Home arrow Analytics, Publications, TV arrow Поліція не покарала ще жодного нелегального перевізника таксі, - активіст
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Поліція не покарала ще жодного нелегального перевізника таксі, - активіст

Print E-mail

 Згідно з законодавством, поліціанти зобов'язані складати адмінпротоколи на нелегальних таксистів та передавати справи до суду У Київському адміністративному апеляційному суді відбувся розгляд справи позову представників легальних служб таксі проти національної поліції. Позивачі звинувачують поліцію в тому, що вона не виконує свої обов’язки з контролю над ринком таксі та не карає нелегальних перевізників. Про це в ефірі Громадського радіо розповів позивач Андрій Антонюк. «Позов подав я як громадянин України. Ринок послуг таксі знаходиться в поганому стані.

Важко знайти гарну та технічно справну машину, водії можуть їздити під дією наркотичних, алкогольних речовин. Зараз це ніяк не контролюється. Ці перевізники мають десь бути прописані, мають платити податки, а найголовніше — нести відповідальність за свої дії перед пасажиром. Контролюючим органом, згідно з законодавством, є національна поліція», — розповів Антонюк.  За словами Антонюка, хоча за законом поліціанти зобов’язані складати на нелегальних перевізників адмінпротоколи та передавати їх в суд, де передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень та конфіскація автомобіля, цього ніколи не відбувається. Він також додав, що у листопаді колегія суддів, що розглядала позов такстистів, винесла рішення на їхню користь, після чого поліція подала апеляцію. Водночас сторона відповідачів не надала жодного прикладу покарання такстистів, що здійснювали нелегальні перевезення.  «Станом на сьогодні немає жодного факту покарання національною поліцією нелегального перевізника. Є багато випадків, коли таксі потрапило в ДТП, поліція приїхала на місце, зафіксувала факт дорожньо-транспортної пригоди, але при цьому те, що перевізник займався нелегальною діяльністю, не вказується.

Пасажир іде до суду і не може довести, що йому надавали платні послуги», — пояснив Андрій Антонюк. Якщо ж пасажир не може довести, що таксист надавав платні послуги з перевезення, у випадку травм неможливо отримати  жодної компенсації. Андрій Антонюк також зазначив, що загалом перевезенням пасажирів сьогодні займається понад 200 тисяч таксистів, але легальних серед них -  2-3%. «Причина — умови, в яких працювати легально невигідно: треба платити податки і нести відповідальність перед пасажирами. Тому більшість працює нелегально, і ця безконтрольність робить ринок хаотичним», — підсумував він.

ZIK

 Закривавлені обличчя, розбиті автівки та водії у неадекватному стані – цілий стіс роздруківок дорожніх пригод із вини таксистів-нелегалів приніс до суду як докази злочинів голова правління української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне».

«В Одесі о другій ночі двадцятирічна студентка загинула після того, як скористалась послугами місцевого таксі. А все тому, що водій був двічі судимий через розбій та зґвалтування», – розповідає Андрій Антонюк.

Та судиться Андрій не з таксистами, а з поліцією. Він певен: бездіяльність правоохоронців породжує величезну кількість нелегалів, які провокують трагедії та залишаються без належної кари.

«У зв’язку з тим, що сьогодні немає ніякого контролю, таксувати може будь-хто – наркомани, алкоголіки. У мережі є дуже багато відео, на яких таксисти спочатку курять «косяк», а потім сідають возити людей. Звичайно ж вони потрапляють у ДТП», – запевняє пан Андрій.

А все через те, що поліція не контролює наявності ліцензій у перевізників. Ба більше, вони навіть не звертають уваги на це, коли з вини нелегала стається ДТП. Андрій уже виграв суд першої інстанції. Той постановив зобов’язати Національну поліцію контролювати таксистів, натомість головне управління подало апеляцію.

У Вишгороді на зупинці громадського транспорту щодня вишиковується ціла черга нелегалів. Возять до найближчої станції столичної підземки. Стають із порушеннями, перевозять без ліцензій, а в разі ДТП пасажири залишаються незахищеними законом.

Арсеній Толстих – місцевий активіст, який оголосив нелегалам війну. Та його численні скарги до поліції залишаються поза увагою. Тим часом нелегали щодня наражають людей на небезпеку.

«Ніхто не може проконтролювати ні вартість, ні якість перевезення, ні бодай наявність страховки», – каже Арсен Толстих.

Тим часом в апеляційному суді столиці так і не можуть вирішити, зобов’язати поліцію притягати до відповідальності таксистів-нелегалів чи ні. Судді беруть перерву на два тижні.


Administrator, 13-04-2018, hits: 688
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.