Про виклики часу й те, як один з лідерів ринку таксі України перебудував роботу у військовий час, подальші плани та перспективи. Наш кореспондент розмовляв з Денисом Покаліциним, головою бізнес-напрямку всеукраїнського сервісу заказу таксі OnTaxi.
– Як компанія відреагувала на початок бойових дій? Адже головний офіс до війни знаходився в Харкові?
Початок війни різко змінив не тільки статистику, а й стратегію та операційні підходи. Наші бізнесові позиції були надзвичайно міцними саме у Харкові, а також інших містах сходу та півдня України, деякі з них окупували у перші ж дні.
Треба подякувати нашій менеджерській команді – вже вранці 24 лютого ми знали що робити, аби не тільки зберегти бізнес, а й поставити його на військові рейки та навіть розширити присутність у великих містах. І локомотивом таких глобальних змін виступив сервіс – клас “Волонтер”.
Ще до того, як оперативно евакуювати команду підтримки, розробки та менеджмент у безпечне місце на заході України, ми скасували власну комісію та звернулися до усіх небайдужих водіїв OnTaxi, в якій би точці країни вони не знаходилися, з пропозицією підтримати військових, рятувальників та медиків – здійснювати добровільні безкоштовні поїздки у класі “Волонтер”.
Чесно кажучи, ми навіть не сподівалися, що знайдеться така кількість бажаючих допомагати та виконувати подібні замовлення по всій Україні! При цьому люди навіть не запитували про отримання компенсації зі сторони компанії, хоч вона й була передбачена.
Ініціатива сервісу таксі у класі “Волонтер”, що допомогла задовольнити базові потреби нашої країни у міських та міжміських перевезеннях в найбільш критичний час, повноцінно запрацювала у 45 містах країни.
Ми зрозуміли, що можемо поступово зосередитися і на інших послугах. Адже кожна зароблена нашими водіями гривня – це внесок у розвиток економіки країни.
Другим етапом стали стандартні перевезення таксі по місту, а також у класах «Доставка» і «Міжміський» (що задовольняє потребу багатьох людей в безпечній, наскільки це можливо, евакуації з гарячих точок).
Ще одним кроком було повідомлення клієнтів, що накопичені фінанси за програмою «кешбек» відтепер будуть повністю направлятися на потреби ЗСУ та на додаткову компенсацію поїздок у сервіс-класі “Волонтер”, тому що ми вважаємо цей напрямок роботи найбільш пріоритетним в цей складний для країни час.
– Зараз вже минуло більше місяця. Які проміжні підсумки змін, що ви провели у роботі компанії за цей час?
Підводячи підсумки роботи за перший місяць в умовах активних бойових дій в Україні:
- Ми запустили роботу сервісу у 10 нових крупних містах, здебільшого – у західній частині.
- Як не дивно, але на 30% збільшили кількість виконаних замовлень (в середньому по Україні).
- Перерахували понад 1 000 000 гривень на допомогу ЗСУ!
- Із 24 лютого 2022 року виконали більше 5500 замовлень у классі “Волонтер”.
- Додали до бази користувачів, які можуть здійснювати безкоштовні поїздки понад 3500 лікарів, рятувальників та волонтерів.
- Виконали понад 1800 замовлень сервісу таксі у класі «Доставка» (у тому числі із урахуванням доставки гуманітарних вантажів, харчів та інших критичних продуктів нашим громадянам на окупованих територіях).
- Виконали понад 1500 замовлень сервісу таксі у класі «Міжміський» (тобто, евакуаційних поїздок за різними напрямками).
Ще одна цікава цифра від OnTaxi: від початку війни в ході евакуації з “гарячих” міст водіями сервісу OnTaxi було вивезено 1727 домашніх тварин! Кожного дня піклуємось не тільки про наших клієнтів, а і їхніх улюбленців, що вважаємо невід’ємною складовою комплексного сервісу.
– Чому саме у період нестабільної ситуації в країні було прийняте рішення про запуск роботи сервісу у десяти нових містах?
Багато хто з наших клієнтів та співробітників був вимушений евакуюватись на захід країни. На сьогоднішній день ми прикладаємо максимум зусиль, аби кожен співробітник сервісу мав змогу продовжувати працювати та заробляти кошти. А також – аби усі наші клієнти у кожному куточку України мали змогу отримувати якісний та швидкий сервіс.
Ми проаналізували, в які міста країни переїхали з початком війни наші драйвери та клієнти, вивчили локальну ситуацію, попит, і зрозуміли, що поява улюбленого сервісу в цих містах не тільки задовольняє потребу у звичному рівні якості обслуговування (адже ми завжди приділяли йому багато уваги), а й дозволить залучити місцевих жителів – як до роботи у новому інноваційному сервісі в їхньому місті у якості водія, так і у якості пасажирів.
Не секрет, що подекуди поява агрегатора таксі у місті сприймається водіями як фактор конкуренції. Але згодом, коли вони розуміють, що платформа додатку OnTaxi не тільки покращує можливості більш ефективного отримання заказів по місту, а й приносить нових клієнтів з числа вимушених переселенців, залюбки починають співпрацювати на вигідних для себе умовах. Тож зараз наші представники активно комунікують з місцевими драйверами та доносять переваги роботи із компанією. Тим більше, що практично на всій території Україні у нас одна з найменших комісій на ринку.
Які плани у OnTaxi щодо подальшого розвитку?
Звісно, серйозно говорити по будь-який сталий розвиток та перспективи можнатільки по закінченню активної фази бойових дії в Україні. Щиро сподіваємося, що це відбудеться якомога раніше! Але все ж таки ми намагаємося не губити ініціативи і, як кажуть, держати ніс за вітром – відслідковувати тренди у містах, потребу у тих чи інших послугах та опціях… Завдання номер один – зберегти ключових співробітників і водійській актив, партнерські парки, в тому числі і за рахунок розширеної присутності сервісу в усіх регіонах України, навіть тих, що щойно були звільнені від ворога. Таким чином ми зможемо одночасно допомогти країні і у волонтерському, і в економічному сенсі. Ми вважаємо, що кожен на своєму місці повинен робити максимум у рамках існуючих можливостей і компетенцій, та допомагати ВСУ – тільки так ми збережемо економіку і вистаємо у цій війні. Разом до перемоги! Слава Україні!