Home arrow News of the Legal Field arrow Вето Президента на Налоговый кодекс!
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Вето Президента на Налоговый кодекс!

Print E-mail
Вето на Налоговый кодексПрезидент Виктор Янукович 30 ноября ветировал Налоговый кодекс!
     Об этом Глава государства сообщил журналистам после совещания по Налоговому кодексу, которое он провел в Международном аэропорту "Борисполь" с экономическим блоком Правительства перед отлетом в Казахстан для участия в Саммите ОБСЕ.

     Президент отметил, что принятый Налоговый кодекс имеет существенные недостатки, которые должны быть доработаны. "Поэтому мы договорились, что рабочая группа, которая создана Правительством при участии представителей Президента, малого и среднего бизнеса, сегодня-завтра наработает изменения в Налоговый кодекс, которые я рассмотрю в четверг. И в случае если они будут отвечать тем требованиям, которые стоят перед этим Кодексом, я их подпишу и подам в парламент.

      Сегодня я наложил вето и считаю, что ситуация, которая в настоящее время сложилась, является полностью приемлемой для того, чтобы мы создали действительно тот документ, который отвечает цели - модернизации экономики Украины, выведению ее из тени, созданию прозрачного механизма накопления ресурсов в бюджет и, безусловно, мотивации роста экономики, поддержке отечественного товаропроизводителя", - подчеркнул Президент.

      “"Я еду сегодня в Астану и верю, что за двое суток люди, которые несут в настоящее время ответственность за этот документ, свое дело сделают", - отметил Виктор Янукович.

Заявление Президента Украины Виктора Януковича

Президент Украины Виктор ЯнуковичШановні співвітчизники!

     Дискусія, що розгорнулась навколо Податкового Кодексу, засвідчила, яким непростим є процес модернізації країни.

     Абсолютна більшість громадян України усвідомлює необхідність якісних змін у нашому житті.

     Ми єдині у прагненні зробити державу сильною і справедливою, підвищити добробут людей.

     Ми йдемо шляхом реформ, що долали усі розвинені країни світу. І починається він з наведення порядку в економіці, у фінансах країни.

     Це є запорукою і гарантією успішності усього процесу реформування держави.

     У нас немає іншого виходу, як побороти тіньову економіку. Вона породжує корупцію, створює загрозу демократичним правам і свободам, не дозволяє Україні зайняти гідне місце у цивілізованому світі.

     Податковий кодекс повинен стати ефективним і справедливим інструментом у боротьбі з тіньовою економікою, прозорим механізмом наповнення бюджету країни, рушійною силою модернізації країни.

      Лише на основі нового оподаткування можливі суттєві підвищення пенсій і зростання зарплат, якісне медичне обслуговування і сучасна наука та освіта.

      Кодекс мають поважати громадяни, йому повинні довіряти вітчизняні підприємці та закордонні інвестори.

      Чітко прописані правила сплати податків є також ефективним запобіжником корупції, цієї важкої соціальної хвороби нашого суспільства.

       Податковий інспектор як і підприємець повинен знати свої обов’язки і нести відповідальність за вільне тлумачення законів і прояви корупції.

       Переконаний: Україна може стати сучасною державою лише на міцній і прозорій фінансовій основі.

       За час підготовки і обговорення Кодексу я неодноразово наголошував, що він торкається таких чутливих тем, як права і свободи людей, їх захищеність від свавілля чиновників.

       Кожен громадянин повинен відчувати, що в Кодексі враховані як потреби держави, так і його власні інтереси.

       А отже, кожне рішення мало бути чітко вивірене, добре прораховане і зрозуміле суспільству, яким би складним воно не було.

       Після ретельного ознайомлення з положеннями Податкового кодексу я переконався, що далеко не всі вони відповідають таким  вимогам.

       Я поділяю стурбованість людей тим, що в цьому проекті суттєво обмежені права підприємців, непомірно посилена роль податкової адміністрації.

       Я категорично проти таких підходів і, користуючись правом вето, повертаю Податковий кодекс до Верховної Ради.

       Я вимагаю від депутатів глибокої та прискореної роботи над Податковим кодексом.

       Крім того, я вимагаю від Уряду провести реформу податкової служби з метою забезпечення прозорої роботи, недопущення адміністративного свавілля та зловживань.

       Знаю, що за останні роки в суспільстві посіяна недовіра до влади.

       Корупція, бюрократизм, політичний егоїзм та пустопорожня демагогія створили величезну прірву між владою та суспільством.

       Подолати цю прірву ми можемо лише разом, підтримуючи постійний діалог, повертаючи довіру і надію у наше суспільство.

Administrator, 30-11-2010, hits: 9666
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.