Home arrow The Official Interpretations arrow Единый налог - 2011. Успеть подать заявление
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Единый налог - 2011. Успеть подать заявление

Print E-mail
Разъяснение Главной налоговой администрации УкраиныІнформаційне повідомлення Прес-служби ДПАУ
     Щодо спрощеної системи оподаткування у зв’язку із ухваленням Податкового кодексу Прес-служба ДПА України повідомила: залишається чинним порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку (затверджено наказом ДПА України від 29.10.99 р. N599, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.11.99 р. за N752/4045 (далі – Порядок)).
 
    Згідно з пунктом 2 Порядку підставою для видачі Свідоцтва є подання суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою письмової заяви (додаток 1 Порядку) та платіжного документа про сплату єдиного податку не менше ніж за календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком.

     При особистому поданні заяви датою подання вважається дата реєстрації її в органі державної податкової служби, а при надсиланні заяви поштою – дата відправлення, зазначена в повідомленні про вручення поштового відправлення та на конверті відповідно до штампу відділення зв’язку.
 
     Після отримання заяви та за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку орган державної податкової служби зобов’язаний протягом 10 днів безоплатно видати Свідоцтво про сплату єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову.
 
     Рішенням Київської міської ради VI сесії VI скликання від 9 вересня 2010 року №7/4819 «Про питання організації управління районами в місті Києві» з 31 жовтня 2010 року припинено повноваження депутатів районних у м. Києві рад V скликання. Поряд з цим ставки єдиного податку, затверджені районними у м. Києві радами на даний час не скасовані і діятимуть до прийняття відповідного рішення Київської міської ради.
 
     Враховуючи вищевикладене, повідомляємо, що фізичні особи – підприємці, які у 2011 році бажають залишитися на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку, до 17 грудня 2010 року (останній день подання 16.12.2010р.) подають до органів державної податкової служби за місцем податкового обліку заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік за формою, затвердженою наказом ДПА України від 29.10.99 р. N599.
 
     Відповідно до п.5 розділу ХІХ Прикінцевих положень Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування зобов’язані у місячний термін з дня набрання чинності цим Кодексом ухвалити рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів, визначених цим Кодексом.
 
     Щодо змін, на які фізичним особам–підприємцям передусім необхідно звернути увагу:
 
- відповідно до п.п.139.1.12 п.139.1 ст.139 розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» не включаються до складу витрат витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв’язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи - платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).
 
      На сьогоднішній день в податкових органах на місцях створено належні умови для фізичних осіб – підприємців, які у 2011 році бажають застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, зокрема:
 
- створено умови для забезпечення безперешкодного подання заяв від фізичних осіб – СПД на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності;
- забезпечено вільний доступ платників податків до приміщень, де здійснюється прийом заяв на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності;
- заяви приймаються щоденно протягом повного робочого дня до 18 години.
 
     Організовано чергування у суботні дні для прийому заяв та видачі Свідоцтв про сплату єдиного податку та інше.
Посилання на першоджерело: Офіційний Веб-сайт ДПАУ


Стосовно того ж питання на своєму інтернет-ресурсі Окасана Продан повідомила:

Оксана Продан     10.12.10. в ДПАУ відбулась нарада під керівництвом С.І. Лєкаря, заступника Голови Державної податкової адміністрації України, щодо подання заяв та видачі свідоцтв платника єдиного податку чи фіксованого патенту.

     Прийнято та доведено до податкових адміністрацій в областях наступні рішення:

     - податкові інспекції зобов’язані приймати заяви про видачу фіксованого податку у 2011 році і без сплати ринкового збору;

     - для отримання свідоцтва про сплату єдиного податку потрібна відсутність заборгованості перед пенсійним фондом;

     - податкові інспекції для прийому заяв будуть працювати в суботу і неділю 11 та 12 грудня.

Тепер детально щодо кожного з питань.

      ДПА України надала лист про прийняття заяв та видачу фіксованих патентів на 2011 рік без сплати ринкового збору. Головне – надати до заяви усі належні для цього документи. Зазначений лист сьогодні розглядається в Міністерстві юстиції, але навіть в разі відмови Мінюсту в його реєстрації, ДПА України готова заяви про видачу фіксованого патенту розглядати як заяви про видачу свідоцтва про сплату єдиного податку і підприємці не втратять право використовувати спрощену систему оподаткування.

     У відповідності до Указу про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності «Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до  початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період». Зважаючи на це, податкові інспекції вимагають підтвердження про сплату пенсійних внесків за третій квартал 2010 року від підприємців, щодо яких є інформація від Пенсійного фонду про заборгованість. В разі відсутності підтвердження оплати пенсійних внесків за третій квартал, по єдиному податку буде відмовлено у видачі свідоцтва, а по фіксованому патенту свідоцтво не буде видаватись.

     11 грудня і 12 грудня усі податкові інспекції будуть повний робочий день працювати для прийому заяв про видачу фіксованих патентів чи свідоцтв про сплату єдиного податку.

Посилання на першоджерело: Інтернет-сайт Оксани Продан

 

теги: единый налог, 2011, заявление, разъяснение

Administrator, 11-12-2010, hits: 10553
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.