щодо вартості, то як і раніше ми використовуємо динамічне ціноутворення, яке дає змогу балансувати попит і пропозицію в конкретному місці та часі.

UKLON

Дефіцит пального наразі не впливає на обсяг поїздок через сервіс Uklon. Адже після початку повномасштабної війни попит на поїздки знизився, і водіїв поки що значно більше, ніж пасажирів.

BOLT

Водії знають, що ситуація з пальним складна по всій країні. Водії мають чати, де вони спілкуються між собою та можуть підказати одне одному місця, де є пальне. Також вони використовують сервіси, які допомагають побачити наявність пального на тій чи тій АЗС, щоби не витрачати зайвий час на пошуки.

UKLON

Якщо в Києві кількість активних драйверів упала вдвічі (станом на початок травня), то поїздок – у чотири рази. Це дає змогу балансувати між попитом і пропозицією, тому в компанії не простежують вплив дефіциту пального на роботу сервісу.

Базовий тариф поїздки переглядається регулярно, коли для цього є ринкові підстави. Зокрема, на його величину впливає вартість пального – як бензину, так і газоподібного палива. 

З іншого боку, Uklon має механізми, які дають можливість водіям заробляти більше. Крім базового тарифу, Uklon використовує систему коефіцієнтів, які спрацьовують сьогодні, наприклад, напередодні комендантської години, коли охочих поїхати стає в рази більше. У такі моменти водій може взяти замовлення за подвійним тарифом. 

Чи є в компанії плани на випадок, якщо дефіцит пального триватиме щонайменше кілька місяців?

BOLT

Bolt – це мультизастосунок, головна мета якого зробити пересування містом більш доступним, безпечним та екологічним. Водночас ми піклуємося і про водіїв, що здійснюють поїздки в нашому сервісі, надаючи їм можливість отримувати доходи від виконання поїздок на нашій платформі. Компанія вже розглядає низку ініціатив на випадок тривалого дефіциту пального. Усі вони враховують інтереси різних груп наших користувачів.

Для коротких поїздок містом ми рекомендуємо використовувати електросамокати Bolt як транспорт останнього кілометра. Тобто якщо вам потрібно дістатися від метро до будинку, а відстань є невеликою, краще використати мікромобільний транспорт, це збереже час і водія, і пасажира.

UKLON

Компанія стежить за ситуацією та готова переглядати ціну з огляду на ринкові умови. Адже істотне підвищення ціни на поїздку змусить пасажирів переглянути свої переваги в бік громадського транспорту чи конкурентів і відмовитися від використання сервісу та послуг драйверів.

Ми простежуємо, що в Києві кількість поїздок останні тижні постійно зростає, люди частіше користуються сервісом, хоча показники далекі від лютневих. 

Наскільки відчутною в цій ситуації є перевага електрокарів у водіїв?

BOLT

Ми спостерігаємо більшу активність водіїв електромобілів, ніж зазвичай. Вони стали проводити більше часу в нашому застосунку. Відповідно, за останні тижні кількість замовлень у категорії Green зросла приблизно вдвічі. Хоча в загальній частці поїздок на нашій платформі ця категорія досі не така значна, ми вважаємо, що використання електромобілів, зокрема в нашому сервісі, у середньо- та довгостроковій перспективі буде зростати.

Компанія Bolt піклується про навколишнє середовище, саме тому розробили Green Plan. Ми відстежуємо наші викиди й активно інвестуємо у проєкти з відновлення та збереження природних ресурсів у всьому світі, щоб мінімізувати вплив наших послуг на планету. Саме тому намагаємося додати більше електромобілів та електросамокатів на нашу платформу.


У компанії Uber не відповіли на запитання The Village Україна, натомість оголосили про перезапуск послуги Pool Chance, яка дає змогу користувачам розділити поїздку з іншими пасажирами. «Uber продовжує підтримувати українські громади. […] Наша мета – мотивувати користувачів обирати безпечні та доступні поїздки з Uber, розділяючи поїздку з іншими пасажирами. Завдяки опції Pool Chance українці зможуть легше пережити наявну паливну кризу та матимуть можливість заощадити паливо на інші необхідні потреби», – коментує представниця Uber Івона Крук.

У компанії додають, що «в межах програми лояльності Yaskrava закупили понад 40 тисяч літрів пального, яке безоплатно надали водіям Uber, щоби ті мали змогу безперебійно працювати в умовах дефіциту палива». Уточнюють, що цією можливістю скористалися вже понад тисяча водіїв Uber в Україні.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Суд в Женеві визнав Uber роботодавцем, компанія зупиняє роботу.

Компанія Uber буде змушена принаймні тимчасово зупинити роботу у Женеві у зв’язку з рішенням суду, яким її визнали роботодавцем. Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Swiss Info. Ще про суди і агрегаторів можна прочитати за посиланням. Федеральний суд Швейцарії підтримав рішення суду нижчої інстанції про те, що компанія Uber має […]