Подорожчання бензину може важко вдарити по українцях, – Антонюк

Підвищення акцизу на пальне ударить по ринку транспортних перевезень, адже зараз українці знаходяться на межі платоспроможності, і подорожчання пального може стати останнім ударом для галузі.

Про таке заявив голова Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк. 

“Ринок таксі просів: людей мало, а ділова активність слабка. Піднімати ціну зараз немає куди, тому що платоспроможність людей слабка. Але після підвищення вартості пального все одно доведеться ціни міняти”, – каже Антонюк. 

За його словами, наразі у таксомоторній сфері й без того багато проблем: дефіцит водіїв через мобілізацію та міграцію, та низький попит. У цій ситуації здорожчання пального може стати останнім ударом. 

“У нас немає кому працювати, немає можливості оновити машини, клієнтам немає як платити. Важка ситуація. Пальне стане черговою проблемою, і чи стане вона останнім цвяхом у труну, покаже час. Пасажир сьогодні на грані платоспроможності. А водій на грані, тому що він працює у кращому випадку на хліб, або на бензин. І межа, коли одні не зможуть платити, а другі – возити, от-от настане”, – пояснив він. 

Нагадаємо, Рада прийняла у першому читанні закон, через який уже з 1 липня 2024 року різко збільшується вартість бензина та дизеля для споживачів – як для промисловості, так і для фізичних осіб на АЗС. Бензин подорожчає мінімум на 1,5 грн/л, а дизельне пальне – на 2,0 грн/л. При тому, що у травні 2022 року бензин коштував 25 грн/літр. Від початку повномасштабки це підвищення стане вже третім.

В свою чергу голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь заявив, що підвищення акцизів на бензин та дизель – це масований удар по підприємствам малого та середнього бізнесу, яке зараз має користуватися дизельними генераторами через відключення світла. Також це ударить по населенню – адже саме населення у результаті платитиме більше.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

БЕБ повідомило про підозру особі, яка надаючи послуги всесвітньовідомій службі таксі, ухилилася від сплати 3,3 млн грн податків

Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України спільно з колегами-правоохоронцями викрили схему ухилення від сплати податків у великих розмірах. Слідством встановлено, що організатор схеми, використовуючи  нотаріальні довіреності оформив фіктивних фізичних осіб-підприємців партнерами всесвітньовідомої служби таксі.  Кошти, сплачені пасажирами за послуги перевезення, перераховувалися на електронні гаманці компанії-нерезидента та згодом надсилалися […]