Home arrow Car Services Association (Kyiv) arrow Дополнения к проекту изменений ПДД
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Дополнения к проекту изменений ПДД

Print E-mail
Ассоциация информационных диспетчеров и водителей служб такси        Громадська організація «Асоціація інформаційних диспетчерів та водіїв служб таксі» уважно розглянула проект змін до Постанови КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306 «Про правила дорожнього руху» та надає свої пропозиції та зауваження.

         В статті 1 «Загальні положення» п. 1.10 чинної редакції Правил дорожнього руху.

- в формулюванні терміну «маршрутні транспортні засоби» видалити словосполучення «і таксі»;
- добавити термін «таксі» з наступною редакцією:
    «таксі -  легковий   автомобіль,  обладнаний  розпізнавальним ліхтарем  оранжевого  кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку  на  дверцятах  автомобіля з  лівого та правого боків,  призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку».

        Обґрунтування: таксі – транспортний засіб, який згідно терміну ЗУ «Про автомобільний транспорт», призначений для надання послуг з перевезення пасажирів  та їхнього багажу в індивідуальному порядку та не може рухатись за встановленим маршрутом. Тому потрібно ввести самостійний термін «таксі», який ми маємо згідно вищезазначеного Закону України. Також, таксі, як самостійний підрозділ автомобільного транспорту та невід’ємна і важлива частина міського пасажирського транспорту потребує додаткової уваги в дорожньому русі.

          В статті 2 «Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів» п.2.1. підпункт «г»

         Зауваження: З моменту введення змін до Постанови КМУ від 18 лютого 1997р. № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» де в статті 152 вказується необхідність проведення обов’язкового квартального технічного обслуговування автомобіля для самозайнятого перевізника з відміткою в сервісній книжці, форма якої затверджується Мінтрансзв'язку. Але до сьогодні ніякої офіційної інформації про сервісну книжку чи запланованими строками її появи від міністерства не надходило.  

         В статті 2 «Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів» п.2.9. підпункт «д»
«д) під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, без використання додаткового обладнання, яке дозволяє обмінюватись інформацією без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання, та водіїв спеціальних чи спеціалізованих транспортних засобів які обладнанні професійним УКХ або транкінговим радіозв’язком при виконанні своєї діяльності)».

         Обгрунтування: основна небезпека при використанні засобів зв’язку – тривале відволікання візуальної уваги та відволікання і суттєве зниження реакції за рахунок тривалого сприйняття та обміну інформацією під час спілкування. Тримання пристроя в руці не є суттєвою небезпекою, бо в такому разі потрібно заборонити використання автомобілів з механічною коробкою перемиканя передач.  Формулювання «не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемовини без дозволу рук» є непрофесійним тому, що засоби зв’язку можуть і не мати додаткового обляднання для використання їх в режимі «вільні руки», але на даний час є самостійні технічні пристрої та програмні продукти, які дозволяють спільне використання з засобами зв’язку для виконання додаткових функцій, у тому числі і режиму «вільні руки» (наприклад: блютуз-гарнітура, яка сумісна з багатьма мобільними телефонами, програмні продукти блютуз, які дозволяють спільно працювати мобільному телефону з автомагнітолою для відтворення діалогу на акустичну систему автомобіля та інше). Формулювання «…без дозволу рук» необхідно замінити на «…без допомоги рук».

        Всі транспортні засоби спеціального та спеціалізованого призначення, згідно із Законом України «Про автомобільнй транспорт» потребують централізованого керування своєї діяльності та управління в дорожньому русі та використовують чи мають необхідність використовувати професійний радіозв’язок для опертивного, якісного та безпечного виконання своєї діяльності щодо споживачів їх послуг та для безпеки інших учасників дорожнього руху. Тому, ми не бачимо підстав для невраховування потреб водіїв даної категорії транспортних засобів за умови використання обладнання професійного радіозв’язку.

        Зауважу, що на данний час офіційної статистики щодо скоєння ДТП, причиною котрих було використання засобів зв'язку, в Україні не існує. Причина – важкість доказу факту використання пристрою в момент скоєння ДТП.

         В статті 33 «Дорожні знаки» пункт 3, підпункт 3.34. залишити в існуючій редакції.

       Обгрунтування: на даний час, коли в державі відсутня професійно-дієва Стратегія розвитку транспортної галузі, Програма розвитку автомобільного транспорту та окремих галузей автомобільного транспорту, забороняти важливій галузі міського транспорту сутттєво якісно виконувати свою функцію є необгрунтованим та непрофесійним рішенням. Однією з важливих їх умов виконання вищеприведених документів розвитку транпортної галузі, які тільки у грудні місяці 2009 року були винесені на обговорення на інформаційних ресурсах Міністерства транспорту та зв’язку та Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України – розвиток та будівництво інфраструктури для задоволення потреби у використуванні транспорту. На даний час у місті Києві можливо знайти не більше 3-4 стоянок таксі, які позначені згідно Закону України «Про автомобільний транспорт» та Постанові КМУ «Про правила дорожнього руху». А на місто Київ їх повинно бути не меньше 300-350!

     Основна проблема з таксомоторними перевезеннями в місті Києві та в Україні, про яку ми неодноразово заявляли у своїх зверненнях до органів виконавчої влади та при розгляді проектів законодавчих та нормативно-правових актах – відсутність дієвої системи контролю та системи взаємодії та обміну інформації між контролюючими органами щодо перевізників, насам перед між Державною автомобільною інспекцією (ДАІ) та Головавтотрансінспекцією (ГАТІ). Інспектора ДАІ небажають виконувати свої обов’язки згідно Закону України «Про дорожній рух» та інших нормативних актів щодо перевірки перевізників по причині проблиматиці відносин з «таксистом» - важкості спілкування (в порівнянні з простим водієм, таксист і основні вимоги законодавства, щодо своєї діяльності, знає та й досвід на дорозі суттєвий, та як інколи працюють інспектора ДАІ знає на власному прикладі) і витраченим часом (вважаючи на хабарництво). Інспектора ГАТІ малочисленні у своїх підрозділах та завантажені іншими справами щодо перевірки зареєстрованих у базі ГАТІ перевізників. Тому, на автошляхах спільні перевірки є рідкими та малоефективними. Також цьому сприяє неврегульованість законодавства та відсутність дієвої та жорсткої відповідальності за нелегальне перевезення. Перший та самий важливий етап контролю та запобігання появі нелегального перевізника – контроль з боку інспектора ДАІ, місце роботи якого – автошляхи. Для цього необхідно за участю перевізників та їх громадських об’єднань внести зміни щодо правового розподілу обов’язків інспекторів ДАІ та ГАТІ.

       Громадська організація «Асоціація інформаційних диспетчерів та водіїв служб таксі» підтримає проект змін до Правил дорожнього руху тільки у разі аналізу та врахування зазначених зауважень та пропозицій. Ми відкриті та готові своїм досвідом та знаннями приймати участь у впорядкуванні діяльності таксомоторних перевізників спільно з Державною автомобільною інспекцією України.
Президент Головченко О.В.
Джерело - www.taxi-alliance.com.ua

обговорення проекта змін у ПДР - в цій темі нашого форуму

Administrator, 21-01-2010, hits: 11780
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.