Home arrow Trade Union of Taxidrivers arrow Обращение Председателя ПСТУ В.И. Попика
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Обращение Председателя ПСТУ В.И. Попика

Print E-mail
Шановні колеги!Председатель ПСТУ Попик В.И.

    Останнім часом в Інтернеті, зокрема на форумі Портала «ТАКСОПОРТ», ставиться багато запитань, суть яких зводиться до одного: чим займається Професійна спілка таксистів України? Як голова ПСТУ відповідаю.

    Найголовніше наше досягнення – це те, що таксисти в Україні залишилися вільними професіоналами. Олігархи попри їх тотальну перевагу над нами в грошах і можливостях дотепер не можуть реалізувати свою "рожеву мрію": монополізувати наш ринок у межах України чи хоча б у межах областей та міст так, як вони це зробили стосовно маршрутних таксі чи лоточників.

    Ця перемога у битві була б неможливою без перемог у численних боях, які навчили нас згуртованості, а владу – безперспективності зазіхань на наші робочі місця.
Приклади? Будь ласка.

    У липні 2000 року Верховна Рада України хотіла прийняти закон про використання в таксі фіскальних касових апаратів і відповідної щомісячної звітності водіїв "або їх бухгалтерів"(!!!) у податковій службі. ПСТУ негайно організувало протестну акцію за участю більш ніж 1 тис. автомобілів з усієї України, які пікетували Верховну Раду і закон не було прийнято.  
   
    Аналогічні акції  у жовтні 2003-го та вересні 2004-го "поставили хрест" на намаганнях Верховної Ради збільшити ставки єдиного та фіксованого податків, встановити квотування кількості автомобілів-таксі, суттєво збільшити розміри штрафів для водіїв за адміністративні правопорушення.

    У січні та листопаді 2005-го року ми організували тимчасове перекриття руху на основних магістралях України, чим не допустили планованих збільшення втричі щомісячних платежів таксистів, заборони паркування в житловій зоні, обов'язкових щоденних медичних та технічних оглядів, державної реєстрації автомобілів таксі з відміткою в техпаспорті.

    За цей час ми навчилися не тільки протестувати і перемагати в акціях, а й вести з владою переговори для закріплення наших вимог у законах та постановах Уряду, міністерств та відомств. Детальніше про це – в "Хронології перемог", яка вміщена нижче.

    Що нам заважає? Найбільше – не влада, не олігархи, з якими, повторюю, ми навчилися боротися і жорстко співпрацювати,  а "хатаскрайність" самих таксистів, які не є членами нашої профспілки. "Шкурна" логіка, тут безумовно є: "для чого вступати у профспілку, палити свій бензин на протестних акціях, платити внески, коли ПСТУ домагається всього для всіх таксистів – і членів профспілки, і неорганізованих?" Але якщо переможе така точка зору, повірте – таксі, як бізнес вільних приватників, перестане існувати. На його місце негайно прийдуть монополії з рабами за кермом.

    Вибір є (поки що) у кожного. Визначайтеся.ХРОНОЛОГІЯ
ПЕРЕМОГ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛКИ ТАКСИСТІВ УКРАЇНИ
НА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Липень 2000 року. Проблема: прийняття Верховною Радою України Закону України „Про внесення змін і доповнень до Закону України „Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Наслідки при прийнятті: встановлення фіскальних касових апаратів – таксометрів в кожний автомобіль таксі, незалежно від форми оподаткування.

Дія профспілки: акція протесту таксистів у вигляді організованого руху колон автомобілів таксі із заходу та півдня України до м. Києва, пікетування Верховної Ради України. Задіяно учасників – понад 1000 чол.

Результат: Закон не прийнято

Жовтень 2003 року. Проблема: проект Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік”, яким передбачалося збільшення ставок єдиного та фіксованого податків.

Наслідки при прийнятті: збільшення ставок єдиного податку з 20 – 200 грн на місяць до 200 – 600 грн на місяць.

Дія профспілки: акція протесту таксистів у вигляді організованого руху колон автомобілів таксі із всіх регіонів України до м. Києва, пікетування Верховної Ради України. Задіяно учасників понад 2000 чол.
 
Результат: розміри ставок єдиного та фіксованого податків залишилися незмінними.

Вересень 2004 року. Проблема: загроза прийняття Верховною Радою України законопроектів №4097-1 „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в частині надання послуг по перевезенню пасажирів та багажу в таксі) та №5338 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, автор - народний депутат України Святаш Д.В.

Наслідки при прийнятті:
1.    Обов’язкове  встановлення електронних фіскальних таксометрів – реєстраторів розрахункових операцій (законопроект №4097-1).
2.    Квотування кількості автомобілів, які мали б право надавати послуги, суттєве збільшення розмірів штрафних санкцій за адміністративні правопорушення  і т.п. (законопроект №5338).

