Австралійський антимонопольний регулятор звинуватив сервіс Uber в обмані споживачів

Австралійський антимонопольний регулятор звинуватив сервіс Uber в обмані споживачів і звернувся до федерального суду країни з проханням оштрафувати американську компанію на 18,7 млн дол.

Як зазначив регулятор, Uber регулярно “порушував австралійський закон про захист прав споживачів, роблячи неправдиві або оманливі заяви про вартість поїздки на таксі та плату за її скасування”.

“З грудня 2017 року по вересень 2021 року програма Uber відображала повідомлення про стягнення плати за скасування поїздки, навіть якщо користувачі відмовлялися від послуг сервісу протягом перших п’яти хвилин після бронювання, тобто в той період, коли вони могли по правилам сервісу зробити це безкоштовно”, – зазначено у заяві ACCC.

За даними держкомісії, від неправомірних дій Uber постраждали понад 2 млн. австралійських користувачів компанії. “Сервіс визнав, що вводив клієнтів в оману і, ймовірно, змусив деяких з них все-таки здійснити поїздку, щоб не сплачувати скасування, на яке вони мали право відповідно до політики Uber”, – зазначила голова ACCC Джина Касс-Готліб.

Крім того, регулятор повідомив, що протягом двох років програма Uber невірно відображала передбачуваний діапазон вартості поїздки. “Алгоритм, що використовується для розрахунку тарифів, завищував вартість проїзду на таксі і вартість поїздки – пропонована користувачам як найнижча, майже завжди була вищою за фактичну. Uber визнав, що не оцінював роботу алгоритму і не переконувався в його точності, <…> що позбавляло споживачів можливості прийняти обґрунтоване рішення про вибір служби таксі”, – зазначила голова комісії, наголосивши, що всі цифрові платформи, у тому числі Uber, “мають вживати адекватних заходів для контролю точності своїх алгоритмів та повідомлень, що впливають на вибір споживачів”.

Як очікується, федеральний суд Австралії найближчим часом розгляне позов ACCC щодо Uber і вирішить, чи є штраф у розмірі 26 млн австралійських доларів ($18,7 млн), адекватним та достатнім покаранням за вказані правопорушення.

Джерело

Присоединись к нам на:
Facebook
Twitter

Next Post

В Україну ввозять все більше палива, але на АЗС його дедалі складніше купити. У чому казус?

Через західний кордон в Україну почали завозити багато дизеля та бензину, але у роздрібному продажу палива дедалі менше. Учасники ринку звинувачують держрегулювання, в уряді вважають, що причина – у маржі паливників. Чи загрожує Україні тотальний дефіцит палива? З десятих чисел квітня на багатьох АЗС в Україні у відкритому продажу немає […]