Home arrow Analytics, Publications, TV arrow 150 таксистов сигналили около Львовской облрады (видео)
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

150 таксистов сигналили около Львовской облрады (видео)

Print E-mail
Акция таксистов во Львове 27 октября 2011
Евгений Борисов - Газета.ua
     Утром 27 октября около полутораста таксистов собрались на улице Богдана Хмельницкого во Львове для того, чтобы выразить протест против нового законопроекта Верховной рады о такси. (прим. Таксопорт: не Верховной рады, а написанный под диктовку конкретных руководителей киевских ИДС-сервисов и выставленный на Сайте Мининфраструктуры 30 сентября с.г.)
- Законопроект, который сейчас выставлен на сайте Мининфраструктуры должен предоставить возможность местным органам власти самостоятельно определять, кто будет работать на рынке автоперевозчиков, а кто нет, - рассказал Сергей Кабанов, 61 год, председатель Свободного профсоюза автомобилистов Украины во Львовской области. - Правила, по которым они это будут определять, не прописаны. Поэтому это просто будет очередная возможность нажиться для взяточников.

     В 10:45 все автомобили выстроились в длинную колонну и направились через улицы Опришковскую и Кривоноса к зданию Областной Рады и Госадминистрации. Каждый водитель включил аварийную сгнализацию, чтобы показать, что они - одна команда. Подъезжая, таксисты начинали сигналить. На соседних улицах образовались заторы. Кое-кто из водителей поддерживал таксистов и также сигналил чиновникам. Шум под стенами Львовской областной государственной администраций длился около пятнадцати минут, пока все протестующие не проехали под ее окнами.

      По окончанию автопробега таксисты запарковали автомобили, а сами собрались с флагами на пикет.
 
   - Они хотят отменить лицензирование. Мы же хотим, чтобы лицензирование осталось. Потому, что лицензирование четко определяет, какие должны быть требования к перевозчику, - сказал Андрей Корчинский, председатель Ассоциации свободных профсоюзов автотранспортников Украины. - Этот новый законопроект предусматривает огромные штрафы за любые нарушения, однако за которые именно, там не указано. Поэтому мы предлагаем свой законопроект - 6700.

      Через несколько минут после начала митинга к людям вышла председатель фракции "Свобода" в облсовете Ирина Сех. Она пообещала таксистам поддержку на государственном уровне.

Источник (в т.ч. несколько фото): Газета.ua

Перевод на русский язык – Портал Таксопорт
 
 
комментарии и обсуждение в этой теме Таксопорт форума


Текст звернення, оголошений на мітингу:
Президенту України
В.Ф. Януковичу

Прем'єр-міністру України
М.Я.Азарову

    Звертаємось до Вас з вимогою не допустити соціального напруження, яке може виникнути у випадку подання до розгляду та прийняття Верховною Ради проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливості здійснення діяльності з перевезення пасажирів на таксі та автомобілями на замовлення»", який опублікований 30.09.2011р. на Сайті Мінінфраструктури.

    Даний законопроект є неприйнятний для подальшого розгляду з наступних причин:

    Норми цього проекту передбачають заміну існуючого прозорого та доступного для перевізника механізму ліцензування господарської діяльності в сфері таксі на сумнівний та корумпований спосіб «ручного управління» у вигляді так званих дозвільних «карток» (механізм впровадження яких – ані проектом, ані жодним чинним законом не обумовлено), видача яких покладена на органи місцевого самоврядування, які не мають відповідних спеціалістів, навиків та можливостей додаткового фінансування необхідних для цього підрозділів. Все це неодмінно приведе до виникнення корупційних схем, повного знищення приватного перевізника та монополізації ринку таксі.

    Проблема боротьби з нелегальними перевізниками фактично залишається не вирішеною. Зміни у структурі державного нагляду над легковими автомобільними перевезеннями, які могли б посилити його ефективність не передбачено. Існуюча та запропонована форма державного контролю силами транспортної інспекції довела свою неефективність, залучення до нагляду над легковими автомобільними перевезеннями єдиного органу контролю, який має потрібні повноваження стосовно зупинки та контролю водіїв приватних автомобілів та має укомплектовані інспекторські підрозділи, що працюють на вулично-шляховій мережі у режимі цілодобового патрулювання – Державтоінспекції МВС України, у пропонованому законопроекті навіть не розглядається. Відповідно всі запропоновані механізми контролю та штрафів, які збільшені до необґрунтованих розмірів, лягають непосильним багажем виключно на легалізованого перевізника.

