Home arrow Analytics, Publications, TV arrow Як столичні служби таксі обманюють своїх клієнтів?
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Як столичні служби таксі обманюють своїх клієнтів?

Print E-mail

 Кожен із нас хоч раз у житті, але мав проблеми з водіями таксі або диспетчерами відповідних служб. Комітет Народного Контролю дослідив чому виникають конфліктні ситуації, де порушується закон і чи дійсно пасажир незахищений перед столичними таксистами? Особливо, якщо пасажиром є людина з інвалідністю.

Виявилося, що основна причина конфліктів – у відсутності ліцензій у служб таксі і водіїв. Послуги таксі в Україні надаються двома типами компаній. Перші з них мають ліцензії на перевезення пасажирів і ліцензійні картки на всі автомобілі власного автопарку. Це відповідає вимогам п. 24 ч. 1 статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», а п. 86 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997 р. № 176 (надалі – Правила). Автомобілі таких компаній мають нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку, та обладнані згідно з п. 4.1.4 п. 4.1 розділу IV Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом. Водії та диспетчери таких компаній-перевізників офіційно працевлаштовані, а отже, з їхніх доходів сплачуються податки та інші обов'язкові платежі. Умовою працевлаштування до таких служб є наявність у водіїв ліцензій і ліцензійних карток (наприклад таксі «Султан»). Такі служби таксі оплачують свою ліцензію (одна мінімальна заробітна плата, виходячи з її розміру, що діє на дату прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії) та обладнання автомобілів. З одного боку, це спричиняє зростання тарифів на послуги. А з іншого, – спонукає обслуговувати клієнтів, в т. ч. з інвалідністю, так, щоби вони звернулися ще раз і рекомендували іншим.

Інші фірми надають інформаційно-диспетчерські послуги без ліцензії. Перелік умов працевлаштування водіїв до таких компаній теж не містить наявність відповідної ліцензії. Подібні оголошення знаходимо на сайтах таксі «Метеор», «Лімузин таксі», «Ягуар» і «Тріумф», служби «Економ таксі». В результаті рівень культури водіїв часто залишає бажати кращого. Але конфліктні ситуації є порушенням наступних норм:

п.83 Правил

яким установлено, що особи з обмеженими фізичними можливостями мають право на безоплатне перевезення засобів, призначених для особистого пересування (інвалідні візки, милиці тощо).

п.150 Правил

... який зобов'язує водія бути ввічливим і уважним до пасажирів, допомогти пасажирові укласти багаж, брати оплату лише в установленому розмірі, виконувати вимоги цих Правил і Правил дорожнього руху (надалі — ПДР). У свою чергу, п. «б» п. 2.3 ПДР зобов'язує водія для забезпечення безпеки дорожнього руху бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою і не відволікатися від керування транспортним засобом у дорозі

п.154 Правил

... який забороняє водієві відмовляти пасажирові в обслуговуванні через його інвалідність, обирати пасажирів за вигідністю їх прямування, здійснювати перевезення пасажирів, якщо в автомобілі таксі відсутній або не працює таксометр

п.156 Правил

... яким передбачено право пасажира таксі вимагати від водія виконання вимог Правил дорожнього руху, цих Правил та законодавства про захист прав споживачів. Так, статтею 18 Закону України «Про захист прав споживачів» виконавцеві послуг забороненовключати у договори із споживачем умови, які є несправедливими. А саме такою є оплата простою пасажиром, якщо при спізненні водія тариф не зменшується

Однак чи справді інформаційно-диспетчерські служби (ІДС) не потребують ліцензії? Згідно з п. 96 Правил такі служби теж мають власні авто для перевезень на таксі. А таксі – це легковий автомобіль для перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку. От і виходить, що для ІДС ліцензія теж потрібна.

Тому журналістка knk.media, під виглядом потенційного клієнта, якому потрібно їхати з початку Троєщини до бульвару Лепсе, 89, провела опитування 13 служб таксі Києва.

