Home arrow Trade Union of Taxidrivers arrow Открытое обращение общественных организаций
 RSS Taxoport Facebook Taxoport Twitter Taxoport VK 

Latest 20 replies on forum:

Открытое обращение общественных организаций

Print E-mail

ПСТУ - Профсоюз таксистов УкраиныПредседатель ПСТУ В.И. Попик

     Руководство Профессионального союза таксистов Украины призывает своих членов, все общественные организации и рядовых граждан Украины поддержать открытое обращение общественных организаций во главе с Федерацией профсоюзов Украины к органам власти по поводу практики отъёма банками заставного имущества без решения суда. 

 

Президенту України

Ющенку В.А.

Прем'єр-міністру України

Тимошенко Ю.В.

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.

Голові фракції Партії регіонів у Варховній Раді України

 Януковичу В.Ф.

Голові фракції "Блок Юлії Тимошенко"

Кириленку І.Г.

 Голові фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона"

Мартиненку М.В.

Голові фракції Комуністичної партії України

Симоненку П.М.

 Голові фракції "Блок Литвина"

 Шарову І.Ф.

Міністру юстиції України

 Оніщуку М.В.

Голові Національного банку України

Стельмаху В.С.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

     Нагальна проблема сьогодення, з якою стикнулася наша держава та національна фінансова система, - це нестабільність валютного (обмінного) курсу гривні у співвідношенні до інших валют. Ця проблема суттєво вплинула на правове становище громадян, які отримували „валютні кредити” не на споживчі потреби, а саме на розвиток свого бізнесу. Йдеться про кредити, які виражалися в іноземній валюті (доларах США, євро тощо). За умов стабільності валютного (обмінного) курсу у підприємців не виникало жодних сумнівів у спроможності повернути взяті у кредит кошти. Тим паче, що попит на такі кредити „підігрівався” окремими заявами політиків та інших осіб, які компетентно переконували в стабільності курсу.
 
     Проте протягом останнього року нинішня влада не зробила жодного кроку назустріч своїм громадянам, більш того, її дії були спрямовані виключно на задоволення інтересів банків. За цей час в Україні стали масовими такі явища, як конфіскація банками без суду і слідства заставного майна громадян, нарахування вигаданих штрафів та підвищення відсотків по кредитах, застосування колекторами фізичної сили, підкуп суддів.
 
     Багатомільярдне рефінансування було направлене банкам і замість того, щоб спрямувати ці кошти беспосередньо постраждалим вкладникам та підприємцям, зникло невідомо куди. Між Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України та Національним банком України йде жорстока суперечка: хто сьогодні винний у тому, що втрачено контроль над національною грошовою одиницею. Ці звинувачення сьогодні, як ніколи, аргументовані, і слід справедливо визнати: девальвація гривні – результат роботи влади та банківської системи в цілому.
 
     Поведінка НБУ суб’єктам господарювання не зрозуміла, його діяльність для суспільства закрита. У грошовій системі України – хаос! Повністю відсутня будь-яка відповідальність банків за результати своєї діяльності. Постійне, економічно необгрунтоване зростання курсу доллара до гривні – це вже обставини непереборної сили, що усувають з ринку підприємницьку діяльність, доводять до банкрутства відчизняних підприємців і до повного жебрацтва – громадян України!

 

ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ ВИМАГАЮТЬ НЕГАЙНО:


 1. Зупинити дію регуляторних актів України, що надають право банкам забирати заставне майно без рішення суду, зокрема «Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», затвердженої наказом Мінюсту України від 3 березня 2004 року № 20/5 із відповідними змінами та доповненнями.

 2. Вжити дієвих заходів для недопущення подальшого знецінення національної грошової одиниці.

 3. Законодавчо визнати наслідки фінансово-економічної кризи обставинами непереборної сили.

 4. Фінансовий тягар у вигляді підвищеного курсу іноземної валюти покласти на Національнй банк України, комерційні банки та позичальників у рівних долях поділивши між ними різницю в курсі іноземних валют на момент оформлення кредиту та на момент сплати чергового внеску і застосувати цей розрахунок при придбанні іноземної валюти для чергової сплати основної суми кредиту.

 5. Зафіксувати курс іноземної валюти на рівні, що діяв на момент оформлення кредитного договору, для застосування при придбанні іноземної валюти на погашення процентів по кедиту з урахуванням п.4.

 6. Законодавчо заборонити підвищення процентних ставок за кредитами, що були отримані позичальниками до 2009 року, а якщо підвищення ставок було здійснено до введення мораторію на підвищення процентних ставок, що діє на цей час, зобов'язати комерційні банки знизити процентні ставки та зробити відповідний перерахунок надмірно сплачених коштів у рахунок сплати основної суми кредиту.

 7. З урахуванням результатів відкритиї та прозорих громадських слухань законодавчо визначити поняття «кредитні канікули» та правила їх надання.

 8. Створити робочу групу для розробки відповідних законодавчих актів за участю представників Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, громадських організацій, відповідних центральних органів виконавчої влади України, Національного банку України, першим етапом діяльності якої має стати затвердження Плану заходів щодо вирішення зазначених проблем, а другим – розробка та затвердження відповідних нормативно-законодавчих актів.


У випадку відсутності дієвої реакції влади для вирішення вказаних проблем у нас не залишиться іншого шляху, аніж підтримати вимоги сотень тисяч членів наших організацій щодо проведення масових акцій протесту проти байдужості чинної влади.


За Федерацію профспілок України

В.Г. Хара, Голова ФПУ         підпис печатка

За Федерацію роботодавців України

Клімпуш О.Д., Президент        підпис печатка

За об'єнання «Український транспортний союз»

Костюченко Л.М., Президент       підпис печатка

За Професійну спілку таксистів України

В.І. Попик, Голова      підпис печатка

За об'єднання «Громадський контроль»

 Кириченко І.Г., Голова     підпис печатка

За Асоціацію міжнародних автомобільних перевізників України

Костюченко Л.М., Президент     підпис печатка

За Всеукраїнську асоціацію автомобільних перевізників

Рева В.М. президент     підпис печатка


Це звернення є відкритим для підписання установами та громадськими організаціями, що його підтримують.

 
Комментарии и обсуждение -  в этой теме нашего форума

Administrator, 12-01-2010, hits: 11546
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.