Uber використовує непрозорий алгоритм для значного збільшення прибутків

Друге велике академічне дослідження з Колумбійської бізнес-школи в Нью-Йорку звинувачує Uber у використанні непрозорого комп’ютерного коду для значного збільшення прибутків за рахунок водіїв та пасажирів сервісу замовлення таксі.

Дослідження, проведене на основі аналізу десятків тисяч поїздок та понад 2 мільйонів запитів на поїздки у США, дійшло висновку, що Uber застосовує «алгоритмічну дискримінацію цін»: підвищує тарифи для пасажирів і знижує оплату водіям «систематично, вибірково та непрозоро».

Це підтверджує висновки попереднього дослідження від Університету Оксфорда щодо поїздок у Великій Британії – з понад 1,5 млн поїздок, проведених у 2023 році – яке показало, що після впровадження «динамічного ціноутворення» Uber значно знизив заробіток водіїв, а його комісія зросла з 25 % до понад 50 % у деяких випадках.

Лен Шерман, автор дослідження з Колумбійської школи, зазначив: «Uber каже, що „ми більше знаємо про поведінку водіїв і пасажирів, тож можемо визначити, хто готовий більше платити [пасажир] або погодитися на меншу оплату [водій]“. Я вражений тим, що їм вдалося досягти».

Дослідження показало, що в США після запуску моделі «узгодженого тарифу наперед» у 2022 році комісія Uber зросла з приблизно 32 % на початку до понад 42 % до кінця 2024 року.

Водночас у 2024 році Uber повідомив про $6,9 млрд готівки (у порівнянні з втратою $303 млн у 2022 році), що значно покращило їхній фінансовий стан.

Водії у Великій Британії стверджують, що завдяки динамічному ціноутворенню їхня погодинна оплата істотно знизилася, зменшилася передбачуваність доходів, а алгоритм значно посилив контроль над їхньою працею.

Uber наполягає, що його ціни є справедливими й прозорими, що алгоритми спрямовані лише на баланс попиту та пропозиції й не враховують особистих характеристик користувачів – водіїв чи пасажирів.

Ці дві роботи доповнюють ряд скандалів навколо Uber, включаючи рішення Верховного суду Великої Британії у 2021 році, що водії Uber мають право на мінімальну заробітну плату й відпустки, а також «Uber files» – витік у 2022 році, що показав, як компанія обманювала регуляторів і таємно лобіювала інтереси урядів по всьому світу. Після витоку Uber нагадала громадськості оцінювати її за останніми досягненнями та майбутніми діями. У компанії запевняють, що гарантують водіям заробіток принаймні на рівні національної мінімальної заробітної плати.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

Водій Bolt вдарив в голову, а потім у плече Тоню Матвієнко.

Українська співачка Тоня Матвієнко поділилася деталями інциденту, який трапився під час її поїздки 30 червня в таксі Bolt. Конфлікт розпочався через відкрите вікно, а завершився фізичним насиллям з боку водія. Як повідомляє РБК-Україна, про це Матвієнко розповіла в дописі в Instagram. Що донька Ніни Матвієнко каже про побиттяАртистка детально розповіла про те, […]