Home arrow Analytics, Publications, TV arrow ICTV про проблеми українського таксі (Факти від 29.12.10). Відео
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

ICTV про проблеми українського таксі (Факти від 29.12.10). Відео

Print E-mail
Голова ПСТУ Василь Попик у Фактах на каналы ICTV 29 грудня 2010 р.Телеканал ICTV у Фактах від 29 грудня 2010 р.
     Відеосюжет телеканалу ICTV у вечірніх «Фактах» від 29 грудня 2010 року. У тому числі коментар Першого заступника  Голови  Державної автомобільної транспортної інспекції України Володимира Баліна, точка зору Голови ПСТУ Василя Попика, а також коментар Начальника Головного Управління у справах захисту прав споживачів КМДА Констянтина Соляника. Журналісти ICTV стверджують: Конфлікти між пасажирами та водіями таксі, з’ясування стосунків з диспетчерськими службами, моральні та матеріальні збитки, нерви та витрачений час - це все від незнання своїх прав та обов’язків.

Як вберегтись від хамства таксистів?

Про таксі у Фактах на каналі ICTV 29 грудня 2010 р.     Конфлікти між пасажирами та водіями таксі, з’ясування стосунків з диспетчерськими службами, моральні та матеріальні збитки, нерви та витрачений час - це все від незнання своїх прав та обов’язків.
 
     Причому не знають їх як водії таксі так і їх клієнти. Хоча українське законодавство саме стосунки між водіями та пасажирами регулює як ніщо чітко.
 
    Коли клієнт сів у таксі – це означає, що він уклав усну угоду, згідно з якою кожна сторона має свої права і зобов’язання. Водій повинен доставити пасажира з пунту А у пункт Б за маршрутом, який влаштовує замовника, саме водій відповідальний за безпеку та життя клієнтів, також перед поїздкою шофер має повідомити про тариф, відчинити людині двері, покласти її багаж.
 
     Натомість  пасажир повинен бути тверезим та заплатити згідно з тарифом. Дуже нетверезому клієнтові водій може відмовити. Наче все просто.
 
     Однак, найбільша проблема вітчизняного таксо ринку – нелегальність. 80% таксистів працюють без ліцензії.   Нелегальність породжує безвідповідальність, а вона головна причина хамства. Тож,  якщо вам нагрубіянили, пошкодили багаж,  везли десятими дорогами, не дали на вимогу чек – є кілька варіантів розв’язання проблеми.
 
    Перший – найлегше – змиритися і ніколи не користуватися послугами цього перевізника.
 
   Другий - поскаржитися на конкретне авто в диспетчерську службу, і від них вимагати компенсації матеріальних збитків. Компанія, яка дбає про свій імідж, спробує з вами домовитися.
 
     Якщо ж ні, то є третій варіант – захищати свої права через управління захисту прав споживачів і суд. Однак якщо це стосується хамства, то довести цей факт майже неможливо.  Однак поскаржитися в управління захисту прав споживачів все одно варто, адже там такі скарги на кожного перевізника збирають, і коли накопичується критична кількість – можуть вимагати анулювання ліцензії в компанії.
 
      У профспілці таксистів кажуть: кадрову проблему можна розв’язати  лише підвищивши вартість ліцензії. Сплативши за неї  великі гроші, нині довічний дозвіл займатися перевезеннями коштує 1000 гривень -  і водій, і диспетчерська служба насамперед дбатимуть про свій імідж.
 
     Наступного року депутати мають прийняти закон, який визначатиме і обов»язкову наявність стоянок для таксі, і зобов’язуватиме диспетчерські служби наймати лише  легальних таксистів.
 
     Захищатиме закон і права водіїв таксі – роботодавців змусять гарантувати їм соціальний пакет і роботу. Та поки більшість машин нелегальні -  клієнтам юристи радять звертати увагу на відомий бренд, наявність таксометра в авто, запам’ятовувати номер та брати чек. Може, в суді знадобиться..
 

відеосюжет


Коментарі та обговорення в цій темі Таксопорт форуму

Administrator, 30-12-2010, hits: 15780
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.