Тelegram-канал «Джокер», на якому останнім часом зʼявлялися пости з жорсткою критикою проти українського райдхейлінг-сервісу Uklon, вимагав гроші за припинення інформаційних нападів. І в постах фігурував не лише Uklon.
«Ціна за призупинення атаки, виставлена в приватних розмовах, доходила до $200 000 в деяких кейсах», — написав у пості на Facebook засновник ІТ-компанії MacPaw Олександр Косован. Зі слів співзасновника Uklon Дмитра Дубровського, від компанії вимагали $200 000, але вони вирішили не платити й припинили комунікацію, пише Forbes. Як він додав, пропозиція поступила через посередника — знайомого іншого співзасновника компанії Сергія Смуся.
Адміністратор Тelegram-каналу «Джокер» відповів на запитання Forbes, що ніколи не мав будь-яких звʼязків і діалогів з Uklon, а своїми постами виключно змушує Uklon відмовитися від співпраці з Fondy міжнародним платіжним сервісом, який критикують через роботу з рф після початку війни з 2014 року. Співрозмовник Forbes в Офісі президента сказав, що онлайн-казино Cosmolot заплатило за припинення критики від $150 000 до $250 000 і назвав суму до $1 млн. Пресслужба Cosmolot заперечила факт оплати «Джокеру» будь-яких грошей. В анонімному Telegram-каналі зʼявлялися дописи про Cosmolot, але значна кількість критичних постів змінилась на позитивні.
«Джокер хоче зробити з Uklon те саме, що було з Cosmolot, — отримати винагороду за припинення публікацій», — зазначив співрозмовник в ОП.
Uklon звернувся до правоохоронців, в Раду з питань підтримки бізнесу і підприємництва, до Комітету з питань свободи слова ВР, розгляд поки триває. Керуючий партнер юридичної компанії GoLaw Валентин Гвоздій назвав кейс Uklon типовим прикладом мобінгу, за який в українському законодавстві не передбачено покарання.
На більшість звинувачень «Джокера» в Uklon відповіли публічно. Після дописів «Джокера» про Uklon, сервіс повідомив про припинення з 15 березня роботи в комендантську годину.