Респондентів було поділено на дві групи: з ліцензією (Аврора таксі, Таксі «Султан», «Експрес-таксі», ІДС «Таксі-13» та ІДС «Еліт-таксі») і без неї: ІДС «Студент-таксі», таксі «Оптимальне», «Метеор», «Лімузин таксі», «Ягуар» і «Тріумф», служба «Економ таксі» і компанія «Абсолют плюс таксі». Перелік питань був таким:

    вартість проїзду;
    чи береться оплата за перевезення інвалідного візка в багажнику «седана»?
    якщо інвалідний візок за розмірами потребує подачі «універсалу», то чи оплачується така подача?
    чи є ліцензії у ваших водіїв? Якщо так, то де я можу побачити інформацію про них?
    з якої хвилини нараховується оплата за простій і в якому розмірі?
    скільки становить штраф за спізнення водія?

Реакція на поставлені запитання була різною. Переважно диспетчери вислуховували до кінця. В ІДС «Еліт-таксі» диспетчер ввічливо і кваліфіковано відповіла на всі запитання. Запевнила, що, на вимогу клієнта, водій зобов’язаний показати копію або оригінал ліцензії.

У диспетчера ІДС «Таксі-13» урвався терпець на питанні № 6: запитала, чи клієнт замовлятиме машину. І лише після наполягань журналіста дала відповідь.

Диспетчер ІДС «Студент-таксі» зникла зі зв’язку відразу після питання про наявність ліцензій.

Диспетчер «Абсолют плюс таксі» з усіма «слизькими» питаннями наполегливо направляла до центрального офісу.

А диспетчер таксі «Ягуар» заявила, що вона працює в таксі вже 15 років і «Якщо хтось скаже вам, що страхує своїх клієнтів, він збреше вам! Це я вам відверто кажу».

Тепер щодо відповідей на запитання. Найменшим виявився тариф 83 грн. у Аврора таксі, ІДС «Студент-таксі» і таксі «Метеор». Найдорожчий тариф, 119 грн. у ІДС «Еліт-таксі».

Плату за перевезення інвалідного візка у багажнику «седана» попросили у двох службах: «Економ таксі» і «Абсолют плюс таксі».

А от універсал всі наказали оплачувати. Більш того, почувши про інвалідний візок, диспетчер «Оптимального» категорично заявила, що потрібен лише універсал. Тобто диспетчер намагалася нав'язати клієнту послугу, яка йому непотрібна і обійдеться дорожче.

Крім згаданих вище – ліцензії виявилися у всіх служб. Однак деякі казали, що з пошуком ліцензованих водіїв клієнт довше чекатиме машину (ІДС «Таксі-13») або машина взагалі не знайдеться («Оптимальне»). Дивні зауваження після заяви про те, що ліцензії є... А в «Експрес-таксі» сказали, що їхня служба не пред'являє документів.

Відповіді щодо оплати простою такі: з шостої хвилини. І тільки «Експрес-таксі» рахує простій з п’ятої хвилини. Розміри плати за простій коливаються з 0,5грн/хв. до 1 грн/хв. Лише ІДС «Еліт-таксі» стягує з клієнта, який спізнився, 1,20 грн/хв. Проте на стільки ж зменшується тариф за проїзд у разі спізнення водія. У решти компаній: а) водії не спізнюються (ІДС «Таксі-13»); б) правилами передбачено зменшення тарифу (Аврора таксі); в) можлива компенсація за домовленістю («Лімузин таксі» і таксі «Тріумф»); г) тариф не зменшується (таксі «Султан», «Метеор», «Економ таксі»).

Отже за законністю діяльності і ставленням до клієнта серед опитаних служб лідирує ІДС «Еліт-таксі». Далі«Експрес-таксі». Після цього інші служби, крім ІДС «Студент-таксі», «Економ таксі» і «Абсолют плюс таксі». Останні опинились у хвості рейтингу за своє незнання чинного законодавства України та порушення прав клієнта.

Однак це ще не кінець – knk.media ще повернеться до цієї теми. Далі буде…

Першоджерело

Обговорення цієї теми на форумі. 


Administrator, 28-07-2015, hits: 2291
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.