Головна arrow Правовий захист водіїв arrow "Порушення" правил проїзду пішоходного переходу
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Останні 20 відповідей в наступних темах форуму:

"Порушення" правил проїзду пішоходного переходу

Надрукувати Надіслати електронною поштою
ПАМ'ЯТКА ПРИ СКЛАДАННІ ПРОТОКОЛУ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПРОЇЗДУ ПІШОХІДНОГО ПЕРЕХОДУ (НЕНАДАННЯ ПЕРЕВАГИ ПІШОХОДАМ НА НЬОМУ)
 
     Якщо на вас складають протокол за порушення правил проїзду пішохідного переходу і порушення пріоритету пішоходів, необхідно зробити наступне. У протоколі в графі для своїх пояснень вказати, якщо такі обставини мали місце, що пішоходи при наближенні до пішохідного переходу автомобіля не знаходилися на переході. Або що знаходилися в такому місці, що перешкода або небезпека їм не створювалося і не могла бути створена. (Наприклад, пішохід переходив зовсім іншу смугу руху, а не ту, по якій рухався автомобіль.)

     Це обумовлено тим, що п.18.1 ПДР зобов'язує водія при наближенні до переходу знизити швидкість, а при необхідності зупинитися, щоб надати дорогу пішоходам, які, по-перше, вже знаходяться на переході, і яким, по-друге, може бути створене перешкода або небезпека. Якщо хоч би одна з цих умов не виконується, то про порушення п.18.1 ПДР з боку водія говорити не можна.

     Необхідно враховувати і те, що пішохід, якому (нібито) створені перешкода або небезпека, згідно КпАП, є потерпілим або, в крайньому випадку, свідком. Ст.256 КпАП вимагає вказувати в протоколі, окрім інших даних, і потерпілих, або свідків. Якщо цього не зроблено, при тому, що сам склад правопорушення передбачає наявність таких, протокол слід визнати невідповідним цій нормі. Про це теж потрібно вказати в своїх поясненнях. Також в обов'язковому порядку необхідно вказати як свідків своїх пасажирів або інших осіб, які можуть підтвердити вашу версію, якщо співробітник ДАІ відмовляється фіксувати їх в протоколі, то зробіть це в графі для своїх пояснень.

Згодом це допоможе в оскарженні постанови, винесеної інспектором, у тому числі і в судовому порядку.

Джерело: Сайт адвоката Володарського Вадима Леонідовича mylaw.com.ua

Administrator, 26-11-2008, hits: 12720
   
< Попередня   Наступна >
 

Вхід (крім форуму)


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

 

! Всі права застережено. Цитування, копіювання матеріалів або їх частин без текстового посилання на Портал Таксопорт (для друкованих видань) або гіперпосилання на taxoport.com (для інтернет-ресурсів) заборонено. Примітка: точка зору адміністрації може не співпадати з думкою авторів публікацій.