Таксі валить Уряд?

ТІНЬОВІ ТАКСІ — МІНУС 25 МЛРД.
РЕФОРМА ТАКСІ — ПЛЮС 1,6 МЛРД.
ПРОТЕСТИ ПІД РАДОЮ ТА УРЯДОМ  


Національна рада реформ при Президентові України

Верховна Рада України
(всі фракції, групи, відповідні комітети і народні депутати)

Кабінет Міністрів України

Міністерство інфраструктури України

Державна фіскальна служба України

Державна регуляторна служба України

Дипломатичні установи

ЗМІ, телебачення, громадськість та соціальні мережі.

Шановні колеги!

Щодо нової реформи таксі та можливого надходження

від послуг таксі до державного бюджету майже 2 млрд. грн. щорічно

Ми, представники громадських та профспілкових організацій, які представляють інтереси легальних перевізників на таксі,  платників податків та працюючих громадян  вимушені звернутися до Вас у зв’язку із незадовільною ситуацією,  яка  на сьогодні  склалася на ринку таксомоторних перевезень України.

Через  багаторічну бездіяльність влади та контролюючих органів нелегальний ринок таксі в Україні  станом на 1 березня 2015 року сягає понад 99 %, що створює недобросовісне конкурентне середовище по відношенню до легального перевізника на таксі. Така незадовільна ситуація на ринку таксі  не дає можливості перевізникам на таксі  забезпечувати належну якість та безпеку перевезення пасажирів,  більшість автомобілів, які використовуються для перевезень на  таксі  є в аварійному стані, а оновлення рухомого складу автомобілів таксі є неможливим  та безперспективним в умовах такої тінізації та розвалу ринку таксі.

За оцінками експертів, кількість легкових автомобілів, фактично задіяних у таксомоторних перевезеннях у масштабах країни, за різними оцінками становить від 200 до 250 тисяч.

 Обіг тіньового ринку легкових автомобільних перевезень у масштабах країни складає понад 25 млрд. грн. на рік, у м. Києві — близько 2,5 млрд. грн. на рік.  Однак за даними  Державної фіскальної служби України за 2014 рік  (Додаток 2)  всі платники податків, які працюють по КВЕД 49.32 “Надання послуг таксі” сплатили до державного бюджету податків лише 31 млн. грн. (включаючи податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, податок з юридичних осіб, ПДВ,  податок на прибуток, військовий збір, авансові внески з податку на прибуток, збір за користування радіочастотним ресурсом та інше) що еквівалентно загальному податковому навантаженню на весь ринок таксі  у розмірі  лише 0,01%  від загального фінансового об’єму ринку.

Також, хочемо нагадати Вам, що не дивлячись на те, що після  доручення Прем’єр – міністра України Яценюка А.П. щодо перевірки стану дотримання законодавства під час проведення конкурсу з надання послуг таксі на державному підприємстві «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» ще у вересні 2014 року був звільнений з посади Генеральний директор ДП  «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» однак до цього часу питання впорядкування діяльності перевізників на таксі на території  ДП  «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»  так і не вирішене.

Тільки одна маленька, але довгоочікувана і дієва реформа ринку таксі України дозволить залучити до зареєстрованої підприємницької діяльності у сфері таксомоторних перевезень понад 200 тис. осіб в цілому в країні на умовах спрощеної системи оподаткування та офіційного працевлаштування в легальні автотранспортні підприємства, та забезпечить надходження до державного бюджету по єдиному податку у сумі  майже  600 млн. грн. щорічно, по єдиному соціальному внеску –  понад 1 млрд. грн. щорічно, загалом понад 1,6 млрд. грн. щорічно.

Шановні представники законодавчої та виконавчої влади, зі свого боку,  ми хочемо запевнити, що громадяни України, споживачі послуг таксі, учасники ринку таксі є вкрай незадоволеними тією  ситуацією, яка склалася у зв’язку з майже  повною нелегальністю  українського ринку  таксі  понад 99 % і ми хочемо наголосити, що громадяни України, споживачі послуг таксі та учасники ринку таксі хочуть позитивних змін на українському ринку таксі, ми дійсно хочемо жити по-новому,  ми, громадяни України прагнемо  жити краще, жити в правовій державі по європейським законам.  Українські   споживачі хочуть якісних і безпечних послуг таксі, перевізники на таксі хочуть працювати в конкурентному  правовому полі, платити податки державі.

