Літаюче таксі в Європі може почати возити пасажирів вже у 2024 році

Понад 80% опитаних жителів Європи позитивно ставляться до міської аеромобільності — транспортної системи з переміщення людей повітрям.

Платні пасажирські перевезення на електричних аеротаксі в Європі, ймовірно, почнуться у середині десятиліття.

Про це розповів виконавчий директор Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA) Патрік Кай, пише Flightglobal.

За його словами, враховуючи «досягнутий хороший прогрес», комерційне використання таких літальних засобів, швидше за все, почнеться у 2024-2025 роках.

«Ми у процесі сертифікації деяких транспортних засобів, які використовуватимуться для міської аеромобільності (UAM), і ми розраховуємо завершити сертифікацію до 2024 року… Можемо затриматися, але власне автомобілі, на нашу думку, можуть бути сертифіковані до цієї дати», — повідомив Кай.

Серед компаній, які прагнуть вивести на ринок свої електричні літальні засоби з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL) до цих термінів — Lilium і Volocopter.

Загалом близько десятка проектів подали заявки на сертифікацію EASA, серед них кілька таких, що представляють безпілотне перевезення вантажів — так звані дрони для доставки. При цьому, за словами Кая, щоб серйозно говорити про безпілотне, автономне перевезення пасажирів, знадобитися ще кілька років.

Планується, що спочатку пілоти транспортних засобів міської аеромобільності повинні будуть мати ліцензію комерційного пілота. Згодом, дослідивши, як ці апарати діють у міських умовах, для них розроблять нову категорію ліцензій.

Щоб краще зрозуміти ставлення суспільства до нового транспорту, EASA на початку цього року опитало близько 4 тис. осіб у шести містах: Барселоні, Будапешті, Гамбурзі, Мілані, Парижі та Ересуннському регіоні на кордоні Данії та Швеції, де розташована частина Копенгагена.

Понад 80% опитаних позитивно ставляться до міської аеромобільності, 71% готові скористатися такими послугами. Основні побоювання респондентів викликали безпека — як самих транспортних засобів, так і їх вразливість до кібератак, а також вплив на навколишнє середовище і можливе шумове забруднення.

Респонденти вважають такі літальні апарати найбільш корисними у сфері екстреної медичної допомоги та міжміських рейсів — за умови, що вони були б за доступною ціною.

Кай каже, що агентство використовуватиме отримані дані для формування правил «відповідно до сприйняття та очікувань громадян»

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Американський сервіс таксі відкриває дослідницький центр у Києві

Американський сервіс виклику таксі Lyft відкриває центр досліджень і розробки в Києві, що дозволить розширити технічне ком’юніті компанії в Східній Європі. Про це повідомляє DOU. «Завдяки великій базі висококваліфікованих фахівців в області технологій і високорозвиненому IТ-сектору, Україна, і Київ зокрема, є ідеальним місцем для Lyft Engineering», – заявили в компанії. Зазначається, […]
error: Content is protected !!