Дід Щукарь української політики. Або чому Олександра Кужель «кришує» нелегальний ринок псевдо-таксі?

«В четверг изъяли 23 компьютерных сервера, которые обслуживали такси Киева. Сегодня рынок этих услуг стоит. Это чисто политический шаг властей, потому что они понимали, что таксисты были готовы к новой забастовке»

Кужель,Такси

«В четверг изъяли 23 компьютерных сервера, которые обслуживали такси Киева. Сегодня рынок этих услуг стоит. Это чисто политический шаг властей, потому что они понимали, что таксисты были готовы к новой забастовке» (цитата з інтерв’ю О. Кужель, «Газета по-українськи», стаття «Таксисти були готові до страйку», № 1418 від 22 травня 2012 р.).

В популярному радянському фільмі «Весілля в Малинівці» один із персонажів – Дід Щукарь час від часу вигукував: «Опять власть переменилась» і міняв шапки з приходом нової влади.

Така поведінка нагадує не лише Chamaeleonidae — «семейство подотряда ящериц отряда чешуйчатых, приспособленных к древесному образу жизни, способных менять окраску тела, откуда произошло и само название — хамелеон — по имени мифического существа, способного изменять свой облик» (Википедия), але й деяких українських політиків…

Олександра Кужель, яка як екс-Голова Держкомпідприємництва позиціонує себе в якості «головної захисниці малого та середнього бізнесу в Україні», напевно почала «кришувати» нелегальні схеми тіньового ринку псевдо-таксі, на позаминулому тижні заявивши, що «изъяли 23 компьютерных сервера, которые обслуживали такси Киева. Сегодня рынок этих услуг стоит. Это чисто политический шаг властей, потому что они понимали, что таксисты были готовы к новой забастовке» (http://gazeta.ua/ru/articles/politics-newspaper/_taksisty-byli-gotovy-k-novoj-zabastovke/436905).

Для тих, хто не знає, про які «23 компьютерных сервера, которые обслуживали такси Киева» йде мова, пояснимо докладно: за рішенням суду і, очевидно, в рамках відкритої оперативно-розшукової справи співробітники УБЕЗ вилучали центральний та допоміжні сервери тіньової інформаційно-облікової системи нелегального ринку псевдо-таксі Києва.

Саме ця система забезпечує передачу замовлень незаконно залученим у перевезення тіньовим візникам, які надають послуги під вивісками різноманітних так званих «служб таксі» та є головним обліковим і розподільчим механізмом потужних тіньових фінансових потоків, які утворюються внаслідок функціонування системи тінізованого візництва, яке монополізувало ринок легкових автомобільних перевезень у столиці.

Тіньова інформаційна система серверообміну замовленнями є чи не головним фактором, що блокує можливість відновлення цивілізованого таксомоторного ринку в столиці України. Адже залучаючи у перевезення будь-які автомобілі та будь-кого, хто прагне підзаробити у візництві, ця система гіпертрофовано збільшує пропозицію на ринку та, з метою отримання максимального власного прибутку, який чітко прив’язаний до обороту, обвалює вартість послуг «нижче плінтуса».

Наслідки тіньового збагачення організаторів системи: збитковість таксомоторних перевезень та значні втрати залучених у цю тіньову систему автовласників, які нищать власні автомобілі, не беручи до уваги їх амортизацію. Крім того, нелегальний ринок псевдо-таксі позбавляє можливості ефективно працювати легальних таксомоторних перевізників, робить таксомоторну галузь інвестиційно безперспективною, призводить до значних бюджетних втрат та незахищеності споживачів послуги перевезення на таксі.

Докладно схема тіньового ринку псевдо-таксі столиці описана тут: Функціонування та забезпечення кришування тіньового ринку псевдо-таксі Києва.

Ця інформація була оприлюднена на прес-конференції «Перспективи та тупики ринку таксі України. Або влада наведе лад з нелегалами, або легальні таксисти підуть у тінь», яка відбулась в УНІАН 28 травня 2012 року.

Те, що тіньовий ринок псевдо-таксі — не вигадки легальних таксомоторних перевізників, а сумна реальність, підтверджують не тільки пасажири, більшість яких зрозуміли, що «спасіння потопаючих — справа рук самих потопаючих», а і популярні ЗМІ. Ось, з останнього: «Комсомольская правда» від 31.05.2012 р. — «В столичное такси берут и маньяков, и туберкулезников».

Якщо О. Кужель знає про «23 компьютерных сервера, которые обслуживали такси Киева», з цього можна зробити висновок, що О. Кужель прекрасно орієнтується, як працюють нелегальні схеми тіньового ринку псевдо-таксі і, тим не менше, покриває нелегалів, які руйнують легальний ринок таксомоторних перевезень в Україні.

В своєму PR-і на «боротьбі з владою» О. Кужель готова використовувати та «кришувати» тіньових посередників, які щомісячно наживають мільйони на водіях, залучених до нелегальних перевезень на псевдо-таксі.

Нехай О. Кужель пояснить легальним учасникам таксомоторного ринку та своїм потенційним виборцям: як можна розвивати в Україні легальний таксомоторний бізнес, якщо такими заявами вона фактично захищає та «кришує» тіньових посередників, які нещадно експлуатують нелегально залучених водіїв з власними автомобілями. Перебуваючи під жорстким контролем тіньових посередників, що наживають багатомільйонні статки на нелегальному ринку псевдо-таксі, ці бідолашні водії змушені за копійки працювати та нищити власні автомобілі, які дуже швидко перетворюються на металобрухт.