    У запропонованому варіанті повністю відсутня правова база забезпечення працевлаштування та трудових відносин. Не зрозуміло де буде працевлаштований водій, який отримав таку «картку», як буде нараховуватись заробітна плата, хто і як буде сплачувати обовˈязкові платежі до державного, місцевого бюджету та спеціальних фондів, які трудові відносини між такими водіями та інформаційними службами. Для прикладу: станом на сьогоднішній день 100 ліцензованих перевізників-приватних підприємців, які працюють на єдиному податку , сплачують до бюджету більше ніж інформаційні фірми на яких працює 2000 водіїв. Отже не тільки зберігається але і узаконюється існуюча тіньова схема уникнення сплати податків.

    Не сприйнятлива і не зрозуміла вимога створення загальноміських безкоштовних таксомоторних стоянок, облаштування яких покладено на місцеві органи самоврядування. Замість того щоб удосконалити діючий механізм легалізації існуючих стоянок, облаштування їх коштами перевізників,що їх використовують, та отримання за право користування від них відповідних надходжень до місцевого бюджету пропонується надати дані стоянки у безкоштовне користування сумнівному перевізнику та ще й облаштувати їх за кошти місцевого бюджету. У випадку не створення такої мережі стоянок, дозволяється використовувати місця платних парковок безкоштовно. Все це приведе до протистояння між таксоперевізниками, операторами ринку парковок та водіями таксі. Окрім того припиняться надходження до місцевого бюджет від таксо перевізників, що використовують таксомоторні стоянки та зменшаться надходження від операторів парковок.

Враховуючи вищевказане , а також ряд інших серйозних зауважень, ми бачимо що запропонований законопроект містить критичну кількість неефективних та корупційно-небезпечних норм, запровадження яких жодним чином не може впорядкувати існуючий в Україні ринок як таксомоторних перевезень, так і перевезень легковими автомобілями на замовлення, в той же час створить сприятливі умови для подальшого збереження та розвитку тіньових схем на ринку таксі.

    Такий законопроект не сприйнятний як перевізниками, які завтра можуть залишить без роботи,так і місцевими органами влади, які суттєво недорахуються кощтів у місцевому бюджеті.

    Просимо Вас негайно втрутитись у вирішення даного питання і прийняти міри для зняття соціальної напруги та врегулювання даної проблеми,зокрема:

    1.Зняти з розгляду варіант проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливості здійснення діяльності з перевезення пасажирів на таксі та автомобілями на замовлення»"

    2.Створити до 10.11.11р робочу групи з представників профспілкових та громадських організацій ( враховуючи усі зацікавлені сторони) з метою напрацювання змін необхідних для внесення до деяких законів України щодо покращення діяльності в сфері таксі.

    3.При розгляді питання реформування таксомоторної сфери прийняти за основу доопрацьований і узгоджений з перевізниками проект Закону України № 6700 «Про внесення змін до Закону України „ Про автомобільний транспорт ” та деяких законів України , що стосуються урегулювання в транспортній галузі.»

    У випадку не реагування на наші вимоги змушені будемо обстоювати наші інтереси усіма незабороненими згідно чинного законодавства методами, в тому числі проведення акцій протесту та всеукраїнського страйку перевізників.

    Звернення прийнято на мітингу підприємців та таксоперевізників

    Проголосовано «за» - одноголосно учасниками мітингу 27 жовтня 2011р. м.Львів
Голова Асоціації Вільних профспілок
автотранспортників України
А. Корчинський
 Голова Вільної профспілки
«Автомобіліст України»
С. Кабанов
В.о. голови Львівської обласної асоціації
Вільного профспілкового Всеукраїнського
об’єднання солідарних трудівників
 
  А. Закорчемний

Administrator, 28-10-2011, hits: 19780
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.