Home arrow Our suggestions to Normative Base arrow Обращение предпринимателей к М.Ю. Бродскому
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Обращение предпринимателей к М.Ю. Бродскому

Print E-mail

Информационное сообщение. Портал Таксопорт

     В связи с опубликованием 22 апреля с.г. на Официальном сайте Государственного комитета Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства обновленной редакции Концепции проекта Закона Украины «Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства», в которой предусматриваются существенные ограничения по возможностям применения упрощенной системы налогообложения в том числе и для хозяйствующих субъектов, которые осуществляют деятельность по предоставлению услуг перевозок пассажиров, а также - для предпринимателей, которые обслуживают таких хозяйствующих субъектов, группой предпринимателей подготовлено и отправлено Обращение на имя Председателя Госкомпредпринимательства М.Ю. Бродского.

Голові Державного комітету України з питань
регуляторної політики та підприємництва
Михайлу Юрійовичу БРОДСЬКОМУ

Ініціативної групи підприємців зі
створення Всеукраїнської ассоціації
самозайнятих перевізників на таксі

З В Е Р Н Е Н Н Я


Шановний Михайло Юрійович!


      Група підприємців, надавачів послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, та надавачів супутніх послуг з обслуговування такої діяльності, висловлює надзвичайну стурбованість змістом Концепції проекту Закону України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», опублікованої на Сайті Держкомпідприємництва 22 квітня ц.р.

      Абсолютна більшість з нас вже давно використовує спрощену систему оподаткування для розрахунків по наших зобов'язаннях перед державним бюджетом.  У разі обмеження можливості її застосування стосовно наших видів діяльності, перед нами постає перспектива припинення нашого малого бізнесу, доходів від якого на сьогоднішній день заледве вистачає на харчування наших сімей та сплату комунальних та інших обов'язкових платежів. В жодному випадку фізична особа-підприємець, що провадить діяльність без залучення найманих працівників та здійснює перевезення пасажирів на таксі, не буде в стані витримати навантаження загальної системи оподаткування, як по обсягах платежів, так і по адмініструванню кільканадцяти заплутаних та складно обраховуваних податків та зборів. В ненабагато кращому становищі знаходится і більшість тих, хто має дохід від надання послуг перевізникам на таксі. Адже, якщо клієнт почувається незаможно, то і будь-які послуги для такого клієнта мають дуже скромні фінансові результати.

     Розуміючи причини, які примушують Уряд запроваджувати більш жорсткі норми у правилах застосування спрощеної системи оподаткування, стримано і терпляче ставлячись до невідворотного збільшення ставок єдиного податку, ми хочемо звернути Вашу увагу на те, що важливі чинники тінізації значної частини економіки країни вцілому, і ринку перевезень пасажирів легковим автотранспортом зокрема, полягають не у недосконалих правових та податкових нормах, а у масовому і системному ігноруванні цих норм. Причому таке ігнорування має місце як з боку впливових господарюючих суб'єктів, так і з боку органів державного контролю, в прямі обов'язки яких входить нагляд над законним способом ведення господарської діяльності та повнотою сплати податків до бюджету.

     Не вирішуючи проблему дієвого і системного контролю над фактичними виробниками і продавцями товарів та надавачами полуг – неможливо досягти цілей і задач, які поставлено Урядом стосовно виведення значної частини ринку з тіні, та наповнення бюджету податками від легальної господарської діяльності.

     Стосовно перевезень легковим автотранспортом такий контроль за господарською діяльністю в місці її здійснення – на вулицях міст – повністю відсутній вже багато років. Саме така неконтрольованість є головною причиною знаходження у тіні, за нашими оцінками, понад 90% цього ринку. І жодні зміни у оподаткуванні тут не зарадять. Ажде нелегальний фактичний перевізник, який не бажає за власною ініціативою легалізовуватись та сплачувати податки за спрощеною системою, за відсутності контролю залишиться нелегальним і не буде їх сплачувати за будь-якою іншою.

     А структури, які сьогодні на ринку перевезень легковим автотранспортом взяли на себе розпорядницькі функції, є не зацікавлені у появі на ринку масового легального перевізника, оскільки максимальні прибутки отримують при необмеженому залученні до перевезень саме нелегального візника - громадянина-автовласника без статусу СПД. Чим, до речі, суттєво перешкоджають  діяльності легального перевізника, роздуваючи кількість залучених у перевезення автомобілів та бажаючих надавати послуги водіїв понад всякі розумні межі. Така «господарська» діяльність провокує спад обсягів робіт в тому числі і для легального перевізника та демпінгові тенденції у ціноутворенні на перевезення, які посилюються з кожним роком, та у багатьох містах вже унеможливили рентабельну експлуатацію транспортних засобів у якості таксі.

     За таких обставин, відмова підприємцям, які надають послуги перевезення пасажирів легковим автотранспортом, у можливості застосування ними спрощеної системи оподаткування, змусить їх просто припинити легальне надання послуг. Це ані на копійку не збільшить бюджетні надходження, більш того – зменшить їх і, разом з тим, призведе до 100% тінізації ринку перевезень. Сподіваємося на Вашу зваженість у прийнятті таких визначальних для нашої діяльності рішень.


Координатор ініціативної групи  підприємців
зі створення Всеукраїнської асоціації самозайнятих перевізників на таксі 

підприємець Анатолій Галазюк

 

Додаток: наші пропозиції до Проекту «Концепції вдосконалення спрощеної системи оподаткування».

 
Продолжение темы об ограничивающей СПД Концепции в этой ветке нашего форума
 
С другими документами от инициативной группы можно ознакомиться здесь

Administrator, 25-04-2010, hits: 8758
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.