Хакерська атака на Uber: про крадіжку даних компанію сповістили у її ж корпоративному месенджері

Розробник популярного мобільного застосунку для пасажирських перевезень Uber повідомив про викрадення внутрішніх даних компанії хакерами. Редакція MC.today розповідає деталі з посиланням на The New York Times.

Компанія повідомила про атаку на комп’ютерні мережі в Twitter. Uber залучила до розслідування правоохоронців.

Вдень 15 вересня співробітники Uber отримали повідомлення в корпоративному месенджері Slack: «Я заявляю, що я хакер, і в Uber стався витік даних даних».

Інженер з безпеки Сем Каррі особисто листувався зі зловмисниками. Висновки невтішні: крадії отримали практично повний доступ до мережі Uber. На підтвердження атаки зловмисники надали скріншоти та навіть опублікували відверту фотографію на внутрішній інформаційній сторінці для співробітників. Пізніше з’ясувалося, що злодії повідомили про хакерську атаку на Uber також редакцію The New York Times. Вони стверджували, що вийшли на одного зі співробітників як представники корпоративних інформаційних технологій та переконали його передати пароль. Вважається, що принаймні одному з хакерів всього 18, і він кілька років вивчав кібербезпеку.Головний спеціаліст з інформаційної безпеки Uber Лата Маріпурі зазначила, що наразі невідомо, коли компанія зможе відновити повний доступ до всіх своїх інструментів. Виконавчий директор SocialProof Security Рейчел Тобак наголосила, що подібні атаки на великі компанії стають дедалі частішими. Для прикладу, пані Тобак згадала про злом Twitter групою підлітків у 2020-му році та схожі порушення, з якими стикалися Microsoft і Okta.

Аналогічний гучний витік інформації вже траплявся у 2016-му, хоча компанія і тримала його в секреті більш як рік. Тоді група хакерів викрала особисті дані 57 мільйонів облікових записів та вимагала $100 тис викупу в обмін на знищення своєї копії.  

Нагадаємо, це вже не перший інформаційний скандал за участю Uber цього року. В липні 2022-го редакція MC.today публікувала подробиці міжнародного журналістського розслідування. Тоді з’ясувалося, що компанія Uber порушувала законодавство та навіть вводила в оману поліцію. 

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

General Motors розширює географію безпілотних таксі Cruise

Концерн General Motors оголосив про вихід сервісу безпілотних таксі Cruise за межі Каліфорнії. Протягом найближчих трьох місяців автономні «перевізники» на базі Chevrolet Bolt та інших моделей почнуть возити пасажирів по Остіну, штат Техас, і Феніксу в Арізоні. Cruise, що на 80 відсотків належить General Motors, сподівається вийти на один мільярд […]
error: Content is protected !!