Home arrow All sort of things arrow Верховний Суд дозволив проїзд на жовтий сигнал світлофора
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Верховний Суд дозволив проїзд на жовтий сигнал світлофора

Print E-mail

 Верховний суд України на підставі розгляду однієї зі справ (засідання за 26.07.2019 у справі №751/4088/17) вирішив дозволити водіям проїжджати на жовтий сигнал світлофора. Про це пише спільнота Дорожній Адвокат у своєму Facebook.

Поліція зупинила автомобіліста за те, що він нібито проїхав перехрестя на жовте світло. Водій пояснив, що виїхав на перехрестя на зелений сигнал, що миготів, і коли включилося (вже на перехресті) жовте світло, він зобов’язаний був продовжити рух, незважаючи на подальші сигнали світлофора. Тому наполіг на тому, що він не порушував правил.

Водій заявив, що він виконав п. 16.8 ПДР, яким передбачено, що “водій, який виїхав на перехрестя згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, має виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді”.

Зазначене пояснення поліцейський до уваги не взяв і оштрафував водія на 425 грн. Після цього автолюбитель вирішив звернутися до суду.

У свою чергу Феміда в особі Верховного суду рішенням від 26.07.2019 зробила висновок, що водій діяв відповідно до норм ПДР і мав продовжити рух незалежно від сигналу світлофора на виїзді, щоб не створювати аварійної ситуації.

Також суд зазначив, що з урахуванням дорожньої обстановки, водій не зміг би зупинити транспортний засіб перед стоп-лінією, не вдаючись до екстреного гальмування, тому водій продовжив рух далі на жовте світло світлофора, забезпечуючи при цьому безпеку дорожнього руху, що відповідає вимогам ПДР.

За результатами розгляду справи, постанову поліції про накладення штрафу скасовано. Тепер інспектора мають притягти до відповідальності за неправомірні дії.

Першоджерело

Обговорення цієї теми у форумі


Administrator, 01-08-2019, hits: 380
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.