Uber вперше отримав операційний прибуток з моменту заснування у 2009 році

Uber повідомив про свій перший операційний прибуток з моменту свого заснування у 2009 році, що стало поворотним моментом для збиткової компанії. Як зазначає Financial Times, загалом компанія встигла накопичила операційні збитки на загальну суму $31,5 млрд з 2014 року.

  • Результати за три місяці до червня були зумовлені стабільним зростанням в обох основних бізнесах Uber, оскільки кількість поїздок у США та Канаді вперше перевищила допандемійний рівень, а попит на доставку залишався високим, попри відновлення звичайної роботи ресторанів.
  • Разом із нереалізованим прибутком від інвестицій Uber повідомив про прибуток у розмірі $394 млн за квартал, або 18 центів на акцію, порівняно зі збитком у $2,6 млрд роком раніше. Тоді як аналітики очікували втрати в 1 цент на акцію за цей період.
  • Цей квартал став першим з моменту заснування Uber у 2009 році, коли компанія повідомила про прибутковість основної діяльності. Як повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані S&P Global Market Intelligence, з 2016 року до першого кварталу цього року Uber сукупно повідомив про операційні збитки близько $30 млрд.

«Протягом більшої частини нашої історії прибутковість не була першим, що виникало на думці, коли ви запитували когось про Uber. Насправді багато спостерігачів багато років сміливо проголошували, що ми взагалі ніколи не заробимо грошей», —  зауважив виконавчий директор Дара Хосровшахі під час розмови з аналітиками.

  • Раніше Uber чотири рази публікував квартальний чистий прибуток, але ці результати були пов’язані з прибутком від інвестицій, який переважав втрати від основної діяльності.
  • Uber почав стримувати витрати ще у 2019 році, але потім вдарила пандемія, що негативно вплинула на сервіс таксі. Тоді менший підрозділ компанії, що спеціалізувався на доставці їжі, став рятівним кругом для Uber. Під час пандемії компанія скоротила кількість співробітників і звільнилася від непрофільних видів діяльності, таких як безпілотні автомобілі. Ці заощадження допомогли Uber пережити останній економічний спад.
  • В Uber також опублікували сильніший прогноз, ніж очікувалося, на поточний квартал. Згідно з прогнозами, прибуток до сплати відсотків, податків і амортизації досягне $975–1,025 млрд порівняно з оцінкою Уолл-стріт у $915 млрд.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

У Хмельницькому водії Uklon протестували

Два десятки водіїв таксі вийшли на протест у Хмельницькому. Мова йде про драйверів українського онлайн-сервісу “Uklon”.  В чому проблема і як це може вплинути на хмельничан? Розповідаємо детальніше. У Хмельницькому не вперше мітингують водії таксі. Цього разу висловити те, що “накипіло” зібрались драйвери сервісу замовлення авто “Uklon”. Вони кажуть, за час повномасштабної […]