Таксопорт: дополнить проект Налогового Кодекса

Анатолий Галазюк — Портал Таксопорт™
     Как известно, принятый в первом чтении 7 октября с.г. проект Налогового Кодекса находится сейчас на доработке в профильном Комитете Верховной Рады по вопросам налоговой и таможенной политики. Чрезвычайно тревожно то, что принятый за основу документ имеет положения, которые совершенно неприемлемы для легально работающих налогоплательщиков-предпринимателей и малых предприятий. Если в них не будут внесены изменения, малому бизнесу в ближайшем будущем светит только одно – сворачивание легальной хозяйственной деятельности.         О проблемах, которые ожидают малый бизнес в случае, если предпринимателям не удастся достучаться – в нашей публикации: Налоговый кодекс — подправили. Только в какую сторону?     Однако, достукиваться надо. Ибо альтернатива – тень, коррупция, закрытие бизнеса… Потому, стучим как можем: 

 Голові Комітету з питань податкової та
митної політики Верховної Ради України
              Хомутинніку Віталію Юрійовичу

підприємця Галазюка Анатолія Віталійовича
79058, м. Львів, просп. Чорновола, 43а, офіс 506
http://taxoport.com, admin@taxoport.com

З В Е Р Н Е Н Н Я      Шановний Віталій Юрійович! У зв’язку із доопрацюванням в робочих групах Вашого Комітету проекту Податкового Кодексу, закликаю Вас внести у нього корективи з ціллю збереження можливостей для прозорої господарської діяльності добропорядних суб’єктів малого підприємництва. Задля цього у відповідних положеннях документу необхідно передбачити:
     1. Можливість оподаткування доходу замість прибутку – для суб’єктів, які згідно із положеннями проекту втратять право використовувати спрощену систему оподаткування. При обґрунтованому виборі ставки податку, таке доповнення залишить ім шанси на існування, оскільки суттєво спростить облік, звітність та обчислення сум податку без зменшення прогнозованих надходжень до бюджету.
     2. Необхідність за допомогою „Прикінцевих та перехідних положень” Кодексу термінового внесення змін у Закон України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який з січня 2011 року встановлює нарахування такого внеску у розмірі 34,7% не тільки на кошти, які стосуються оплати праці, а на весь прибуток фізичної особи-підприємця, що знаходиться на загальній системі оподаткування. За таких обставин, навантаження на підприємця, доповнене прибутковим податком (15-17%), становитиме 49,7-51,7% від усього прибутку, або, за неможливості чи невідповідного підтвердження видатків – половину його виручки (!).      Набрання чинності такими нормами поставить фізичну особу-підприємця в умови, які неможливо виконати! Це примушуватиме “спритних” суб’єктів приховувати доходи і штучно збільшувати витрати, а більшість підприємців – узагалі припиняти діяльність у правовій площині та сплату будь-яких податків.       При цьому фактичні надходження до бюджету та спеціальних фондів вочевидь не зростуть, а тінізація дрібного бізнесу та пов’язані із цим корупційні чинники, навпроти, зростуть багатократно.  
    3. Можливість довготривалого збереження оподаткування за допомогою фіксованої величини податку, не прив’язаної до обліку виручки, для фізичних осіб-підприємців, які самостійно (без найманих працівників) ведуть господарську діяльність, в усякому разі, стосовно діяльності з надання послуг. Це єдино доступний для багатьох суб’єктів, що не мають належної бухгалтерської підготовки, спосіб перебування у правовій площині, який, за обгрунтованого встановлення органами місцевого самоврядування фіксованої величини податку, не містить загроз бюджетних втрат.   
   4. Необхідність запровадження регулярних рейдових перевірок з боку органів податкового контролю з ціллю виявлення та припинення будь-якої господарської діяльності, яка здійснюється без державної реєстрації та сплати податків, як єдиного дієвого механізму захисту від тіньового конкурента тих суб’єктів, що виконують свої зобов’язання перед бюджетом та спеціальними фондами.
     5. Корективи, які необхідні для переведення у правову площину глобально тінізованої у багатьох містах України діяльності легкових автомобільних перевізників.      Доповнення та зміни, які можуть вирішити зазначені вище проблеми пропонуються у додатках до цього Звернення. Хочу висловити сподівання, що вони будуть враховані при доопрацюванні проекту Податкового Кодексу, що дозволить добропорядним суб’єктам малого підприємництва продовжувати свою діяльність з набранням чинності оновлених податкових правил, а державі – детінізувати проблемні сфери господарської діяльності, зокрема, галузь перевезень пасажирів легковим автомобільним транспортом.      З повагою та надією на розуміння підприємець Анатолій Галазюк 
Додаток №1: Пропозиції та доповнення до тексту Проекту Податкового Кодексу, який прийнято за основу на засіданні Верховної Ради України 07 жовтня 2010.Додаток №2: Зміни до інших законодавчо-нормативних актів, які пропонуються у доповненнях до Прикінцевих та перехідних положень проекту Податкового Кодексу.
 Скачати у форматі doc додаток №1 Скачати у форматі doc додаток №2

