ФУНКЦІЇ З ОРГАНІЗАЦІЇ ТАКСОМОТОРНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ПЛАНУЄТЬСЯ ПЕРЕДАТИ ОРГАНАМ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Міністерство інфраструктури України готує, за досвідом західних країн, нові правила діяльності на ринку таксомоторних перевезень. Наразі розроблено проект вимог до суб’єктів господарювання, що здійснюють перевезення на таксі, легковими автомобілями на замовлення та надають інформаційно-диспетчерські послуги. Ці вимоги доповнять чинне законодавство, а не затверджуватимуться окремим законом.

На сьогодні грошовий обіг ринку таксомоторних перевезень по Україні складає понад 20 млрд грн на рік; близько 85% із майже 200 тисяч осіб працюють у цій сфері поза межами правового поля, і лише 10% з усієї кількості інформаційно-диспетчерських служб, що надають відповідні послуги, зареєстровані у встановленому законодавством порядку. Через це не сплачено належний обсяг податкових платежів, значну кількість людей офіційно не працевлаштовано, а споживачам не гарантовано безпеку перевезень і належну якість замовленої послуги. Виправити ситуацію Мінінфраструктури пропонує створивши умови для прозорої конкуренції для цього виду бізнесу виключно у правовому полі. З цією метою планується розширити повноваження органів виконавчої влади населених пунктів – сіл, селищ, міст, з організації перевезення громадян на таксі. Тобто виконавчі комітети місцевих органів влади здійснюватимуть видачу ліцензійних карток на транспортний засіб, задіяний у таксомоторних перевезеннях, а також встановлюватимуть додаткові вимоги до перевізників на таксі та інформаційно-диспетчерських служб, приміром, щодо візуальних ознак автомобіля, технічних вимог до обладнання, ліміту кількості перевізників на території свого населеного пункту тощо.

Окремо проектом закону функції організатора таксомоторних перевезень на території аеропортів, що знаходяться поза населеним пунктом, покладено на обласні ради як органи місцевого самоврядування, які представляють спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст.

Задля безпеки перевезень та підвищення якості надання послуги запропонованими змінами до законодавства доповнено перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, договором про інформаційно-диспетчерське обслуговування (в окремих випадках) та документами, що підтверджують страхування пасажира і цивільно-правової відповідальності.

Зауважимо, що законопроектом впроваджено визначення «організатор перевезень на таксі», «інформаційно-диспетчерська служба», «перевезення на таксі» та уточнено існуючі визначення «стоянка таксі» і «таксі». Крім того, у документі чітко окреслено основні засади діяльності інформаційно-диспетчерської служби виклику таксі.

За недотримання вимог транспортного законодавства у рази збільшено розміри штрафних санкцій, підвищено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення порядку перевезення пасажирів та відповідальність осіб за перевезення пасажирів без необхідних документів.

Довідка

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб» розмішено на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України. Зауваження та пропозиціїприймаються упродовж 30 днів Департаментом автомобільного транспорту та стратегічного розвитку доріг: 01135 м Київ, пр-тПремоги, 14 ( andrew_shliahta@ukr.net), а також Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: 01011, м Київ, вул. Арсенальна, 9/11 ( snform@dkrp.gov.ua)

Зміни пропонується внести до Законів України: «Про автомобільний транспорт» , «Про транспорт», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порядок визначення умов перевезень і взаємодію центрального органу виконавчої влади з питань безпеки на транспорті з місцевою владою затверджуватиме Уряд.

Першоджерело

Текст проекту Закону

Обсуждение этой темы на форуме

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

Суд в Германии запретил Uber

Временное решение о запрете в Германии Uber принял франкфуртский суд. Тем самым суд пошел навстречу недовольным конкуренцией немецким таксистам, подавшим иск. Земельный суд во Франкфурте-на-Майне принял временное решение о запрете в Германии мобильного приложения Uber для поиска, вызова и оплаты такси или частных водителей. Как сообщает во вторник, 2 сентября, […]