А чи хоче цього держава, представники законодавчої та виконавчої влади?

Ми, громадяни України сподівалися що після перемоги  Революції гідності,  після загибелі Героїв Небесної Сотні, нова влада  та Уряд, яких до влади привів  український народ заплативши досить високу ціну, дійсно  почне займатися  дієвими реформами, почне працювати в інтересах України та українців і наша держава почне змінюватися на краще, стане справжньою європейською країною для українців з гідними умовами життя, належною оплатою  праці та соціальним захистом.

На жаль,  довгоочікувані українцями позитивні зміни  в Україні так і не почалися, дієві реформи на жаль не проводяться, як і раніше чомусь процвітає корупція,  шалено зростає інфляція, українці стають біднішими і менш соціально захищеними. Усі свої прорахунки,  невдачі та бездіяльність маскуються конфліктом на Сході України, хоча ми бачимо, що внутрішній потенціал держави не використовується і не розвивається, внутрішні реформи які б  дозволили громадянам  України повірити Уряду та владі в такий важкий час не реалізуються і це на нашу думку є дуже негативним фактором  який заважає Україні рухатись в напрямку європейського розвитку, стати гідною, сильною і справді незалежною європейською державою.

Шановні колеги, в черговий раз, і скоріш за все в останній — звертаємо Вашу увагу на проблеми ринку таксі в Україні, як однієї з галузей економіки нашої держави. Пропонуємо Вам разом з учасниками українського ринку таксі нарешті провести хоча б  одну дієву реформу в Україні в інтересах громадян України, споживачів послуги, бізнесу та держави на прикладі нашої галузі, яка перебуває на межі повного занепаду і де нелегальна частина  ринку сягнула вже 99 % та в тіні перебуває майже 25 млрд. грн. Реформа цього сектору економіки може додати в державний бюджет майже 2 млрд. грн. щороку.

Для успішного реформування ринку таксі України пропонуємо найближчим часом провести відповідні цільові публічні зустрічі з представниками ринку таксі України, обговорити причини існуючих проблем на ринку таксі та спільними зусиллями розробити дієвий та ефективний план реформування ринку таксі України і на прикладі галузі таксі показати ефективну спроможність влади, Уряду та бізнесу в реалізації дієвих реформ в Україні в інтересах громадян України, споживачів послуги, бізнесу, держави.

Пропонуємо Вам, шановні представники законодавчої  та виконавчої влади,  у разі наявності політичної волі і зацікавленості проведення дієвої та успішної реформи ринку таксі України призначити відповідальних осіб, встановити конкретні строки розробки та реалізації реформи ринку таксі  в Україні. Зі свого боку ми, представники учасників ринку таксі, готові  сприяти проведенню дієвої реформи ринку таксі в Україні та делегувати своїх фахівців для спільної роботи з представниками законодавчої  та виконавчої влади.

Представниками бізнес – асоціацій, громадських об’єднань та профспілок, які  захищають та представляють інтереси учасників  ринку таксі України з урахуванням успішного світового досвіду розроблено декілька варіантів реформування ринку таксі України, які на нашу думку посприяють легалізації  ринку таксі в Україні, зроблять послугу таксі якісною і безпечною для споживачів та дозволять залучити до зареєстрованої підприємницької діяльності у сфері таксомоторних перевезень понад 200 тис. осіб в цілому в країні на умовах спрощеної системи оподаткування та офіційного працевлаштування в легальні автотранспортні підприємства, що забезпечать надходження до  державного бюджету по єдиному податку у сумі  майже  600 млн. грн. щорічно, по єдиному соціальному внеску –  понад 1 млрд. грн. щорічно, загалом понад 1,6 млрд. грн. щорічно.