    Такое обращение вместе с дополнениями было отправлено сегодня 21 октября администратором Портала Таксопорт в адрес Председателя Комитета по вопросами налоговой и таможенной политики Верховной Рады Украины Виталия Хомутинника, а так же, продублировано призывом обратить внимание и поддержать – Вице-премьер-министру Украины по экономическим вопросам Сергею Тигипко и Председателю Государственного Комитета по вопросам регуляторной политики и предпринимательства Михаилу Бродскому.

    Однако, господа, один в поле не воин. По этому хочу обратиться ко всем общественным организациям и объединениям предпринимателей и владельцев малых предприятий, ко всем предпринимателям и гражданам, которые рассматривают возможность таковыми стать в ближайшем будущем, с призывом о поддержке отправленных в Комитет Верховной Рады по вопросам налоговой и таможенной политики предложений.

     Ибо в них, похоже, удалось, не требуя отмены ключевых положений проекта Налогового Кодекса, оставить возможность для деятельности субъектов малого бизнеса в легальной плоскости, а потому они могли бы считаться компромиссными и вполне проходными, если бы были поддержаны значительной частью субъектов малого бизнеса.

     Ниже можно скачать тексты обращений, которые каждый предприниматель или гражданин от своего имени может направить государственным чиновникам, которые могут повлиять на устранение проблемных для малого бизнеса положений проекта Налогового Кодекса, а так же скопировать почтовые адреса для отправки таких писем.  

Голові Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України
Хомутинніку Віталію Юрійовичу
вул. Грушевського, 5,
м. Київ, 01008
 скачати
 Голові Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
Михайлу Юрійовичу Бродському
вул.Арсенальна, 9/11,
м. Київ, 01011
 скачати
Віце-прем’єр-міністру України з питань економіки
Тігіпку Сергію Леонідовичу
вул. Грушевського,12/2,
м. Київ, 01008
 скачати

Чем больше писем – тем больше шансов быть услышанными!    Господа, не ждите помощи со стороны! Ибо она без вашей поддержки может оказаться малорезультативной. Или вообще опоздать, т.к. времени почти не осталось…

Анатолий Галазюк – Портал Таксопорт


Дополнено 19 ноября 2010      1. От господина Хомутынника — никакого ответа. Руководителю профильного парламентского комитета (а скорее — его помощникам, ибо он лично письмо наверняка не читал), видимо, предложения, которые предполагают сохранение законного бизнес-пространства для малого предпринимательства, при соблюдении официальной доктрины правительства на перекрытие схем использования вывески малого бизеса для уклонения от налогообложения большого — не нравятся.       Остаётся только догадываться, почему. Не потому ли что, оставаясь в русле провозглашённых целей и задач, такие предложения противоречат тому, о чём воткрытую не говорится — созданию невыносимых условий для малого предпринимательства вообще?!       2. От господина Бродского за подписью его заместителя господина Третьякова пришла стандартная отписка, смысл которой укладывается в одну фразу: не лезьте со своими предложениями и не мешайте работать. Видимо, там тоже читать некогда. Надо регуляторной политикой заниматься.

Просмотреть ответ Госкомпредпринимательства

      3.  Однако, в отличие от названных выше адресатов, Вице-премьер-министр Сергей Леонидович Тигипко отреагирвал. Ниже — скан ответа:

Скан ответа Секретариата Кабинета Министров

       Три министерства после рассмотрения письма Вице-премьером, по идее, должны бы что-то сделать, или хотя бы аргументированно объяснить, почему власти нужно удавить легальное малое предпринимательство… Ждём.


Комментарии и обсуждение в этой теме нашего форума

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Состоялся Круглый стол по саморегулированию такси

«Реформа системы регулирования рынка такси: эффективное саморегулирование или…?» — Круглый стол на эту тему состоялся 5 ноября в Киеве в Пресс-центре ИА ЛІГАБізнесІнформ под эгидой Общественного совета по развитию саморегулирования при Государственном комитете Украины по регуляторной политике и предпринимательству. На мероприятие были приглашены представители органов власти, народные депутаты, лидеры и […]