Проект постанови про внесення змін в ПДР стосовно застосування дитячих крісел в автомобілях

Проект постанови Кабінету Міністрів України

ЗМІНИ,
що вносяться до Правил дорожнього руху

1. Пункт 1.10 доповнити новими термінами з урахуванням алфавітного порядку такого змісту:

«дитяча утримуюча система – обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому знаходиться, шляхом обмеження рухливості її тіла;»;

«ISOFIX — система з’єднання дитячої утримуючої системи, яка оснащена двома жорсткими корпусними кріпленнями у транспортному засобі та двома відповідними жорсткими кріпильними елементами на дитячій утримуючий системі, а також обладнана засобами щодо обмеження кутового переміщення;».

2. Підпункт «б» пункту 21.11 викласти в такій редакції:

«б) дітей, зріст яких менше 145 см та вік менше 12 років, — у транспортних засобах (крім маршрутних транспортних засобів та таксі за умови, що швидкість їх руху не перевищує 60 км/год, а також транспортних засобів швидкої медичної допомоги), обладнаних ременями безпеки без використання дитячих утримуючих систем, на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;».

3. Доповнити Правила пунктами 21.12-21.18 такого змісту:

«21.12. Дитячі утримуючі системи повинні використовуватись у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки та системами ISOFIX або тільки ременями безпеки.

21.13. До використання допускаються дитячі утримуючі системи, що мають маркування затвердження типу згідно з Правилами Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних Націй № 44 серії поправок 03 і вище або № 129, що є додатками до Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів, 1958 року, ратифікованою Законом України «Про приєднання України до Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів, 1958 року з поправками 1995 року».

Зразок маркування дитячих утримуючих систем  наведено у додатку 5.

21.14. Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, окрім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до 3-х років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду, допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

21.15. Дитячі утримуючі системи встановлюють та використовують у відповідності з інструкціями виробників цих систем та транспортних засобів.

21.16. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка у ній перевозиться.

21.17. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.

21.18. Перевезення третьої дитини віком від 3-х років у транспортному засобі допускається пристебнутої ременем безпеки, коли двоє інших дітей перевозяться з використанням дитячих утримуючих систем та у разі коли за конструкцією транспортного засобу неможливо встановити третю дитячу утримуючу систему. Швидкість руху цього транспортного засобу не повинна перевищувати 60 км/год.».

4. Доповнити Правила додатком 5 такого змісту:

Додаток 5

до Правил дорожнього руху

Джерело mtu.gov.ua

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

У Києві стріляли в таксиста (Відео)

Зі слів потерпілого, він привіз чоловіка за адресою (працює таксистом), той заплатив не повну суму, сказав що не вистачає, але в нього є пару абрикосів та жбурнув в водія. Вийшовши з машини вдарив по дверцятам з ноги. Як тільки водій вийшов з машини, щоб запитати навіщо той так зробив, цей […]
error: Content is protected !!