Депутати монобільшості обіцяють до кінця січня зареєструвати законопроєкт про обов’язкове використання таксистами реєстраторів розрахункових операцій. А самі таксисти не проти нововведень.
Про це в коментарі “Еспресо.Захід” заявив голова Всеукраїнської таксомоторної асоціації Андрій Антонюк. Він каже, що таксисти, які працюють легально, охоче встановлюють в автомобілях РРО. Однак “легалів” зовсім небагато.
“У нас легальних таксистів – 1 відсоток. 99 відсотків ринку таксі в Україні працюють нелегально. Сервіси, які підключають будь-кого, іноземні компанії, які не платять податки в Україні – хто в Голландії, хто в Китаї, хто в Росії й так далі. Тому депутати хочуть легалізувати цю другу частину, оцих 99 відсотків нелегального ринку таксі.
Цим законом вони хочуть надати права й обов’язки диспетчерським службам. Бо зараз, якщо у пасажирів щось стається в таксі – когось побили чи покалічили, то ми ні за що не відповідаємо. А в законі буде деталізовано – хто й за що несе відповідальність. А головне – щоби всі платили податки”, – каже Антонюк.
Голова асоціації пояснює, що таксисти чекають закону, бо сподіваються, що чеки видаватиме диспетчерська, а не кожен таксист і це спростить водіям роботу.
“Таксист повинен сплати 5 відсотків податку від свого прибутку. Це – не такі великі гроші. Зате він офіційно зможе собі взяти програму під кредит. А, коли ти нелегал, то не маєш нічого”, – продовжує Антонюк.
А головне – нарешті з’явиться шанс створити для водіїв прості умови входу на ринок.
“Це має бути просто через “Дію”, без хабарів і чиновників, як зараз. Бо сьогодні в Міністерстві транспорту процвітає корупція – отримати ліцензію важко, нічого не працює, потрібно давати хабарі. Тож основна ідея законопроєкту – спростити вхід на ринок і дати ліберальне оподаткування”, – підсумував представник таксистів.