Home arrow Our suggestions to Normative Base arrow Письмо к "Проекту Концепції... спрощеної системи..."
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Письмо к "Проекту Концепції... спрощеної системи..."

Print E-mail
    Письмо к  опубликованному  16 апреля 2010 года «Проекту Концепції проекту Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"», отправленное 19 апреля 2010 года от имени инициативной группы по созданию "ВАСП такси" на имя Председателя Совета предпринимателей при КМУ ПРОДАН О.П.
 
Голови Ради підприємців при КМУ
Оксані Петрівні ПРОДАН
Ініціативної групи зі створення Всеукраїнської
ассоціації самозайнятих перевізників на таксі


ЗВЕРНЕННЯ

Шановна Оксана Петрівна!


      Члени нашої ініціативної групи - підприємці перевізники, що надають послуги пасажирських перевезень на таксі на підставі ліцензій, оформлених Мінтрансзв'язку України, та підприємці, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням таких перевізників, які, як перші так і другі, є тривалий час платниками єдиного податку, вкрай стурбовані змістом представленого для ознайомлення на Сайті Ради підприємців 16 квітня ц.р. «Проекту Концепції проекту Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"»

      На жаль, не вказаний автор "Проекту Концепції проекту...". Не зрозуміло, кому повинні адресувати претензії і обурення підприємці, яких, на наш погляд, вирішили грубо "кинути". Дати іншу оцінку такому проекту вкрай важко... Адже тільки прагнення "кинути" всіх і вся могло примусити саме так сформулювати досяжність спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців. А саме, замінивши базовий принцип „дозволено все, що не заборонено” на його протилежність „заборонено все, що виходить за рамки”... вузького списку з 13-ти позицій.

      Ми не знаємо, скільки сивини нажив автор "Проекту...", поки він з десятків видів діяльності українських підприємців відібрав процитовані нижче 13:

• здійснення роздрібної торгівлі
• виготовлення, ремонт та перероблення одягу
• послуги з настроювання музичних інструментів
• прибирання та загальний догляд за приміщеннями
• послуги з прибирання будинків
• послуги декораторів інтер'єру
• виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням
• послуги домашньої прислуги
• виготовлення виробів образотворчого мистецтва
• ремонт побутової техніки, радіотелевізійної апаратури, оргтехніки
• ремонт квартир
• виготовлення, збирання та ремонт меблів, столярних виробів
• виготовлення, ремонт взуття

      Ми не знаємо, з яких міркувань він вирішив заборонити все інше. Причому, і ті поширені види діяльності, за якими підприємці вже багато років сплачують єдиний податок, і більш рідкісні, які від цього не стали незаконними, і ті нові, які могли б з'явитися в майбутньому.

      Ми не розуміємо, чим не догодили авторові "Проекту Концепції..." перевізники (легкові, автобусні, вантажні, водні і т.д), обслуговуючі автомобілі і обладнання підприємців сервісники, працюючі у зв'язці з автомобільними перевізниками підприємницькі інформаційно-диспетчерські служби.

      Ми не можемо уявити, чим йому здалися непідходящими для спрощеного оподаткування підприємці, що надають послуги в Інтернеті, ІТ-спеціалісти, програмісти і т.д. Десятки видів діяльності чомусь потрапили в ігнор!

     Але ми абсолютно переконані, що якщо таким чином "спроектована" концепція, не дай бог, виявиться відображеною у нормах закону, то це примусить забути про легальну форму діяльності сотні тисяч українців. Ми упевнені, що таке "удосконалення" позбавить бюджет країни надходжень від значної частини працездатного населення країни, загнавши наших громадян в неконтрольовану законом і на 100% корумповану тінь. Кому це вигідно?

      Є в проекті і інші грубі обмеження можливостей фізичних осіб-підприємців (навіть тих, чий вид діяльності потрапив в перелік 13-ти дозволених) використання спрощеної системи оподаткування. Зокрема, комусь дуже хочеться, щоби наявність хоч би одного найманого працівника автоматично позбавляла підприємця можливості працювати на спрощеній системі.

      Цікаво, як це автор проекту собі уявляє – на кожну пару працюючих на базарі - по бухгалтеру і по податковому інспектору? А в перевезеннях – на кожен транспортний засіб по бухгалтеу, касиру і по двох інспекторів – від податкової і пенсійного фонду? А в Інтернеті цих контролерів куди запрошувати? І скільки їх буде потрібно державі найняти? І звідки на них всіх набрати бюджетну зарплату?

      Висловлюємо упевненість, що запропонований "Проект Концепції..." є неприйнятним для абсолютної більшості українських підприємців, шкідливим для вирішення завдань наповнення державного бюджету і контролю за сплатою податків і зборів, сприяючим посиленню тінізації економіки, провокуючим значне зростання корупції.

       Вважаємо, що запропонований "Проект Концепції...", не може бути покращений за допомогою часткових доповнень або уточнень і повинен бути відхилений в цілому.

      З повагою, координатор ініціативної групи зі створення
Всеукраїнської асоціації самозайнятих перевізників на таксі
підприємець Анатолій Віталійович Галазюк


Administrator, 22-04-2010, hits: 6782
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.