Водії Uber у Брюсселі влаштували тригодинний страйк.

Протягом трьох годин уранці 30 вересня жителі Брюсселя (столиці Бельгії) не могли замовити таксі через сервіс Uber. Компанія долучилася до страйку водіїв, які обурені рішенням міськвлади про заборону використання смартфонів для приймання замовлень.

Про це повідомляє The Brussels Times.

У Брюсселі 1 березня 2021 року набуло чинності рішення міськради про заборону використання смартфонів водіями таксі, що перебувають за кермом. Влада посилалася на закон щодо «засобів радіозв’язку», ухвалений у Бельгії ще 1995 року.

Ще тоді Uber висловив свій протест проти рішення Брюсселя, тому що воно фактично підривало бізнес-модель сервісу — замовлення таксі через смартфон. Міськвлада своєю чергою пояснювала: Uber повинен дотримуватися законів, так само як і інші перевізники.

За використання смартфона за кермом водії таксі можуть бути оштрафовані, позбавлені — тимчасово або назавжди — права кермувати транспортним засобом. Також у порушників можуть забрати їхнє авто.

30 вересня Uber заявив, що на прохання таксистів із Брюсселя (яких налічується близько двох тисяч) призупинив можливість замовлення таксі з 8:30 по 11:30. «Цей захід — винятковий і безпрецедентний у Європі», — наголосив сервіс.

Uber також додав, що брюссельська влада ще у 2020 році обіцяла реформувати закон про перевезення, щоб пристосувати його до сучасних вимог, зокрема врахувати використання смартфона водіями. Але до кінця літа 2021-го цього так і не сталося.

А втім, саме 30 вересня — в день протестів таксистів Uber — міська влада Брюсселя таки оприлюднила план реформи. Він передбачає прирівнювання статусу таксистів усіх сервісів, гарантує їм мінімальний дохід і запроваджує квоти для перевізників.

Представник Uber повідомив The Brussels Times, що на момент публікації заяви в компанії не бачили плану реформи, але готові з ним ознайомитися.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

Поїздки на Uber і Lyft шкідливіші для міста, ніж на власній автівці, — дослідження

Головна проблема в тому, що водії Uber і Lyft намотують чимало кілометрів між завершенням одного замовлення та добиранням до місця посадки наступного клієнта. Десятиліття тому райдшерингові платформи Uber і Lyft, заходячи на ринок, запевняли, що їхній бізнес допоможе скоротити персональні поїздки на автомобілях, розвантажити вулиці міст і навіть посилити користування […]