Поїздки на Uber і Lyft шкідливіші для міста, ніж на власній автівці, — дослідження

Головна проблема в тому, що водії Uber і Lyft намотують чимало кілометрів між завершенням одного замовлення та добиранням до місця посадки наступного клієнта.

Десятиліття тому райдшерингові платформи Uber і Lyft, заходячи на ринок, запевняли, що їхній бізнес допоможе скоротити персональні поїздки на автомобілях, розвантажити вулиці міст і навіть посилити користування громадським транспортом. Та нове дослідження американських вчених доводить протилежне, повідомляє Bloomberg CityLab.

Дослідники вирішили вивчити екстерналії, або «зовнішні видатки» – приховані витрати третіх осіб на товар або послугу. Ми вже писали про негативні екстерналії від користування автомобілями в місті, такі як збитки від заторів, аварій, забруднення повітря, шумового забруднення, спотворення ландшафтів тощо. Ці збитки компенсує все суспільство, а не лише автомобілісти.

Щоб порівняти екстерналії від поїздок на власному автомобілі й користування райдшеринговими платформами, американські дослідники створили симуляцію, в якій «пересадили» 100 тисяч автомобілістів на Uber і Lyft у шести містах, зокрема Нью-Йорк, Остін, Чикаго тощо. Враховували такі параметри, як забруднення повітря, викиди газів, смертність на дорогах тощо, і переводили у грошові суми, які суспільство витрачає на подолання цих наслідків — або, можливо, навпаки, економить.

Поїздка на автомобілі платформи виграє в поїздок власним автомобілем за одним параметром: забруднення повітря. В середньому в порівнянні з приватним автомобілем Uber/Lyft на 50-60% знижує витрати на подолання наслідків такого забруднення. Цей ефект пояснюється тим, що під час заведення холодного двигуна внутрішнього згорання вивільняється більше забруднюючих речовин, ніж під час заведення розігрітого. Автомобілі платформ частіше використовуються й, відповідно, їхні двигуни бувають розігрітими цілий день.

Але ця перевага повністю скасовується через «порожні» поїздки. Адже водії Uber/Lyft намотують чимало кілометрів між завершенням одного замовлення та добиранням до місця посадки наступного клієнта. За даними, доступними щодо шести міст США, водії платформ їздять без пасажирів майже 40% відстані. Відповідно, ці автомобілі споживають більше пального, виробляють більше викидів, посилюють затори, аварійність і шумове забруднення.

Зрештою, одна поїздка на Uber або Lyft коштує суспільству в середньому на 35 центів більше відносно поїздки на власній автівці. Цю різницю не виходить компенсувати навіть якщо на платформі працюють лише електромобілі: різниця в такому разі становитиме 17 центів.

Не слід забувати, що навіть якщо поїздки на автомобілі виявилися не такі шкідливі для міста, як на Uber/Lyft, все ж значно корисніше користуватися громадським транспортом.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Видео момента ДТП: в Днепре Bolt столкнулся с Opel и перевернулся

В понедельник, 11 октября, на улице Святослава Храброго столкнулись Renault службы такси Bolt и Opel. В результате ДТП Renault перевернулся. Авария случилась в 1:46 на перекрестке Святослава Храброго и Сечевых Стрельцов. Об этом Информатор сообщает со ссылкой на пресс-службу патрульной полиции Днепропетровской области. К счастью, в ДТП никто не пострадал. Видео момента аварии зафиксировали камеры […]
error: Content is protected !!