Home arrow VGO "Ukrtaxi" arrow Продовження роботи щодо необхідності реформування ринку таксі
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Продовження роботи щодо необхідності реформування ринку таксі

Print E-mail
Олександр ГоловченкоОлександр Головченко, Президент АІДВСТ, Голова Київського осередку ВГО "Укртаксі"
    06 грудня, відбулася нарада в Кабінеті Міністрів України під головуванням Віце прем’єр-міністра України п. Тігіпка С.Л.
 
     Тема наради – питання підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливості здійснення діяльності з перевезення пасажирів на таксі та автомобілями на замовлення» (у зв’язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу).

     На нараді було розглянуто концепцію проекту законодавчого акту, який підготовлений спільно Мінтрансзв’язку та Держкомпідприємництва та який передбачає зміну існуючої системи ліцензування іншим регулятором – квотуванням на рівні органів місцевого самоврядування. Даний законопроект знаходиться на етапі розробки та буде остаточно розглядатися тільки після оприлюднення на офіційному інформаційному ресурсі державного органу влади для громадського обговорення.

     Представники Професійної спілки таксистів України акцентувала увагу присутніх на тому, що вони виступають за збереження системи ліцензування, введення механізму економічного квотування (за рахунок збільшеної вартості ліцензії, дозволу тощо), а не за рахунок квотування дозвільних документів або автомобілів, необхідності перегляду розмірів штрафів за порушення транспортного законодавства до обґрунтованої відповідності існуючій економічно-соціальній ситуації в країні, недопущення корупції органів місцевого самоврядування.

     Представники ВГО «Українське таксі» акцентувало увагу присутніх на тому, що вони підтримують запропоновану концепцію реформування ринку таксомоторних перевезень, яку запропоновано Мінтрансзв’язку та Держкомпідприємництва, але наголошують на необхідності доопрацювання та громадського обговорення проекту, а саме: в питанні квотування ринку та введення механізмів саморегулювання (СРО); зменшення розміру штрафних санкцій до економічно обґрунтованих; поетапного введення норм Закону в дію.

     Було зазначено, що за відсутності інформації про реальні розміри ринку таксомоторних перевезень України, 2011 рік потрібно зосередити на формуванні ринку за рахунок створення ефективної системи контролю за нелегальними перевізниками, автомобільними перевізниками та інформаційно-диспетчерськими службами, введення жорстких норм відповідальності суб’єктів ринку за порушення транспортного законодавства. Ці норми законопроекту потрібно вводити з 01 січня 2011 року, а норми, які передбачають введення механізмів квотування та СРО доопрацювати та вводити в дію з 01 січня 2012 року.

     Вході обговорення також було розглянуто спірні питання, які стосуються створення та використання мережі стоянок таксі на території об’єктів загальнодержавного значення (аеропортів, річніх та морських портів, залізничних вокзалів тощо) та застосування в таксі такої ознаки, як відповідних колір транспортного засобу. Пропонованим проектом використання мережі стоянок на території вищезазначених об’єктах передбачається згідно постанови Кабінету Міністрів України, а ознака у вигляді відповідного кольору кузова або його окремих частин застосовується за рішенням органів місцевого самоврядування.

     П. Тігіпко зауважив, що використання мережі стоянок таксі на території об’єктів загальнодержавного значення повинно бути чітко прописано в Законі, а не встановлюватись КМУ. Щодо питання повної зміни кольору автомобіля, то і у редакції проекту Закону і у пропозиції ПСТУ щодо запровадження цієї норми тільки для городів Євро-2012 було зазначене наступне – ознака не повинна ставати ще одним непосильним тягарем для підприємця та корупційним механізмом для дозвільного органу. Тому в ході розгляду цього питання було вирішено зупинитися на максимально можливій кольоровій ознаці – як виділення відповідним кольором передніх дверцят автомобіля.

     Норми проекту Закону, які стосувалися посилення контролю та збільшення розмірів штрафів для нелегалів, перевізників та інформаційно-диспетчерських служб за порушення транспортного законодавства у ході обговорення найшли спільне розуміння та підтримку як представників органів влади, так і ПСТУ та ВГО, а саме: розмір першого штрафу перевізника та/або нелегального перевізника повинен бути на рівні не більше 2000 грн., як варіант у розмірі діючої норми у Законі України «Про автомобільний транспорт» - 1700 грн., а розмір стягнення за повторне порушення може суттєво збільшуватись; розмір штрафу для ІДС залишити на запропонованому рівні, а саме трьох тисяч неоподаткованих мінімумів.

     Також було зазначено основні зауваження та вимоги УЄФА щодо підготовки таксі до проведення ЄВРО-2012 – відсутність достатньої кількості англомовних диспетчерів та необхідність встановлення на законодавчому рівні вимоги до ІДС щодо наявності таких працівників; неврегульована, непрозора та незрозуміла для європейців система тарифоутворення та необхідність наявності чіткої тарифної схеми; відсутність стоянок таксі та необхідність створення мережі стоянок у місцях ділової та туристичної активності; неналежний технічний та санітарний стан транспортних засобів та необхідність введення мінімальних вимог до стану автомобіля для таксі.

      Основне спірне питання наради – ліцензування або інший регулятор (квота) однозначного рішення не знайшло.

     Сергій Леонідович Тігіпко запропонував провести додаткову спільну нараду з представниками бізнесу таксі всіх регіонів України та разом остаточно вирішити це питання. За попередньою інформацією нарада має відбутися за участі представників влади, ПСТУ, ВГО Українське таксі, інших громадських об’єднань та за обов’язковою участю Голови Федерації профспілок України.

     Голова Київського осередку ВГО «Українське таксі»
Головченко О.В.
 

 
 


Administrator, 08-12-2010, hits: 9340
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.