ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ: ЯКІ НОВІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ З’ЯВЛЯТЬСЯ

Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт змін до Правила дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі – ПДР), котрі набудуть чинності вже за тиждень, 1 листопада. Розповідаємо про ключові нововведення.

Частина змін пов’язана з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору:

● дається нове визначення велосипедної доріжки

● вперше вводяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду.

● детально регламентується, як повинні переміщатися велосипедисти, вказані їх права та обов’язки.

● регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Нові знаки

З’являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші.

Нова розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення «лежачого поліцейського», виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць парковання уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки у відповідності до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

Чому вводяться зміни?

Зміни у ПДР зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки і сигнали (Відень 1968 року).

Постановою Уряду від 29.09.2021 № 1091 внесені зміни і доповнення до ПДР та викладені у новій редакції розділи 33 «Дорожні знаки», 34 «Дорожня розмітка» та додатки 1,2 до ПДР.

ДСТУ 4100:2021 були прийняті після внесення змін та зауважень до редакцій проєктів, які були отримані під час громадських обговорень. Зокрема, за участю представників громадських організацій людей з інвалідністю, пішоходів та велосипедистів України, а також Укравтодору, КП ЦОДР, Департаменту патрульної поліції, ДП «Укрдіпродор», КП «Київавтодор», Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції та Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

Водій Bolt з ознаками сп'яніння та скоїв ДТП

Керував з ознаками сп’яніння та скоїв ДТП — водій отримав від патрульних низку протоколів. Учора, близько 15-ї години, патрульні отримали повідомлення про ДТП без постраждалих на вулиці Полковника Потєхіна. Приїхавши на місце події, інспектори з’ясували, що водій транспортного засобу Skoda не дотримався безпечної дистанції та скоїв наїзд на припаркований автомобіль […]