Home arrow Car Services Association (Kyiv) arrow Нарада в Держкомпідприємництва щодо впорядкування ринку
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Нарада в Держкомпідприємництва щодо впорядкування ринку

Print E-mail
Олександр Головченко
Олександр Головченко - для Портала Таксопорт
     01.07.2010 року у приміщені Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва пройшла нарада стосовно обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи управління транспортним процесом у зв’язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу». Громадські організації – ПСТУ та ВГО «Українське таксі» отримали запрошення 29.06, а ГО «Асоціація інформаційних диспетчерів та водіїв служб таксі» 30.06. Того ж дня, 30.06, було розміщене інформаційне оголошення на офіційному сайті Комітету.

     Взяти учать у нараді були запрошені представники Міністерства транспорту та зв’язку, яке на нараді представляв заступник голови Державної адміністрації автомобільного транспорту Смулевич С.Н., представники Департаменту ДАІ МВС України, який на нараді представляв заступник начальника департаменту генерал-майор Будник С.І., представники Головавтотрансінспекції, яку на нараді представляв заступник начальника Балін В.А. та представники громадських організацій – представники ПСТУ в особі голови Попика В.І. та голови Київського представництва ПСТУ Савіцкаса С.В., представники ВГО «Українське таксі» в особі голови Бойка Л.Л. та голови Київського міського осередку та президента ГО «Асоціація інформаційних диспетчерів та водіїв служб таксі» Головченка О.В., представників ВААП в особі президента Реви В.М. та представники інших громадських організацій та перевізників м. Києва. Нарада проходила під головуванням заступника голови Комітету Третьякова С.І. за участі директора департаменту регуляторної політики Комітету Мірошніченка О.М., начальника відділу перегляду регуляторних актів Здорова М.В., інших працівників Комітету.

     Голова Комітету Бродський М.Ю., під головуванням якого планувалася нарада, не зміг бути присутнім та через свого заступника надав вибачення запрошеним та присутнім.

 

Заступник голови Комітету Третьяков С.І. розпочав нараду ознайомленням присутніх з метою проекту законодавчого акту та необхідністю його громадського обговорення. Голова ПСТУ звернув увагу Комітету та присутніх на те, що розгляд проектів цього Закону з самого початку не відповідав регуляторному законодавству та доопрацьовувався в такому темпі, що громадські організації не встигали реагувати та надавати свої зауваження та пропозиції. Також було відмічено, що до появи розпорядження Віце-прем’єр-міністра з питань підготовки Євро-2012 п. Колеснікова громадськими організаціями був підготовлений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування діяльності перевезення пасажирів на таксі та автомобілями на замовлення», який успішно розглядався, доопрацьовувався та мав підтримку як в Комітеті, так і в Головавтотрансінспекції. Громадські організації заявили, що у зазначеній редакції законопроект погоджувати неможна. Громадські організації вимагають доопрацювати проект згідно регуляторного законодавства на протязі трьох тижнів та все ж таки прислухатись та врахувати їх зауваження та пропозиції. Громадські організації підтримують необхідність регулювання ринку пасажирських перевезень, але не ціною, як вже заявлялося, знищення одного виду діяльності або необґрунтованого ускладнення іншого. Громадські організації за чітке розподілення видів діяльності ринку пасажирських перевезень легковими автомобілями та жорстких вимог до суб’єктів цього ринку, але вони проти квотування окремого бізнесу. Громадські організації підтримують ідею регулювання ринку на місцевому (обласному) рівні, але процедура та правила регулювання повинні бути погоджені та виконуватись за участі профільних громадських організацій. Громадські організації приймають та готові в подальшому приймати активну учать у врегулюванні транспортного законодавства та контролі за діяльністю суб’єктів на ринку пасажирських перевезень, але вони повинні бути впевнені, що до їх зауважень та пропозицій прислухаються, з ними консультуються та враховують спільно погоджені рішення. Громадські організації повинні бути впевненні в тому, що підприємці та працівники ринку на стануть заручниками непрофесійних та амбіційних рішень влади, які можуть зумовити появу на ринку крупного капіталу та знищення малого та середнього бізнесу, що ніяк не співпадає з заявою голови Комітету: «Створимо середній клас, захистимо легальний бізнес».

