Майже половина киян не задоволені послугами київського таксі і позитивно оцінюють прихід в Україну сервісу Uber.
Про це свідчить дослідження компанії Active Group, пише ЛІГА.net.
Опитування проходило з 19 по 21 березня в рамках проекту Київський омнібус (опитано 2017 респондентів, похибка не перевищує 2,5%), проводиться на постійній основі на замовлення одночасно декількох замовників з різними завданнями.
За словами директора компанії Active Group Олександра Познія, дослідження ринку таксі компанія проводила з власної ініціативи. Мотивом для нього стала реакція на анонс приходу в Україну сервісу Uber і реакція таксистів і суспільства.
Опитування Active Group свідчить, що у київських таксистів є приводи для побоювань.
За даними дослідження 7,4% киян користуються послугами таксі “раз в тиждень або частіше”. Ще 22,9% опитаних відповіли, що користуються таксі “кілька разів на місяць”, а “один раз в декілька місяців” – 30,6%.
Майже не користуються послугами таксі 20,8% киян, а ось 18,4% респондентів відповіли, що взагалі не користуються подібним сервісом.
Дві третини киян не задоволені якістю наданої їм послуги. Так, мінімальний бал сервісу київського таксі поставили 14,4% респондентів, ще 16,6% – 2 бали. Оцінку “задовільно” поставили 37,6%.
Більш позитивно оцінюють якість послуг таксі 25,8% опитаних – вони поставили 4 бали. А ось 5,9% киян вважають, що якість послуг в київському таксі заслуговує найвищої оцінки – 5 балів.
З усіх опитаних, тільки 22,3% заявили, що не стикаються з проблемами під час користування сервісом київського таксі. А ось 36,2% респондентів відповіли, що вони рідко, але все ж стикаються з дискомфортом в таксі.
Помітно критичніше налаштовані 24,4% киян – вони часто стикаються з проблемами в таксі. У той же час, 17,1% респондентів соціологічного дослідження заявили, що вони регулярно стикаються з проблемами при використанні таксі.
Відповідаючи на питання про вихід на київський ринок міжнародних сервісів таксі, зокрема, Uber, 41,2% респондентів дали позитивну оцінку.
Ще чверть (25,5%) опитаних киян заявили про своє нейтральне ставлення до появи міжнародного онлайн-сервісу, а 29,4% киян взагалі не знають про бренд. І всього лише 3,9% респондентів відповіли, що вони негативно ставляться до появи Uber на ринку.
Uber планує запустити свій сервіс в цьому році – спочатку в Києві, потім – у Львові. В компанії повідомили, що умови роботи в Україні будуть оголошені в день запуску сервісу.
Засновник онлайн-сервісу пошуку попутників GiveMeALift Антон Мойсеєнко раніше відзначав, що для успішної конкуренції з Uber, існуючі служби таксі будуть змушені посилити контроль за своїми водіями, автомобілями, спробувати оптимізувати час подачі машини і доїзду.
Він упевнений, що звичайні таксисти не зможуть конкурувати з сервісом за рахунок зниження цін на свої послуги.
“Легенда про те, що у нас таксисти наживаються і жирують – необґрунтований міф. З урахуванням вартості палива і з урахуванням вартості запчастин, це вже не той прибутковий бізнес, яким він був, наприклад, в 2008 році. Зараз таксисти виживають. Закриваються автопарки, машини розпродають. З приходом Uber в Україні ця ситуації ще більше посилиться”, – заявив він.