Компанія вказала, що припинила реєстрацію нових користувачів.
Влада Китаю вимагає видалити найбільший сервіс таксі Didi з магазинів додатків. Всього кілька днів тому компанія залучила на IPO в Нью-Йорку понад $4 млрд, пише The Bell.
Адміністрація кіберпростору Китаю (САС) стверджує, що сервіс має серйозні проблеми, пов’язані з незаконним збором персональних даних. Регулятор ухвалив, що компанії необхідно забезпечити безпеку особистої інформації своїх користувачів, а також вибудувати систему таким чином, щоб вона відповідала державним стандартам.
У компанії вже заявили, що на тих користувачів, які вже завантажили додаток, постанова регулятора не вплине.
«Ми щиро дякуємо відповідальним департаментам за те, що вони направили Didi на вивчення ризиків», – йдеться в заяві компанії.
Didi також пообіцяла «сумлінно виправити» проблеми. Компанія також вказала, що припинила реєстрацію нових користувачів і внесе зміни, необхідні для дотримання правил і захисту прав користувачів.
Про те, що регулятор почав розслідування щодо сервісу таксі, стало відомо в п’ятницю ввечері, через два дні після IPO компанії на Нью-Йоркській фондовій біржі, в ході якого вона залучила понад $4 млрд. Це було найбільше розміщення китайської компанії в США після рекордного лістингу Alibaba в 2014 році ($25 млрд).
Після новини про розслідування акції Didi впали майже на 11%.
Розслідування щодо Didi – черговий крок Пекіна в боротьбі за більший контроль над цифровими компаніями, яка почалася зі скасування IPO Ant Group Джека Ма восени 2020 року. З тих пір під перевірки регуляторів або антимонопольні штрафи потрапили чи не всі великі китайські інтернет-сервіси.
Сервісом Didi користується понад 377 млн користувачів і 13 млн водіїв. Платформа не тільки збирає інформацію про поїздки та місцезнаходження пасажирів, але і веде під час поїздок аудіозапис. Як повідомляв Reuters, DiDi також збирає велику кількість даних про переміщення людей в реальному часі.