Главная arrow Всякая всячина arrow Верховний Суд дозволив проїзд на жовтий сигнал світлофора
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Последние 20 ответов в таких темах форума:

Верховний Суд дозволив проїзд на жовтий сигнал світлофора

Версия для печати Отправить на e-mail

 Верховний суд України на підставі розгляду однієї зі справ (засідання за 26.07.2019 у справі №751/4088/17) вирішив дозволити водіям проїжджати на жовтий сигнал світлофора. Про це пише спільнота Дорожній Адвокат у своєму Facebook.

Поліція зупинила автомобіліста за те, що він нібито проїхав перехрестя на жовте світло. Водій пояснив, що виїхав на перехрестя на зелений сигнал, що миготів, і коли включилося (вже на перехресті) жовте світло, він зобов’язаний був продовжити рух, незважаючи на подальші сигнали світлофора. Тому наполіг на тому, що він не порушував правил.

Водій заявив, що він виконав п. 16.8 ПДР, яким передбачено, що “водій, який виїхав на перехрестя згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, має виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді”.

Зазначене пояснення поліцейський до уваги не взяв і оштрафував водія на 425 грн. Після цього автолюбитель вирішив звернутися до суду.

У свою чергу Феміда в особі Верховного суду рішенням від 26.07.2019 зробила висновок, що водій діяв відповідно до норм ПДР і мав продовжити рух незалежно від сигналу світлофора на виїзді, щоб не створювати аварійної ситуації.

Також суд зазначив, що з урахуванням дорожньої обстановки, водій не зміг би зупинити транспортний засіб перед стоп-лінією, не вдаючись до екстреного гальмування, тому водій продовжив рух далі на жовте світло світлофора, забезпечуючи при цьому безпеку дорожнього руху, що відповідає вимогам ПДР.

За результатами розгляду справи, постанову поліції про накладення штрафу скасовано. Тепер інспектора мають притягти до відповідальності за неправомірні дії.

Першоджерело

Обговорення цієї теми у форумі


Administrator, 01-08-2019, hits: 263
   
< Пред.   След. >
 

Вход (кроме форума)


Забыли пароль?
Вы не зарегистрированы. Регистрация

 

! Все права защищены. Цитирование, копирование материалов или их частей без текстовой ссылки на Портал Таксопорт (для печатных изданий) или гиперрсылки на taxoport.com (для интернет-ресурсов) запрещено. Примечание: точка зрения администрации может не совпадать с мнением авторов публикаций.