Дія профспілки: всеукраїнська акція протесту:
- рух організованих колон автомобілів таксистів до м.Києва зі всіх регіонів України;
- мітинги-зустрічі з лідерами виборчих перегонів – кандидатами на пост Президента України;
- пікетування Верховної Ради України та Міністерства транспорту України;
- мітинги на підтримку акції в Києві у всіх обласних центрах та великих містах України.
Задіяно учасників близько 100 тис. чол.

Результат: зЗаконопроекти №4097-1 та №5338 тимчасово відхилені, створена робоча група за участю представників профспілки для доопрацювання даних законопроектів. В результаті доопрацювання дані законопроекти були зняті з розгляду.

Січень 2005 року. Проблема: набуття чинності Закону України № 2285-IV „Про Державний бюджет України на 2005 рік”.

Наслідки: суттєве збільшення податкового навантаження, а саме, виведення зі складу єдиного податку внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що збільшило б щомісячні платежі таксистів - приватних підприємців втричі.

Дії профспілки: попередження влади на всіх рівнях про можливу акцію протесту таксистів, а саме тимчасове перекриття руху на основних магістралях України.

Результат: податкове навантаження на приватних підприємців, включаючи  таксистів, залишилося незмінним.

Вересень-листопад 2005 року. Проблема: загроза прийняття у другому читанні Закону України № 6281 «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт».

Наслідки: загроза введення десятків дозвільних документів, фіскального тасометра, заборони паркування в житловій зоні, обов’язкового до- та післярейсового медичного та технічного огляду, обов’язкової державної реєстрації автомобілів таксі з відповідною позначкою в техпаспорті – тобто значне ускладнення процесу ліцензування, і, як наслідок, ліквідація ринку індивідуальних таксі, позбавлення роботи десятків тисяч людей.

Дії профспілки: 23 вересня організовано проведення ІІ Всеукраїнських Зборів таксистів, вимоги яких оприлюднено 27 вересня і передано до Президента України, голови ВРУ, Прем’єр-Міністра України, авторів законопроекту та керівників парламентських фракцій. 3 листопада проведено Всеукраїнську акцію протесту таксистів, а саме: тимчасове перекриття руху на основних магістралях України та у великих містах. В акції взяли участь представники практично всіх областей нашої держави. За остаточними даними підтримати акцію до Києва приїхало півтори тисячі таксистів. Загалом по України участь в акції протесту взяло близько 100 тисяч таксистів. Вимоги учасників акції були передані до Секретаріату Президента України.

Результат: 8 та 9 листопада – відбулися засідання робочої групи за участю представників ПСТУ, керівників профільного комітету ВРУ, Міністерства транспорту та зв’язку України, авторів законопроекту № 6281. Переговори привели до прийняття компромісного рішення, яке врахувало всі вимоги, висунуті Професійною спілкою таксистів, а саме: відміна введення фіскального таксометра, заборони паркування в житловій зоні, обов’язкового до- і післярейсового медичного та технічного огляду, обов’язкової державної реєстрації автомобілів таксі з відповідною позначкою в техпаспорті. Ліквідована загроза монополізації ринку таксомоторних перевезень та витіснення з нього приватних підприємців, які працюють самостійно (без найму водіїв).

Липень 2007 року. Проблема: впровадження в дію «Національного плану нумерації України», затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України   № 1105  від 23 листопада 2006 р.

Наслідки: втрата робочих місць легальних таксистів, які співпрацюють з диспетчерськими службами.

Дії профспілки: попередження влади на всіх рівнях про можливу акцію протесту таксистів, а саме тимчасове перекриття руху на основних магістралях України.

Результат: було створено робоча група за участю представників профспілки для доопрацювання даного наказу, де було прийняте наступне рішення: «задіяти номери формату 15ХХ для переключення існуючих комерційних служб, які використовують скорочені номери (крім служб екстреного виклику), зберігаючи при цьому останні дві цифри діючих номерів (150Х, 155Х, 156Х, 157Х, 158Х).

2008 рік. 2008 року ПСТУ, активно співпрацюючи зі всіма органами виконавчої та законодавчої влади, розпочала цілеспрямовану роботу щодо зміни нормативної бази стосовно бізнесу таксі. В результаті були змінені наступні документи:
1.    Постанова КМУ щодо переліку документів, які необхідні при отриманні ліцензії (суттєво зменшено кількість документів)
2.    Закон України «Про автомобільний транспорт», де вперше було введено поняття: «самозайнятий перевізник, його права та обов’язки».

2009 рік.
1.    ПСТУ внесла зміни до Постанови КМУ «Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», де відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», також введено поняття «самозайнятий перевізник, його права та обов’язки».
2.    ПСТУ спільно з ДАІ, ГАТІ, ДПА та Генеральною прокуратурою України веде боротьбу з нелегальними перевізниками.
Голова ПСТУ В.І. Попик

Administrator, 10-12-2009, hits: 13117
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.