На нашу думку є три  можливих  ефективних варіанти реформування ринку таксі в Україні:

  1.     Побудова європейського ринку таксі на основі європейського досвіду та законодавства де ринки таксі є елементом міської транспортної інфраструктури, ліцензії на таксі видає місцева влада, яка розробляє правила перевезень пасажирів та їх багажу автомобілями таксі, встановлює додаткові позначення автомобілів таксі, встановлює ціни за перевезення пасажирів на таксі, встановлює вимоги необхідного мінімуму знань для водіїв автомобілів таксі. Контроль за перевезеннями на таксі здійснює поліція, транспортна інспекція, податкові (фіскальні) органи та інші контролюючі органи. На нашу думку найбільш прийнятним для України є  успішний досвід  Польщі (у разі Вашої зацікавленості готові надати Вам для ознайомлення переклади польського законодавства  щодо державного  регулювання ринку таксі).
  2.     Внесення змін до чинного законодавства України, зокрема до Закону України «Про автомобільний транспорт», Кодексу України про адміністративні правопорушення,  Цивільного Кодексу України, Податкового Кодексу,  Закону України «Про міліцію», Закону України «Про захист прав споживачів», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про транспорт», Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України «Про страхування», Закону України «Про рекламу», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та інших нормативно – правових актів. Основні проблеми та концептуальні моменти щодо поетапного внесення змін до чинного законодавства України і шляхи їх часткового вирішення наведені у Додатку 1.
  3.     З метою якнайшвидшої легалізації ринку таксі і заохочення перевізників працювати в правовому полі та сплачувати хоча б мінімальні податки до державного бюджету України пропонуємо на якийсь певний час або перехідний період запровадити тимчасові дозвільні документи на кожен автомобіль таксі для всіх суб’єктів господарювання основним видом діяльності яких є надання послуг таксі (КВЕД 49.32). На нашу думку і як показує позитивний досвід деяких країн такі тимчасові дозвільні документи мають видавати місцеві органи влади, вартість такого дозвільного документу на кожен автомобіль таксі має бути рівною ставці  єдиного податку платників 2-ої  групи ( дo 243,60 грн. на місяць), кошти отримані за видачу даних дозвільних документів мають надходити до місцевих бюджетів.  Суб’єкти господарювання основним видом діяльності яких є надання послуг таксі (КВЕД 49.32) тимчасово   звільняються від сплати інших податків та зобов’язані будуть попередньо отримувати та оплачувати такі  дозвільні  документи. За відсутність таких  дозвільних документів має бути передбачена відповідальність та покарання у вигляді значних штрафів за незаконну підприємницьку діяльність.

Представниками бізнес – асоціацій,  громадських об’єднань та профспілок, які  захищають та представляють інтереси учасників  ринку таксі України розробили під кожний можливий концептуальний варіант реформування ринку таксі в Україні  Проекти законів та підзаконних актів і готові надати Вам всі свої напрацювання для ознайомлення, опрацювання та реєстрації вищезазначених законопроектів у Верховній Раді України.

Шановні колеги,  пропонуємо Вам розглянути викладене, наші вимоги і пропозиції щодо реформування ринку таксі в Україні та надати публічну аргументовану відповідь з висвітленням особистої та державної позиції, якщо вони відмінні, щодо дієвого реформування ринку таксі в Україні.

Громадськість та легальні перевізники на таксі передбачають Вашу зацікавленість в реальній миттєвій і перспективній реформі таксі задля виведення з тіні майже 25 млрд. грн. та отримання додатково до державного бюджету України майже 2 млрд. грн. від послуг на таксі і саме тому заплановані на середину – кінець квітня відкриті столи, прес-конференції, акції під стінами Верховної Ради України та Уряду, на які, відповідно наперед запрошуємо Вас та Ваших представників.

Щиро впевнені, що нам не доведеться вимагати відставки  недієздатних та неефективних реформаторів та сподіваємося, що дане звернення не залишиться без належної уваги, оскільки на сьогодні триває об’єднання представників легальних перевізників по всій Україні і ми впевнені, що Ви також підтримаєте реформування ринку таксі в Україні і виведення з тіні майже 25 млрд. грн. та отримання додатково до державного бюджету України майже 2 млрд. грн. щороку за принципом: «Роботу легальним перевізникам, податки державі, а комфорт і безпеку споживачам – пасажирам».

 З повагою і сподіванням на реформи та співпрацю,

Скачати: takci_yryady_27.03.2015.pdf

Скачати: dodatok_1_2_3.pdf

Першоджерело

Обговорення цієї теми у форумі

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

О такси в эфире «Авторадио»

15 апреля 2015 в 17:00, в прямом эфире радиостанции «Авторадио» ведущая программы Е.Соловьёва и Глава УТМА А.Антонюк беседовали о состоянии таксомоторного рынка Украины. Набор вопросов не нов. Что происходит в сфере такси? Как «у них», и что делать «у нас», чтоб было как «у них»? Сколько должно стоить, и как […]