Це буде монопольна змова, якщо агрегатори одночасно підвищать тариф на таксі, — БАЛІН

Ріст цін на громадський транспорт не має прямого впливу на формування тарифу в таксі.

Про це заявив Перший віце-президент “Українського транспортного союзу” Володимир Балін.

За його словами, загалом у Києві налічується до 100 тисяч водіїв, які періодично виїжджають у якості таксистів. Це близько 50% ринку таксі України. При цьому щодня на вулиці Києва виїжджає пнад 10 тисяч водіїв, які виконують хоч одне замовлення.

“Близько 97% водіїв, які фактично виконують перевезення пасажирів в режимі таксі, є нелегальними перевізниками. Левова частка – близько 80% – є партнерами так званих агрегаторів Uklon, Uber, Bolt. Ще близько 3% ринку Києва займає офіційна служба “Еліт таксі”, – зазначив В.Балін.

Він розповів, що абсолютна більшість з них використовують орендні (“паркові”) автомобілі. При цьому водії не мають жодного впливу на ціноутворення – ціна формується агрегатором без можливості будь-яких коригувань з боку водіїв. Водночас агрегатори в конкурентній боротьбі між собою намагаються максимально знизити вартість проїзду, що вдається їм за рахунок великої кількості водіїв-учасників ринку.

“Це дає змогу основним гравцям створити так звану «парасольку цін» та перевести ринок на саморегулювання повсякденної тарифної політики”, – пояснив експерт.

Він додав, що у момент формування ціни для пасажира, вартість напряму не залежить від вартості проїзду на громадському транспорті.

“Це жодним чином не є фактором впливу на тариф. Системи ціноутворення в застосунках автоматизовані і ціна залежить від базової вартості, попиту, кількості вільних машин, рівня заторів та інших зовнішніх факторів, таких як погода, наприклад. Тому агрегатори можуть в ручному режимі змінювати величину лише одного з факторів який впливає на формування тарифу на поїздку – базовий тариф”, – зазначив експерт.

Володимир Балін наголосив, що на формування цін таксі впливають ринкові механізми, що мало залежать від міської влади. Якщо агрегатори спільно вирішать підняти тариф, це буде монопольна змова, і на це має реагувати Антимонопольний комітет України. Але якщо офіційна служба підвищить вартість, це не вплине на ринок, зважаючи на їхню незначну долю.

Нагадаємо, Голова Профспілки таксистів Києва Валентин Голубєв заявив, що після подорожчання проїзду в громадському транспорті таксисти також піднімуть тариф.

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко запевнив, що до кінця опалювального сезону тарифи на проїзд у громадському транспорті підвищувати не будуть.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Следующая новость

В Харкові під наркотиками водій OnTaxi створив ДТП (Відео)

Як повідомляє «Типове ХТЗ» у своєму телеграм каналі, на Проспекті Альошина, водій OnTaxi AX4372HB врізався в автомобіль. Як виявилось водій в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, від проходження освідування він відмовився, поліцейськи склали протокол по ст.130
error: Content is protected !!