 

     Президент ГО «Асоціація інформаційних диспетчерів та водіїв служб таксі» звернув увагу Комітету та присутніх на те, що складається враження, що створюється тільки вигляд громадських обговорень важливих проектів законодавчих актів. Як приклад було приведено розгляд проекту Закону України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», перед яким розглядався проект Концепції Закону України «Про спрощену систему оподаткування та звітності суб’єктів малого підприємництва» та у розгляді якого активно приймали участь громадські організації, надаючи свої офіційні зауваження та пропозиції. Але Держкомпідприємництвом листом від 09.06.2010 остання редакція проекту була направлена на Кабінет Міністрів України з зазначенням о проведенні конструктивних громадських обговорень, але без врахуванням вимог громадських організацій перевізників легковими автомобілями! В останній редакції автомобільний самозайнятий перевізник, як окремий суб’єкт господарювання-перевізник відсутній, таксометр – реєстратор розрахункових операцій для всіх суб’єктів, а податкові канікули для малого бізнесу, згідно програми нашого Президента «Україна – для людей» – це збільшення податкового навантаження втричі. Асоціація офіційно звернулась стосовно цього проекту до Віце-прем’єр-міністра з економічних питань п. Тігіпка, голови Комітету п. Бродського та голови Ради підприємців п. Козаченка. Щоб не вийшло так, що до моменту прийняття змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» стосовно пасажирських перевезень легковими автомобілями більшість суб’єктів господарювання цього ринку вже не зможуть офіційно та законно працювати.

Було також зазначено представниками ПСТУ, ВГО, ВААП та Асоціації про необхідність вирішення на державному рівні питання необґрунтованих та у більшості випадків незаконних дій автомобільних виробників та дилерів, страхових компаній, банків та лізингових компаній по відношенню до автомобільних перевізників при наданні їм супутніх товарів (послуг) за завищеною вартістю, без гарантійних зобов’язань або відмовою у їх наданні, що не дає змоги ринкового розвитку галузі. Наголошувалось на необхідності впровадження державних програм підтримки галузі.

 

Головою ПСТУ та президентом ВААП також було зазначено про важливість впровадження інституту ринкової саморегуляції, як основного механізму європейської інтеграції та реформування транспортної галузі.

 

      Голова Київського представництва ПСТУ п. Савіцкас зауважив, що норма проекту Закону, яка планує введення його в дію з 01 січня 2012 року є неефективною. Громадськими організаціями було запропоновано поетапне впровадження. Перший етап, щодо посилення контролю за нелегальними перевізниками, регулювання діяльності та введення відповідальності суб’єктів господарювання (інформаційно-диспетчерських служб) за порушення транспортного законодавства – з моменту прийняття та підписання Закону. Другий етап, щодо впорядкування діяльності суб’єктів ринку на місцевому (обласному) рівні та безпосередня участь в цьому процесі громадських організацій вводиться з другого-третього кварталу 2011 року.


Вирішили.

      До 23.07.10 підготувати та доопрацювати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи управління транспортним процесом у зв’язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу» з урахуванням пропозицій громадських організацій та 26-27.06 провести остаточне громадське обговорення вже при участі голови Комітету. ГО «Асоціація інформаційних диспетчерів та водіїв служб таксі» у понеділок 05.07 розмістить на своєму інформаційному ресурсі проект Закону від громадських організацій та ще раз направить його до органів державної влади.

      Сподіваємося на активну участь всіх регіонів у доопрацюванні проекту та підтримку громадських організацій підприємців та працівників ринку у відстоюванні своїх законних прав та інтересів щодо діяльності у сфері надання послуг з пасажирських перевезень легковими автомобілями, так і господарської діяльності суб’єктів в цілому.

 

 

Президент Головченко О.В.


Administrator, 02-07-2010, hits: 10647
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.