Також О. Кужель не може не знати про схеми «кришування» ліцензійними картками нелегального візництва, оскільки саме за часів її керівництва Держкомпідприємництвом мало місце так і не виконане по суті протокольне доручення Прем’єр-міністра України від 08 вересня 2009 року «по забезпеченню контролю за дотриманням вимог законодавства в частині видачі документів дозвільного характеру, пов’язаних з пасажирськими автомобільними перевезеннями, зокрема, недопущення отримання ліцензійних карток особами, що не є платниками податків».

Тоді відбувались наради чиновниківрейдові перевірки візників у Києвіпротестні акції «кришованих» ліцензійними картками візників у Львові… Все це було, і про це не могла не знати О. Кужель, як очільник відомства, відповідального за регуляторну політику в державі.

Не має бажання екс-голова Держкомпідприємництва дати відповідь на питання: чому «віз і нині там…»? Адже саме тому, що віз і нині там, легальний таксомоторний перевізник перебуває на узбіччі.

З усього цього можна зробити висновок: О. Кужель прекрасно орієнтується, як працюють нелегальні схеми тіньового ринку псевдо-таксі і, тим не менше, покриває тіньовиків, які руйнують легальний ринок таксомоторних перевезень в Україні.

Олександра Кужель стверджує: «Это чисто политический шаг властей, потому что они понимали, что таксисты были готовы к новой забастовке»». На це п. Олександрі можна відповісти словами народної мудрості: «Не потрібно змішувати Божий дар з яєчнею».

Нехай О. Кужель пояснить: чому, перебуваючи при владі та багато років очолюючи Держкомпідприємництво України, вона палець об палець не вдарила для впорядкування ринку таксомоторних перевезень в Україні й не захищала легальних таксомоторних перевізників, які працюють в правовому полі та добросовісно сплачують податки і обов’язкові платежі. Навпаки, саме коли О. Кужель «царювала» в Держкомпідприємництві, тіньовий ринок псевдо-таксі почав квітнути буйним цвітом, руйнуючи таксомоторний ринок та наносячи суттєві збитки легальним перевізникам, більша частина яких є приватними підприємцями – самозайнятими перевізниками на таксі.

Дід Щукарь

Чи не здається вам така позиція дуже подібною до «політики» діда Щукаря, який дуже швидко змінював шапки, коли йому це було вигідним? Коли п. Олександра очолювала Держкомпідприємництво, для легальних підприємців-перевізників на таксі не було зроблено нічого, хоча це був її прямий обов’язок — захищати легальний бізнес та створювати прозоре конкурентне середовище. Зараз, перебуваючи в опозиції, О. Кужель взялася захищати нелегальний ринок псевдо-таксі та тіньових посередників, які отримують щомісяця мільйонні прибутки. Виникає запитання: коли п. Олександра була щирою — перебуваючи при владі чи «борючись з режимом» в опозиції? Який бізнес (легальний чи нелегальний) вона захищає? Яка сьогодні на О. Кужель «шапка»?

Ще одне важливе питання: пані Олександро, такі ваші заяви нагадують дитячу приказку — «назло маме отморожу уши». Чому, коли влада робить перші несміливі кроки щодо впорядкування ринку таксомоторних перевезень, які безумовно вигідні легальним учасникам ринку, ви говорите про якийсь «политический шаг властей»? За такої логіки боротьба влади з наркодилерами або торговцями живим товаром також «политический шаг властей», після якого торгівці наркотою та сутенери повинні страйкувати біля Кабміну?

Наприкінці, хотілося б звернути увагу водіїв таксі та застерегти: не дайте ввести себе в оману платним «опозиціонерам», провокаторам та «кришувальникам» які, заради власного PR-у, готові перетворити вас на «гарматне м’ясо» у своїй високооплачуваній «боротьбі з владою». Адже вони борються лише за своє місце біля «корита», «нажиті непосильною працею» шестизначні щомісячні прибутки та чергову «хатинку» в Маямі, Лондоні, Женеві або, на худий кінець, в Конча-Заспі…

Насправді цим «борцям з режимом» на водіїв таксі — як легальних, та і тих, хто працює у тіні — глибоко начхати і наплювати!

Ось така у них «політика»…

Анатолій Галазюк – Портал Таксопорт 

Примітка: у публікації використано фото – з інтернет ресурсу реорlеnеws.соm.uа та кадри з кінострічки «Весілля в Малинівці»

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

За «гарними словами» маскується нульовий результат. Чому Олександра Кужель не відповідає на прямі запитання щодо «кришування» тіньового ринку псевдо-таксі?

В Олександри Кужель, як і в переважної більшості українських політиків, найкраще виходить лише одне — гарно говорити… Однак, коли детально проаналізувати конкретні справи п. Олександри та відкинути лушпиння «гарних слів», починаєш розуміти, що коефіцієнт корисної дії О. Кужель стрімко наближається до нуля. «Молитися справами» Саме таке гасло розміщене на її персональному […]
Кужель